"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Соціальні права українців у Болгарії окреслили на круглому столі (відео)

Після 24 лютого 2022 року в Євросоюзі було прийнято низку нормативних актів на захист соціальних прав українців. Діють вони і в Болгарії, куди в’їхали понад 450 тисяч вимушених переселенців з України.
18 травня болгарські та українські експерти і адвокати провели круглий стіл на тему «Соціальні права громадян України, що вимушено виїхали у Республіку Болгарія». Ініціатором заходу виступив представник НААУ у Республіці Болгарія, адвокат Олександр Шумов.
Нагадаємо, ключовим документом, який визначає норми соціального захисту переміщених осіб, є Директива Ради Європейського Союзу № 2001/55/ЄС від 20.07.2001 «Про мінімальні стандарти для надання тимчасового захисту у разі масового напливу переміщених осіб та про заходи, що сприяють збалансованості зусиль між державами-членами щодо прийому таких осіб та відповідальності за наслідки такого прийому». Імплементаційним рішенням Ради ЄС № 2022/382 від 04.03.2022 було встановлено наявність масового напливу переміщених осіб з України та запроваджено їх тимчасовий захист відповідно до Директиви 2001/55/ЄС.
Про тонкощі пошуку роботи та вимоги на ринку праці у Болгарії розповіла власниця енергетичної компанії Мадоян Арменуі, яка тривалий час працює в цій країні. Свою увагу вона акцентувала на спеціалістах у сфері енергетики та запропонувала свою допомогу з працевлаштуванням. «Роботодавці готові зробити інвестиції та навчити працівника під власні потреби чи стандарти», - підкреслила вона.
Учасники круглого столу окреслили аспекти переїзду у Болгарію на постійне місце проживання, а також наголосили на необхідності знання болгарської мови. Принципами методики вивчення мови поділився провідний фахівець з питань надання послуг із вивчення болгарської мови Філіп Найденов.
Також в ході заходу було надано роз’яснення щодо видів страхування здоров’я у країні. Болгарські колеги запевнили у допомозі в оформленні страхування та наданні відповідних консультацій.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).