Львівщина відроджує історичну пам’ять української адвокатури | НААУ

Львівщина відроджує історичну пам’ять української адвокатури

Регіони
10:05 Чт 18.05.23 1451 Переглядів
Версія для друку

У Львові з’явився провулок, названий на честь відомого адвоката-державника Степана Федака, а у м. Сколе – пам’ятна дошка та інформаційний щит про діяльність громадського діяча, адвоката Євгена Петрушевича. Незабаром відчинить двері музей адвокатури Львівщини.

Такими є перші підсумки роботи Комітету історії та культурної спадщини адвокатури Львівщини, який нещодавно заснувала Рада адвокатів Львівської області.

Так, Комітет за підтримки Кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Національного університету «Львівська політехніка» та численних шанувальників діяльності С.Федака підготував звернення про найменування вулиці у Львові на честь адвоката, громадського діяча, державного секретаря (міністра) харчових справ уряду ЗУНР. Звернення було підтримане Львівською міською радою і  провулок між вулицями Дорошенка та Коперника, через який пролягає трамвайна колія, названо на честь цього чільного представника «адвокатської доби» в історії Галичини.

Нагадаємо, у 2020 році завдяки Раді адвокатів Львівської області та Центру досліджень адвокатури і права НААУ побачила світ монографія «Адвокатська, економічна і громадсько-політична діяльність Степана Федака».

Крім цього, громадські організації Сколівщини підтримали ініціативу адвоката Віталія Гороха та Ради адвокатів Львівської області щодо увічнення пам’яті Є.Петрушевича з нагоди 160-річчя з дня його народження. Цей український громадсько-політичний діяч, президент Західно-Української Народної Республіки, керівник Української національної ради свого часу мав у Сколе адвокатську контору. За результатами громадського обговорення ухвалено рішення про встановлення пам’ятної дошки та інформаційного щита у місцях, де працював Є.Петрушевич.

У планах Комітету відзначення 100-річчя створення Союзу українських адвокатів – професійного товариства адвокатів що діяло у Львові до 1939 року, а також створення музею адвокатури Львівщини. Там будуть представлені професійні досягнення адвокатів у поєднанні з громадською, економічною, науковою, освітньою, мистецькою діяльністю, а також вшановано подвиг адвокатів-воїнів, які з 2014 року захищають Україну на фронті російсько-української війни.

«Адвокатура Львівщини має багатогранну історію. У кожному галицькому місті, як і у Львові, адвокати складали високоосвічений і активний прошарок суспільства, який завжди був на вістрі політичних подій, прогресу та модернізації. Адвокати керували громадським й економічним життям, підтримували освіту та науку, фондували мистецтво. Це наше коріння, яке дає нам сили, показує взірець і стимулює до вдосконалення, - пояснила необхідність створення комітету в.о. голови Ради адвокатів Львівської обалсті Уляна Ковна. - Тому, у рамках збереження культурної спадщини нами було розпочато музейну справу адвокатури Львівщини, оголошено збір артефактів для кімнати-музею. Саме зараз працюємо над дизайном та оформленням. Маємо великі плани на майбутнє щодо організації та участі в роботі конференцій, семінарів, круглих столів, виставок».

Також очільниця ради адвокатів регіону закликала усіх бажаючих приєднатися до роботи Комітету історії та культурної спадщини адвокатури Львівщини.

Його завданнями визначені вивчення та популяризація історії адвокатури, збереження історичної пам’яті про визначних адвокатів минулого. Тож усі адвокати, кому не байдуже минуле української адвокатури, хто цікавиться її історією та культурною спадщиною можуть долучитися до співпраці задля збереження історичної пам’яті про наших славетних попередників та вшанування їх подвижницької професійної та громадської праці.

А от як виникла сама ідея створення Комітету розповів його голова Любомир Каралюс: «Це довга і цікава історія, яка бере початок від участі Ради адвокатів Львівської області у проекті «Історія адвокатури України» організованому Центром досліджень адвокатури і права НААУ, зокрема, у виданні календаря про адвокатів у ЗУНР, тих адвокатів-державників, які працювали на Львівщині, а також книги про адвоката Степана Федака. Саме ці цікаві та ґрунтовні видання викликали багато ідей у адвокатів-аматорів з нашого регіону з покликом до того, щоб історія про видатних адвокатів не була забута, отримала популяризацію і вшанування», - зазначив він.

«Щиро вітаю Раду адвокатів Львівської області із створенням Комітету історії та культурної спадщини адвокатури Львівщини. Це чудова ініціатива задля збереження історії адвокатури і національної спадщини України, до якої, безперечно, входять усі надбання адвокатури. І це перший з історії адвокатури комітет, який діє при раді адвокатів регіону, - прокоментувала подію керівник Центру досліджень адвокатури і права, проректор Вищої школи адвокатури НААУ Ірина Василик. - Впевнена, що адвокатура кожної області має свою унікальну історію, яку потрібну досліджувати, популяризувати її провідних діячів». Вона також нагадала, що Центр започаткував окрему серію досліджень з регіональної історії адвокатури. У рамках цієї серії вже вийшло дві монографії з історії адвокатури Хмельниччини та Волині. «Такі дослідження потрібно проводити у кожному регіоні, оскільки це наше багатство. Хто ж, як не ми, коли, як не тепер!», - резюмувала І.Василик.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 235

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1837

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1935

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3563

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3522

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3699

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8494

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8804

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл