"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Обшук володіння подружжя адвоката: чи мають слідчі повідомляти органи адвокатури?

Сьогодні, 6 червня, детективи НАБУ провели обшук в автомобілі, який належить чоловіку адвоката, яка обліковується у РА м Києва. Про слідчу дію був повідомлений Комітет НААУ із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.
Участь у заході взяв представник Комітету Михайло Гончаров, який констатував відсутність порушень професійних прав та гарантій адвокатської діяльності.
Нагадаємо, за правилом ч. 2 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, крім випадків, передбачених абзацом четвертим цієї частини. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.
У зв’язку із цим виникає запитання, чи поширюється дана норма закону на випадки, коли володіння, у якому планується проведення обшуку чи огляду, належить не самому адвокату, а його (її) подружжю чи родичу?
«В цьому випадку детективи вирішили повідомити Комітет, аби уникнути непередбачуваних ситуацій. Думаю, вони вчинили правильно і дотримали одну із гарантій адвокатської діяльності, закріплену нашим профільним законом, - пояснив ситуацію М.Гончаров. – Адже вирішальну роль тут відіграє не суб’єкт права власності, а факт володіння певним майном адвокатом та можливість здійснення там адвокатської діяльності. Звісно, питання має вирішуватися у кожному конкретному випадку. Бо зрештою присутність представника адвокатури під час слідчої дії має забезпечити дотримання адвокатської таємниці».
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.