"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Етичну основу поведінки для адвокатів має формувати сама адвокатура – Голова ВС

Механізми відповідальності адвокатів за зловживання процесуальними правами мають працювати у рамках відповідної діяльності кваліфікаційно-дисциплінарних комісії адвокатури.
Про це під час брифінгу заявив голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, відповідаючи на питання, чи слід законодавчо підсилювати «покарання» для адвокатів, які зловживають своїми правами у кримінальному процесі.
«Коли відбуваються такі події (йдеться про самопідрив у Шевченківському районному суді м.Києва обвинуваченого, який 8 років чекав на вирок у своїй справі – прим. ред.), це піднімає пласт проблем, що існують багато років, - зауважив очільник ВС. - Одне з найважливіших питань це зловживання правами у судовому засіданні і відсутність механізму належного упорядкування. Про це ми говоримо досить давно. І у 2018 році був законопроект, який підсилював відповідальність і пропонував вживати певні дії. Я був категорично проти нього. Законопроектом тоді пропонувалося, щоб суддя негайно у залі судового засідання, встановивши, що хтось зловживає правами, карав цю людину, усував тощо. На мою думку, це «гарний» механізм, але лише для того, щоб справа далі не слухалася. Бо далі з боку адвоката буде заява, дисциплінарна скарга і так далі».
«Очевидно, повинні бути інші механізми, і вони існують. Це КДКА, з чіткими питаннями процедури, і саме вони повинні формувати етичну основу», - резюмував С. Кравченко.
Нагадаємо, проблемі затягування розгляду кримінальних справ дадуть оцінку в НААУ.
Популярні новини

Сумна звістка
Помер Ярослав-Міклош Зейкан
Із щирими співчуттями повідомляємо, що на 84-му році життя перестало битися серце відомого адвоката, багаторічного ректора Вищої школи адвокатури НААУ Ярослава-Міклоша Зейкана.

Гарантії діяльності
РАУ створює робочу групу для моніторингу порушень прав адвокатів та…
Рада адвокатів України під час позачергового засідання 16 квітня 2025 року ухвалила рішення про створення робочої групи, яка здійснить моніторинг та узагальнення фактів порушення прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності за останні три роки, включаючи ситуацію із затриманням адвокатки Ольги Панченко.

Взаємодія
Незалежність суддів: пріоритет, який досі не став реальністю
Захист суддів від втручання — у пріоритеті, але ефективність на практиці викликає питання. Про забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя говорили у Вищій раді правосуддя.

Анонс
РАУ збирається на позачергове засідання через затримання адвокатки…
Завтра, 16 квітня, Рада адвокатів України проведе термінове позачергове засідання. На порядку денному єдине питання - порушення прав та гарантій діяльності під час обшуку адвокатки Ольги Панченко та її затримання у рамках кримінального провадження, де вона виступала захисником.

Дискусія
Інвестиції в українську землю – це не авантюра, а стратегія, –…
Український агросектор залишається одним із найпривабливіших напрямів для інвестування, попри війну, ризики, та велику кількість змін у регуляторному полі. І така оцінка не емоційна, а раціональна.

Законодавство
У ВР хочуть змінити правила відшкодування судових витрат
Якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

БПД
Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години – комітет ВР…
Аби у рамках дисциплінарного провадження забезпечити особі, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, доступ до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація буде зобов’язана невідкладно, але не пізніше 24 годин, надати можливість звернутися за отриманням правничої допомоги.

Гарантії діяльності
Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для…
Спроби дискредитації інституту адвокатури через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України.