Озвучено реальну кількість адвокатів системи БПД

Свою співпрацю із системою безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції підтвердили лише 1723 адвокати. Водночас, офіційний Реєстр адвокатів, які надають безоплатну вторинну допомогу, містить 8637 записів (уп’ятеро більше).
Питання функціонування Єдиного реєстру адвокатів України обговорили під час засідання Ради адвокатів України, яке сьогодні проходить в Ужгороді.
Нагадаємо, рішенням Ради адвокатів України від 04.11.2022 № 124 було внесено зміни до Порядку ведення ЄРАУ. Тоді було запроваджено обов’язок адвокатів повідомляти адвокатське самоврядування про факт включення до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну допомогу, та/або укладення контракту про надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі або договору про надання безоплатної вторинної правової допомоги на тимчасовій основі (із зазначенням реквізитів відповідного контракту або договору).
Цей обов’язок мав бути реалізований у січні поточного року:
1) у формі заяви до ради адвокатів регіону за адресою робочого місця адвоката, або Ради адвокатів України для внесення таких відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України або
2) безпосередньо через особистий кабінет адвоката в ЄРАУ.
«З моменту внесення відповідних змін 1723 адвокати повідомили про свою участь у системі безоплатної правової допомоги», - розповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
Додатково він повідомив, що з початку року адвокатська спільнота поповнилася 1023 колегами, що склали іспити та отримали свідоцтва. Тож станом на сьогодні, загальна кількість адвокатів України складає 66,5 тисяч осіб. З них 46,7 адвокатів здійснюють адвокатську діяльність (чиє право не зупинене і не припинене в установленому порядку). При цьому близько сорока тисяч адвокатів активно користуються електронним кабінетом (генерація ордерів, внесення змін до ЄРАУ, здійснення платежів тощо) на сайті НААУ.
В.Гвоздій також зазначив, що ЄРАУ періодично зазнає атак, але усі вони присікаються і витоку інформації жодного разу зафіксовано не було.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня
Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

Законодавство
Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?
Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

Законодавство
Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…
Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

Взаємодія
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

Підтримка
Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів
Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

Анонс
Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі
Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

Законодавство
Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…
Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.