10 травня відбудеться круглий стіл щодо вирішення сімейних спорів між громадянами України, які тимчасово проживають у Чеській Республіці | НААУ

10 травня відбудеться круглий стіл щодо вирішення сімейних спорів між громадянами України, які тимчасово проживають у Чеській Республіці

Анонс
15:17 Пн 01.05.23 834 Переглядів
Версія для друку

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права, Комітету з міжнародного права, спільно із Центром «Адвокат дитини» та Центром сімейного права ВША НААУ організовує круглий стіл “Вирішення сімейних спорів між громадянами України, які тимчасово проживають у Чеській Республіці”.

Дата і час проведення: 10 травня 2023 року, 14:00-17:00.

Формат заходу: (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША НААУ).

Актуальність круглого столу: Після 24 лютого 2022 року через військову агресію рф багато сімей вимушено переїхали для проживання у країни Європи, у тому числі у Чеську Республіку. За даними, які наведені Тимчасовим повіреним у справах України в Чеській Республіці, понад 470 тисяч громадян України отримали у Чехії тимчасовий захист.

Велика кількість шлюбів були розірвані в Україні без визначеного місця проживання, умов опіки та піклування над дітьми. Наразі на території Чеської Республіки існують випадки, коли один з батьків просто відбирає дитину, користуючись рівними правами та надалі перешкоджає у спілкуванні.

Як вирішувати ці спори: за законодавством ЧР чи України, питання неоднозначне.

Мета проведення:

- обговорення та окреслення можливих інструментів для вирішення проблем;

- розроблення пропозицій щодо комунікації з українськими адвокатами та отримання правильного алгоритму дій.

Учасники дискусії, запрошені:

- адвокати з сімейного права Чеської Республіки: Павла Вацкова, Маркета Худачкова, представники адвокатського хабу Forum Iuris;

- адвокати, члени комітетів НААУ, центрів ВША НААУ (Ганна Гаро, Лариса Гретченко, Анатолій Волков, Ольга Михальчук, Олена Максименко, Світлана Савицька, Олег Простибоженко).

Модератор: Ольга Поєдинок - адвокат, к. ю. н., заступниця голів комітетів з міжнародного права та з питань гендерної політики НААУ.

Заплановані до обговорення питання

1. Встановлення судами порядку опіки над українськими дітьми, що перебувають у ЧР на підставах захисту.

2.  Врахування судами висновків місцевих соціальних служб (Ospod).

3. Порядок і правила врахування думки дитини, отриманої через соціальні служби, стосовно місця проживання надалі з одним із батьків, зустрічей, відвідування школи тощо.

4. Право дитини на законного представника - адвоката.

5. Майнові інтереси дитини: продаж нерухомості в Україні та дозвіл на це органів опіки та піклування при тривалому проживанні дитини з батьками/одним із батьків за кордоном.

6. Стягнення аліментів за чеським законодавством.

7. Майнові штрафи та кримінальне покарання за порушення порядку відвідування школи тому з батьків, який опікується дитиною.

Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3LyEPmU

Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 126

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 312

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 1120

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 1251

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 1818

Анонс

Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…

У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

12:45 Пт 22.09.23 1626

Гарантії діяльності

Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують

Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

10:32 Пт 22.09.23 1978

Дискусія

В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ

Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?

14:10 Чт 21.09.23 1124

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл