Містобудування та архітектурна діяльність: огляд судової практики | НААУ

Містобудування та архітектурна діяльність: огляд судової практики

Cудова практика
14:00 Вт 11.07.23 1302 Переглядів
Версія для друку

Розміщення АЗС має здійснюватися лише на земельних ділянках із цільовим призначенням «землі автомобільного транспорту». Якщо цільове призначення земельної ділянки не відповідає намірам забудови – це може стати підставою для скасування дозволу на будівництво.

Про це, зокрема, йдеться в огляді судової практики у спорах, що виникають у сфері містобудування та архітектурної діяльності за 2022 рік – І півріччя 2023 року. Дайджест підготував Комітет НААУ з питань будівельного права.

У збірнику відображено правові позиції Верховного Суду у справах щодо:

• оскарження рішень суб’єктів владних повноважень про скасування декларації про готовність об’єкта до експлуатації, дозволу на будівництво, дії містобудівних умов, дії паспорта прив'язки тимчасової споруди;

• відповідальності за виконання будівельних робіт із порушенням вимог будівельних норм;

• оскарження підстав та умов проведення перевірок у порядку державного архітектурно-будівельного нагляду;

• проведення будівельних робіт у межах історичного ареалу міста Києва;

• декларування меж майбутньої забудови та окремих питань здійснення реконструкції.

Крім того, дайджест містить низку інших правових висновків Верховного Суду у спорах, що виникають у сфері містобудування та архітектурної діяльності, застосування яких допоможе у практичній діяльності адвокатів при обранні способів захисту порушених прав клієнтів, а також при застосуванні норм спеціального законодавства України.

Популярні новини

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 217

Анонс

Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…

У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

12:45 Пт 22.09.23 280

Гарантії діяльності

Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують

Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

10:32 Пт 22.09.23 363

Дискусія

В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ

Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?

14:10 Чт 21.09.23 182

Підтримка

Оголошено конкурс на стипендію імені українського адвоката

Аби заохотити талановиту молодь до вивчення та розвитку аграрного та земельного права України, Благодійний фонд імені адвоката Олександра Поліводського оголосив конкурс на здобуття всеукраїнської стипендії для аспірантів та студентів-юристів.

13:05 Чт 21.09.23 525

За кордоном

БПД у Великій Британії: низькі гонорари адвокатів ведуть до…

У Великій Британії констатують занепад системи безоплатної правничої допомоги. У зв’язку із цим Міністерству юстиції рекомендують терміново виділити додаткові кошти. Також викликає сумніви ефективність розподілу гонорарів структурою Мін’юсту.

12:00 Чт 21.09.23 411

Взаємодія

Студентів Університету Драгоманова вчитимуть історії адвокатури

В Українському державному університеті ім. М.Драгоманова для студентів створять програми, що відповідають вимогам юридичної практики та здобуткам правничої науки. Зокрема, в освітній процес впровадять навчальні дисципліни з історії становлення та розвитку інституту адвокатури.

17:35 Вт 19.09.23 400

Cудова практика

Відшкодування витрат на правничу допомогу: що має перевірити суд

Наявність або відсутність заперечень процесуального опонента проти відшкодування витрат на професійну правничу допомогу має значення лише для розв'язання питання про співмірність судових витрат на правову допомогу, заявлених до відшкодування. Водночас, це не впливає на обов’язок перевіряти заявлені витрати на відповідність іншим критеріям.

15:15 Вт 19.09.23 1647

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл