"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокатів запрошують долучитися до вдосконалення ПАЕ

Адвокати, які мають бажання взяти участь у розробці пропозицій з удосконалення та механізму забезпечення реалізації Правил адвокатської етики, можуть долучитися до роботи профільного комітету Національної асоціації адвокатів України.
Комітет НААУ з питань адвокатської етики оголосив про розширення команди.
«Етика - це розуміння відмінності між тим, що ви маєте право робити, і тим як вчиняти вірно. А тому рисами адвоката має бути об'єктивність, глибока повага до закону та інтересів правосуддя, - зауважив голова комітету Олексій Маловацький. - Відродження професійної моралі та культури - головний рушій сучасної адвокатури, мета органів адвокатського самоврядування. Тож, запрошуємо адвокатів долучитися до роботи нашого комітету».
Завданнями Комітету з питань адвокатської етики, зокрема, є:
- розробка механізму забезпечення реалізації ПАЕ;
- вивчення, аналіз та узагальнення професійних вимог до діяльності і правил поведінки різних професійних і соціальних груп в Україні та за кордоном, підготовка рекомендацій щодо їх врахування при впровадженні, застосуванні і удосконаленні ПАЕ;
- моніторинг та узагальнення практики застосування ПАЕ;
- проведення заходів, спрямованих на закріплення та поглиблення знання адвокатів з питань історії виникнення, розвитку та застосування професійних етичних норм;
- розробка пропозицій щодо удосконалення ПАЕ та інших нормативно-правових актів.
Якщо ви бажаєте долучитись до роботи Комітету, просимо надсилати резюме та мотиваційний лист на електронну пошту НААУ: info@unba.org.ua.
Популярні новини

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.