"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Чи можливе проведення негласних заходів в офісах адвокатів?
Події останнього тижня, пов’язані із затриманням Голови Верховного Суду, супроводжувалися появою інформації про застосування в офісі адвокатського об’єднання форм і методів оперативно-розшукової діяльності, які порушують гарантії адвокатської діяльності.
Члени Ради адвокатів України обговорили під час засідання 19 травня загрози втручання у конфіденційність спілкування та порушення адвокатської таємниці.
Нагадаємо, у деяких засобах масової інформації з’явилася інформація про те, що до адвокатського об’єднання під легендою студентки-практикантки була влаштована агент Національного антикорупційного бюро України. Саме вона, начебто, встановила у кабінеті керівника адвокатського об’єднання технічні засоби негласного отримання інформації. Отримані аудіозаписи стали підставою для затримання та подальшого рішення про тримання під вартою Голови ВС та адвоката.
«Не надаючи правової оцінки самим подіям та ухваленим рішенням, в даному питанні варто звернути увагу саме на факт втручання в конфіденційне спілкування, а також прослуховування адвокатів об’єднань та їхніх клієнтів, які можуть мати системний характер, - зауважила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. – Ми маємо ретельно проаналізувати цю ситуацію з юридичної сторони, зібрати усі інші факти, відомі нашим адвокатам та прийняти відповідні рішення про засоби та механізми правового захисту гарантій адвокатської діяльності».
Для цього було запропоновано створити робочу групу із членів РАУ та профільних комітетів Національної асоціації адвокатів України.
«У будь-якому випадку, негласні розшукові дії повинні розроблятися і реалізовуватися без втручання в гарантії адвокатської діяльності і самої лише роз’яснювальної роботи у даному випадку буде недостатньо», - резюмувала Л.Ізовітова.
Популярні новини

Cудова практика
Адвокат заявника про злочин може подавати апеляцію — ВС
Апеляційний суд припустився істотного порушення кримінального процесуального закону, повернувши скаргу адвоката через формальне тлумачення відсутності права заявника мати представника. Це обмежило гарантоване право на оскарження та доступ до правосуддя.

Самоврядування
ВРП продовжує ігнорувати законні строки формування конкурсної…
Вища рада правосуддя продовжує порушувати встановлені законом строки формування нового складу конкурсної комісії для добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Законодавство
Розлучення не впливає на усиновлення — у НААУ назвали зайвими зміни…
Формалізація у Сімейному кодексі норми про те, що факт розірвання шлюбу між усиновлювачами сам по собі не є підставою для скасування усиновлення, є недоречним - ця норма і так забезпечена судовою практикою.

Cудова практика
Бронювання, військовий облік та мобілізація: вийшов дайджест…
Центр надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців при НААУ спільно з Комітетом НААУ з питань трудового права підготували узагальнення актуальної судової практики з питань бронювання, військового обліку та мобілізації за перше півріччя 2025 року.

Дискусія
Розслідування «Радіо Свобода» підтвердило: адвокат Лідія Ізовітова…
17 червня на сайті «Радіо Свобода» вийшов матеріал, присвячений діяльності Вищої ради юстиції у 2004-2014 роках. Напередодні публікації журналіст Сергій Андрушко звертався до Національної асоціації адвокатів України з проханням надати коментар щодо діяльності Лідії Ізовітової у складі ВРЮ в той період. НААУ надала офіційну відповідь, зазначивши, що Лідія Ізовітова не обіймає жодних посад у ВРЮ/ВРП з 2014 року і вже понад десять років зосереджена виключно на адвокатурі.

Гарантії діяльності
НААУ запитала АПУ про факти озвучених порушень прав адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України стурбовані інформацією про порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, яку 16 червня поширила ВГО «Асоціація правників України». Ця тема стане предметом розгляду на засіданні Ради адвокатів України.

Дискусія
Розшук криптоактивів: санкції, юрисдикції та виклики для…
Розшук криптовалюти потребує застосування сучасних технологій і глибокої аналітики блокчейну. Традиційних інструментів забезпечення виконання зобов’язань кредиторів дедалі частіше недостатньо — особливо у випадках обходу санкцій, транскордонних переказів або використання замаскованих гаманців.

Гарантії діяльності
Черговий конфлікт з ТЦК: адвокату зламали ногу, а його клієнт…
19 червня у приміщенні військово-лікарської комісії, куди автобус Красноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) доставив декілька осіб, стався інцидент із застосуванням фізичної сили до адвоката.