Чи можливе проведення негласних заходів в офісах адвокатів?
Події останнього тижня, пов’язані із затриманням Голови Верховного Суду, супроводжувалися появою інформації про застосування в офісі адвокатського об’єднання форм і методів оперативно-розшукової діяльності, які порушують гарантії адвокатської діяльності.
Члени Ради адвокатів України обговорили під час засідання 19 травня загрози втручання у конфіденційність спілкування та порушення адвокатської таємниці.
Нагадаємо, у деяких засобах масової інформації з’явилася інформація про те, що до адвокатського об’єднання під легендою студентки-практикантки була влаштована агент Національного антикорупційного бюро України. Саме вона, начебто, встановила у кабінеті керівника адвокатського об’єднання технічні засоби негласного отримання інформації. Отримані аудіозаписи стали підставою для затримання та подальшого рішення про тримання під вартою Голови ВС та адвоката.
«Не надаючи правової оцінки самим подіям та ухваленим рішенням, в даному питанні варто звернути увагу саме на факт втручання в конфіденційне спілкування, а також прослуховування адвокатів об’єднань та їхніх клієнтів, які можуть мати системний характер, - зауважила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. – Ми маємо ретельно проаналізувати цю ситуацію з юридичної сторони, зібрати усі інші факти, відомі нашим адвокатам та прийняти відповідні рішення про засоби та механізми правового захисту гарантій адвокатської діяльності».
Для цього було запропоновано створити робочу групу із членів РАУ та профільних комітетів Національної асоціації адвокатів України.
«У будь-якому випадку, негласні розшукові дії повинні розроблятися і реалізовуватися без втручання в гарантії адвокатської діяльності і самої лише роз’яснювальної роботи у даному випадку буде недостатньо», - резюмувала Л.Ізовітова.
Популярні новини
Війна
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…
Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
Доступ до професії
Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Самоврядування
Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.
Дискусія
Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти
Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.
Cудова практика
За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК
Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.
За кордоном
Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.
Війна
Захист прав осіб з інвалідністю під час мобілізації: адвокати…
Мобілізація осіб з інвалідністю проти їх волі та з порушенням установленого порядку звісно неприпустима. І хоча подальше звернення до суду забезпечує поновлення прав, утім це завжди зайві витрати часу, додатковий стрес та моральна шкода.
Дискусія
Чому українці побоюються штучного інтелекту пояснив експерт…
Попри швидкоплинність процесу розповсюдження штучного інтелекту в світі, в Україні більшість людей побоюються використовувати новітні технології на практиці. Це пов’язано необізнаністю та відсутністю правового регулювання використання ШІ.