Проблемі затягування розгляду кримінальних справ дадуть оцінку в НААУ
Події, пов’язані із самопідривом у Шевченківському районному суді м.Києва обвинуваченого, який 8 років чекав на вирок у своїй справі, поставили руба проблему тривалості розгляду кримінальних справ.
У судовій владі майже одразу звинуватили сторони, які зловживають правами. Також заговорили про необхідність активізації розгляду проекту Закону № 5661 від 14.06.2021, який, зокрема, пропонує посилити відповідальність за такі зловживання.
Де насправді коріння цієї проблеми, - відповідь на це запитання шукатимуть у Національній асоціації адвокатів України у вівторок, 11 липня, під час спільного засідання комітетів з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки, з питань захисту прав людини, з питань верховенства права.
Таке рішення було ухвалене після зустрічі голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової із адвокатом Олександром Свиридовським - захисником загиблого Ігоря Гуменюка.
Нагадаємо, останній у Шевченківському райсуді м.Києва намагався захопити у заручники конвоїрів, поранив двох спецпризначенців й у підсумку здійснив самопідрив у результаті якого загинув у приміщенні суду. Він звинувачувався у терористичному акті майже 8-річної давнини.
Рада суддів України заявила, що цей випадок викрив суттєві проблеми, що присутні у процедурних питаннях Кримінального процесуального кодексу. Вони пов’язані як із недосконалістю самого КПК з огляду на можливості зловживання сторонами своїми процесуальними правами, так і формалізованою участю присяжних в процесах.
Сам О.Свиридовський відкинув звинувачення у спробах затягнути справу і висловив припущення, що в даному випадку, саме судді не бажають брати на себе відповідальності і намагаються усіляко відтягнути момент ухвалення остаточного рішення. Докладніше – за посиланням.
Популярні новини
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.