Європейські юристи вивчатимуть досвід українського електронного судочинства | НААУ

Європейські юристи вивчатимуть досвід українського електронного судочинства

За кордоном
12:53 Ср 31.05.23 1109 Переглядів
Версія для друку

Україна сьогодні має унікальні технологічні рішення у сфері судочинства. Тож інформаційне та наукове співробітництво в процесі її інтеграції до європейської спільноти може стати корисним для юристів усіх країн.

На це звернули увагу учасники юридичної конференції, що днями проходила в Братиславі (Словаччина) в рамках щорічних зборів Європейської асоціації юристів.

Участь у заході зокрема взяли президент Верховного суду Словацької Республіки Ян Шикута, член Словацької академії наук Луція Бердісова. За запрошенням голови Європейської асоціації юристів Вероніки Робертсон на відкритті заходу виступили голова Північного апеляційного господарського суду Олег Хрипун, суддя цього суду Оксана Тищенко та представник Національної асоціації адвокатів у Шотландії Олександр Черних.

О.Хрипун розповів про реалії судочинства в умовах збройної агресії, подолання викликів війни суддями в Україні, роботу судів з використанням системи електронного судочинства, відеоконференції. Окремо була приділена увага благодійній та волонтерській діяльності працівників, взаємодії з військовими та підтримці, яку суд надає захисникам України. О.Тищенко зупинилася на процесуальних аспектах роботи в режимі відеоконференції, нормативно-правовому регулюванні електронних сервісів та забезпеченні рівного доступу до правосуддя в умовах війни.

О.Черних в ході виступу акцентував увагу на електронних сервісах, завдяки яким українці мають доступ до правосуддя. Також він ознайомив учасників з технічними можливостями системи єСуд, робочим кабінетом адвоката на сайті НААУ, поштовою службою Е-post та кабінетом у Вищій школі адвокатури.

Європейські партнери позитивно відзначили технічні і юридичні аспекти діджиталізації судочинства в Україні, у зв’язку із чим висловили зацікавленість у проведенні спільних заходів з підвищення кваліфікації, зокрема, науково-практичних конференцій.

Європейська асоціація юристів (The European Lawyers’ Association, ELA) є некомерційною організацією, що об’єднує юристів-випускників Європейської програми юристів та Європейської програми молодих юристів. Метою діяльності є розвиток професійних зв'язків між учасниками програм та практикуючими юристами у Великій Британії. ELA була заснована у 1985 році. Сьогодні організація налічує близько 700 членів з 28 країн світу.

Нагадаємо, про діджиталізацію робочих процесів також говорили на 6-ій Міжнародній конференції з питань BigData, кібербезпеки та критичної інфраструктури.

Популярні новини

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 122

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 308

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 1108

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 1249

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 1815

Анонс

Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…

У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

12:45 Пт 22.09.23 1624

Гарантії діяльності

Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують

Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

10:32 Пт 22.09.23 1975

Дискусія

В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ

Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?

14:10 Чт 21.09.23 1124

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл