"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Слідчі помилились із суб’єктом обшуку. Але це їх не зупинило

Хоча за адресою, вказаною в ухвалі про обшук столичного адвокатського об’єднання, офісу цього АО не виявилося, співробітники Національної поліції та СБУ вирішили все одно проводити слідчу дію.
16 червня представники Комітету НААУ з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Артем Паршин та Тарас Гудзера виїхали на адресу, за якою мав відбутися обшук.
Після ознайомлення із ухвалою з’ясувалося, що дозвіл передбачав проведення обшуку у приміщенні адвокатського об’єднання, яким користуються три адвокати цього об’єднання. Але насправді офіс належав іншому адвокату, що здійснює індивідуальну адвокатську діяльність, та взагалі не був зазначений в ухвалі. На підтвердження цього факту правоохоронцям було навіть надано копію відповідного договору користування приміщенням.
Тим не менш, слідчі Нацполіції та оперативники СБУ проігнорували заперечення представників Комітету. Правоохоронці розбили скляні двері, увійшли до приміщення та провели там слідчу дію.
Ці та інші порушення (зокрема, слідчі не упустили можливості оглянути матеріали адвокатських досьє) за наполяганням А.Паршина та Т.Гудзери були внесені до протоколу.
«На досудовому слідстві судове рішення завжди виступає гарантією правомірного обмеження прав людини. Воно має уберегти особу від надмірного втручання держави у її життя. Саме тому стаття 235 КПК передбачає, що ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук повинна містити не лише відомості про саме приміщення, яке буде піддане обшуку, але й інформацію про особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться, - зауважив голова Комітету НААУ з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Володимир Клочков. – Отже, в даному випадку обшук було проведено у нашого колеги без необхідного дозволу суду, що є прямим порушенням ст. 30 Конституції».
Зараз комітет чекає на звернення від постраждалого адвоката, аби ініціювати відновлення його прав.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.