"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Українські адвокати зможуть практикувати у Литві

До юридичної практики у Литовській Республіці допустять українських адвокатів. Вони працюватимуть у галузях українського та міжнародного публічного права. Щоправда, участь у судових засіданнях можна буде брати спільно із литовським колегою.
Відповідний проект Закону № 23-4484 про внесення змін до деяких статей Закону про адвокатуру був зареєстрований у Литовському Сеймі та оприлюднений на його офіційному сайті.
Згідно із документом, аби займатися адвокатською діяльністю у Литві, зокрема, надавати консультації, українцям доведеться подати заяву про включення до Реєстру адвокатів з третіх країн (Trečiųjų šalių teisininkų sąrašas). Потрапивши до реєстру, який охоплює країни, що не є членами Європейського Союзу, українські адвокати отримають у Литві правовий статус, на який поширюватимуться гарантії адвокатської діяльності у цій країні.
Законопроект готували у Міністерстві юстиції країни. До законотворчої роботи на стадіях підготовки тексту документу та його наступного публічного обговорення долучалися Представник НААУ у Литовській Республіці Сергій Бедрига та юрист ГО «Український центр захисту трудових прав» Сергій Карасьов.
«В ході підготовки пропозицій до проекту, зокрема, ми звернули увагу розробників на положення ст. 59 українського Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, згідно з якою під час надання правових послуг в Україні зареєстрований іноземний адвокат має всі права та обов’язки адвоката, а також користується професійними гарантіями, передбаченими законом, - зауважив Сергій Бедрига. - Ми вважали вкрай важливим запропонувати аналогічне формулювання в Законі Литовської Республіки. Адже включення особи до Реєстру адвокатів третіх країн не матиме жодного значення без наявності відповідних професійних гарантій адвокатської таємниці, незалежності, права на отримання інформації для захисту клієнта (адвокатського запиту) тощо».
Нагадаємо, Україна є членом Світової організації торгівлі та, згідно з документами СОТ, її країни-учасниці, зобов'язані створити умови членам для вільного доступу, у тому числі на юридичний ринок. Україна свої зобов'язання в цьому контексті виконала ще у 2015 році, розробивши та впровадивши механізм, що дозволяє іноземним адвокатам практикувати в Україні, хоча і з розумними обмеженнями, що є звичайною світовою практикою. За загальним правилом, українські адвокати в іноземних юрисдикціях мають право практикувати українське право, а також міжнародне публічне право.
Очікується, що зміни до закону на базі запропонованого проекту будуть ухвалені восени цього року.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).