"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Слідчі помилились із суб’єктом обшуку. Але це їх не зупинило

Хоча за адресою, вказаною в ухвалі про обшук столичного адвокатського об’єднання, офісу цього АО не виявилося, співробітники Національної поліції та СБУ вирішили все одно проводити слідчу дію.
16 червня представники Комітету НААУ з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Артем Паршин та Тарас Гудзера виїхали на адресу, за якою мав відбутися обшук.
Після ознайомлення із ухвалою з’ясувалося, що дозвіл передбачав проведення обшуку у приміщенні адвокатського об’єднання, яким користуються три адвокати цього об’єднання. Але насправді офіс належав іншому адвокату, що здійснює індивідуальну адвокатську діяльність, та взагалі не був зазначений в ухвалі. На підтвердження цього факту правоохоронцям було навіть надано копію відповідного договору користування приміщенням.
Тим не менш, слідчі Нацполіції та оперативники СБУ проігнорували заперечення представників Комітету. Правоохоронці розбили скляні двері, увійшли до приміщення та провели там слідчу дію.
Ці та інші порушення (зокрема, слідчі не упустили можливості оглянути матеріали адвокатських досьє) за наполяганням А.Паршина та Т.Гудзери були внесені до протоколу.
«На досудовому слідстві судове рішення завжди виступає гарантією правомірного обмеження прав людини. Воно має уберегти особу від надмірного втручання держави у її життя. Саме тому стаття 235 КПК передбачає, що ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук повинна містити не лише відомості про саме приміщення, яке буде піддане обшуку, але й інформацію про особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться, - зауважив голова Комітету НААУ з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Володимир Клочков. – Отже, в даному випадку обшук було проведено у нашого колеги без необхідного дозволу суду, що є прямим порушенням ст. 30 Конституції».
Зараз комітет чекає на звернення від постраждалого адвоката, аби ініціювати відновлення його прав.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.