"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Містобудування та архітектурна діяльність: огляд судової практики

Розміщення АЗС має здійснюватися лише на земельних ділянках із цільовим призначенням «землі автомобільного транспорту». Якщо цільове призначення земельної ділянки не відповідає намірам забудови – це може стати підставою для скасування дозволу на будівництво.
Про це, зокрема, йдеться в огляді судової практики у спорах, що виникають у сфері містобудування та архітектурної діяльності за 2022 рік – І півріччя 2023 року. Дайджест підготував Комітет НААУ з питань будівельного права.
У збірнику відображено правові позиції Верховного Суду у справах щодо:
• оскарження рішень суб’єктів владних повноважень про скасування декларації про готовність об’єкта до експлуатації, дозволу на будівництво, дії містобудівних умов, дії паспорта прив'язки тимчасової споруди;
• відповідальності за виконання будівельних робіт із порушенням вимог будівельних норм;
• оскарження підстав та умов проведення перевірок у порядку державного архітектурно-будівельного нагляду;
• проведення будівельних робіт у межах історичного ареалу міста Києва;
• декларування меж майбутньої забудови та окремих питань здійснення реконструкції.
Крім того, дайджест містить низку інших правових висновків Верховного Суду у спорах, що виникають у сфері містобудування та архітектурної діяльності, застосування яких допоможе у практичній діяльності адвокатів при обранні способів захисту порушених прав клієнтів, а також при застосуванні норм спеціального законодавства України.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).