"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Чому не всі адвокати можуть пересуватися містом під час комендантської години?

Рішення Кабміну про дозвіл лише адвокатам, які надають безоплатну правову допомогу, перебувати у громадських місцях під час комендантської години, хоча і є компромісним у певному сенсі, все ж має надважливе значення для захисту прав громадян.
На це звернула увагу голова Комітету НААУ з питань безоплатної правової допомоги Оксана Каденко, коментуючи постанову від 24.06.2023 № 630 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо питань функціонування системи надання безоплатної правової допомоги».
Нагадаємо документом, який набрав чинності 27 червня, дозволяється перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях, де запроваджено комендантську годину, без виданих перепусток адвокатам, призначеним регіональними центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги для надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Відповідні зміни були внесені до Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан.
Йдеться про забезпечення надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення, особам, час прибуття до яких припадає на визначений період доби.
У разі зупинки під час виїзду до затриманої особи адвокат, призначений регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, має пред’явити разом із документом, що посвідчує особу, також свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю або посвідчення адвоката України та скановану копію доручення регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для надання безоплатної вторинної правової допомоги.
«Зрозуміло, що правнича допомога у кримінальному провадженні чи у справі про адміністративне правопорушення надається не лише адвокатами системи БПД. Тим не менш, навіть таке рішення Уряду, хоча і було компромісним, проте відіграє важливу роль в контексті своєчасного забезпечення затриманим права на захист, - зауважила О.Каденко. – Воно дає затриманим особам можливість отримати гарантовану Конституцією правничу допомогу безпосередньо після затримання, а не після закінчення комендантської години. Усім зрозуміло, що час очікування захисника – це необмежені нічим можливості впливу з боку сторони обвинувачення».
Вона зробила припущення, що до переліку осіб, на яких не поширюються обмеження комендантської години, першочергово були включені адвокати, які надають безоплатну правову допомогу, тому, що правоохоронці зобов’язані повідомляти про факт затримання людини саме відповідні центри з надання БПД. Останні ж, в свою чергу, зобов’язані направити адвоката кожній затриманій особі. І адвокати, які співпрацюють з системою БПД, є безпосередніми та основними виконавцями такої системи правозахисту.
«Можливість адвокатів прибути до клієнта у будь-яку пору доби - невід’ємна частина права на захист. І ми опрацьовуємо питання можливого поширення встановленого правила на всіх адвокатів», - резюмувала вона.
Популярні новини

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.