Європейські юристи вивчатимуть досвід українського електронного судочинства

Україна сьогодні має унікальні технологічні рішення у сфері судочинства. Тож інформаційне та наукове співробітництво в процесі її інтеграції до європейської спільноти може стати корисним для юристів усіх країн.
На це звернули увагу учасники юридичної конференції, що днями проходила в Братиславі (Словаччина) в рамках щорічних зборів Європейської асоціації юристів.
Участь у заході зокрема взяли президент Верховного суду Словацької Республіки Ян Шикута, член Словацької академії наук Луція Бердісова. За запрошенням голови Європейської асоціації юристів Вероніки Робертсон на відкритті заходу виступили голова Північного апеляційного господарського суду Олег Хрипун, суддя цього суду Оксана Тищенко та представник Національної асоціації адвокатів у Шотландії Олександр Черних.
О.Хрипун розповів про реалії судочинства в умовах збройної агресії, подолання викликів війни суддями в Україні, роботу судів з використанням системи електронного судочинства, відеоконференції. Окремо була приділена увага благодійній та волонтерській діяльності працівників, взаємодії з військовими та підтримці, яку суд надає захисникам України. О.Тищенко зупинилася на процесуальних аспектах роботи в режимі відеоконференції, нормативно-правовому регулюванні електронних сервісів та забезпеченні рівного доступу до правосуддя в умовах війни.
О.Черних в ході виступу акцентував увагу на електронних сервісах, завдяки яким українці мають доступ до правосуддя. Також він ознайомив учасників з технічними можливостями системи єСуд, робочим кабінетом адвоката на сайті НААУ, поштовою службою Е-post та кабінетом у Вищій школі адвокатури.
Європейські партнери позитивно відзначили технічні і юридичні аспекти діджиталізації судочинства в Україні, у зв’язку із чим висловили зацікавленість у проведенні спільних заходів з підвищення кваліфікації, зокрема, науково-практичних конференцій.
Європейська асоціація юристів (The European Lawyers’ Association, ELA) є некомерційною організацією, що об’єднує юристів-випускників Європейської програми юристів та Європейської програми молодих юристів. Метою діяльності є розвиток професійних зв'язків між учасниками програм та практикуючими юристами у Великій Британії. ELA була заснована у 1985 році. Сьогодні організація налічує близько 700 членів з 28 країн світу.
Нагадаємо, про діджиталізацію робочих процесів також говорили на 6-ій Міжнародній конференції з питань BigData, кібербезпеки та критичної інфраструктури.
Популярні новини

Взаємодія
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

Підтримка
Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів
Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

Анонс
Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі
Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

Законодавство
Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…
Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

Анонс
Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…
У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

Гарантії діяльності
Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують
Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

Дискусія
В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ
Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?