"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.
Відповідне розпорядження підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.
Лариса Гретченко здійснює адвокатську діяльність з 2013 року. Є медіатором, керівником Центру «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури. До призначення обіймала посаду заступника голови Комітету з сімейного права.
«Професійна правнича допомога сьогодні є міцною точкою опори для українських сімей, які роз’єднані війною, зазнали внутрішнього переміщення чи вимушені були виїхати закордон. Діяльність сімейних адвокатів нині не обмежується консультуванням щодо процесів укладення шлюбу, розлучення, питаннями стягнення аліментів, спорами про участь у вихованні чи визначенні місця проживання дитини. Виклики воєнного часу трансформували сферу сімейних правовідносин, що потребує напрацювання нових підходів, пошук нових рішень та застосування адвокатом сучасних способів і механізмів захисту прав та інтересів учасників подружніх, дитячо - батьківських взаємин, урегулювання сімейних конфліктів, у т. ч. з іноземним елементом, правового супроводу процесів возз’єднання сімей з дітьми, питань, пов’язаних з евакуацією дітей, усиновленням, встановленням тимчасової опіки та низкою інших», - зазначила Лариса Гретченко.
Вона переконана, що згуртована високопрофесійна команда Комітету продовжить діяльність у напрямі розвитку міжнародного співробітництва задля ефективного захисту сімейних прав та інтересів українців у різних куточках світу та забезпечення найкращих інтересів дітей у всіх сферах життя, ініціюватиме важливі законодавчі зміни у сфері сімейних правовідносин, вивчатиме та узагальнюватиме тематичну судову практику й ділитиметься досвідом з колегами шляхом напрацювання методичних рекомендацій і проведення заходів з підвищення кваліфікації.
Нагадаємо, раніше Комітет з сімейного права очолювала адвокат Ганна Гаро.
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?