Українські адвокати зможуть практикувати у Литві | НААУ

Українські адвокати зможуть практикувати у Литві

За кордоном
10:43 Ср 03.05.23 2869 Переглядів
Версія для друку

До юридичної практики у Литовській Республіці допустять українських адвокатів. Вони працюватимуть у галузях українського та міжнародного публічного права. Щоправда, участь у судових засіданнях можна буде брати спільно із литовським колегою.

Відповідний проект Закону № 23-4484 про внесення змін до деяких статей Закону про адвокатуру був зареєстрований у Литовському Сеймі та оприлюднений на його офіційному сайті.

Згідно із документом, аби займатися адвокатською діяльністю у Литві, зокрема, надавати консультації, українцям доведеться подати заяву про включення до Реєстру адвокатів з третіх країн (Trečiųjų šalių teisininkų sąrašas). Потрапивши до реєстру, який охоплює країни, що не є членами Європейського Союзу, українські адвокати отримають у Литві правовий статус, на який поширюватимуться гарантії адвокатської діяльності у цій країні.

Законопроект готували у Міністерстві юстиції країни. До законотворчої роботи на стадіях підготовки тексту документу та його наступного публічного обговорення долучалися Представник НААУ у Литовській Республіці Сергій Бедрига та юрист ГО «Український центр захисту трудових прав» Сергій Карасьов.

«В ході підготовки пропозицій до проекту, зокрема, ми звернули увагу розробників на положення ст. 59 українського Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, згідно з якою під час надання правових послуг в Україні зареєстрований іноземний адвокат має всі права та обов’язки адвоката, а також користується професійними гарантіями, передбаченими законом, - зауважив Сергій Бедрига. - Ми вважали вкрай важливим запропонувати аналогічне формулювання в Законі Литовської Республіки. Адже включення особи до Реєстру адвокатів третіх країн не матиме жодного значення без наявності відповідних професійних гарантій адвокатської таємниці, незалежності, права на отримання інформації для захисту клієнта (адвокатського запиту) тощо».

Нагадаємо, Україна є членом Світової організації торгівлі та, згідно з документами СОТ, її країни-учасниці, зобов'язані створити умови членам для вільного доступу, у тому числі на юридичний ринок. Україна свої зобов'язання в цьому контексті виконала ще у 2015 році, розробивши та впровадивши механізм, що дозволяє іноземним адвокатам практикувати в Україні, хоча і з розумними обмеженнями, що є звичайною світовою практикою. За загальним правилом, українські адвокати в іноземних юрисдикціях мають право практикувати українське право, а також міжнародне публічне право.

Очікується, що зміни до закону на базі запропонованого проекту будуть ухвалені восени цього року.

Популярні новини

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 1568

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 6228

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 5918

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 6839

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 6577

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 6366

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 7789

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 7352

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл