Соціальні права українців у Болгарії окреслили на круглому столі (відео)
Після 24 лютого 2022 року в Євросоюзі було прийнято низку нормативних актів на захист соціальних прав українців. Діють вони і в Болгарії, куди в’їхали понад 450 тисяч вимушених переселенців з України.
18 травня болгарські та українські експерти і адвокати провели круглий стіл на тему «Соціальні права громадян України, що вимушено виїхали у Республіку Болгарія». Ініціатором заходу виступив представник НААУ у Республіці Болгарія, адвокат Олександр Шумов.
Нагадаємо, ключовим документом, який визначає норми соціального захисту переміщених осіб, є Директива Ради Європейського Союзу № 2001/55/ЄС від 20.07.2001 «Про мінімальні стандарти для надання тимчасового захисту у разі масового напливу переміщених осіб та про заходи, що сприяють збалансованості зусиль між державами-членами щодо прийому таких осіб та відповідальності за наслідки такого прийому». Імплементаційним рішенням Ради ЄС № 2022/382 від 04.03.2022 було встановлено наявність масового напливу переміщених осіб з України та запроваджено їх тимчасовий захист відповідно до Директиви 2001/55/ЄС.
Про тонкощі пошуку роботи та вимоги на ринку праці у Болгарії розповіла власниця енергетичної компанії Мадоян Арменуі, яка тривалий час працює в цій країні. Свою увагу вона акцентувала на спеціалістах у сфері енергетики та запропонувала свою допомогу з працевлаштуванням. «Роботодавці готові зробити інвестиції та навчити працівника під власні потреби чи стандарти», - підкреслила вона.
Учасники круглого столу окреслили аспекти переїзду у Болгарію на постійне місце проживання, а також наголосили на необхідності знання болгарської мови. Принципами методики вивчення мови поділився провідний фахівець з питань надання послуг із вивчення болгарської мови Філіп Найденов.
Також в ході заходу було надано роз’яснення щодо видів страхування здоров’я у країні. Болгарські колеги запевнили у допомозі в оформленні страхування та наданні відповідних консультацій.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.
БПД
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС
Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.