10 травня відбудеться круглий стіл щодо вирішення сімейних спорів між громадянами України, які тимчасово проживають у Чеській Республіці

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права, Комітету з міжнародного права, спільно із Центром «Адвокат дитини» та Центром сімейного права ВША НААУ організовує круглий стіл “Вирішення сімейних спорів між громадянами України, які тимчасово проживають у Чеській Республіці”.
Дата і час проведення: 10 травня 2023 року, 14:00-17:00.
Формат заходу: (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША НААУ).
Актуальність круглого столу: Після 24 лютого 2022 року через військову агресію рф багато сімей вимушено переїхали для проживання у країни Європи, у тому числі у Чеську Республіку. За даними, які наведені Тимчасовим повіреним у справах України в Чеській Республіці, понад 470 тисяч громадян України отримали у Чехії тимчасовий захист.
Велика кількість шлюбів були розірвані в Україні без визначеного місця проживання, умов опіки та піклування над дітьми. Наразі на території Чеської Республіки існують випадки, коли один з батьків просто відбирає дитину, користуючись рівними правами та надалі перешкоджає у спілкуванні.
Як вирішувати ці спори: за законодавством ЧР чи України, питання неоднозначне.
Мета проведення:
- обговорення та окреслення можливих інструментів для вирішення проблем;
- розроблення пропозицій щодо комунікації з українськими адвокатами та отримання правильного алгоритму дій.
Учасники дискусії, запрошені:
- адвокати з сімейного права Чеської Республіки: Павла Вацкова, Маркета Худачкова, представники адвокатського хабу Forum Iuris;
- адвокати, члени комітетів НААУ, центрів ВША НААУ (Ганна Гаро, Лариса Гретченко, Анатолій Волков, Ольга Михальчук, Олена Максименко, Світлана Савицька, Олег Простибоженко).
Модератор: Ольга Поєдинок - адвокат, к. ю. н., заступниця голів комітетів з міжнародного права та з питань гендерної політики НААУ.
Заплановані до обговорення питання
1. Встановлення судами порядку опіки над українськими дітьми, що перебувають у ЧР на підставах захисту.
2. Врахування судами висновків місцевих соціальних служб (Ospod).
3. Порядок і правила врахування думки дитини, отриманої через соціальні служби, стосовно місця проживання надалі з одним із батьків, зустрічей, відвідування школи тощо.
4. Право дитини на законного представника - адвоката.
5. Майнові інтереси дитини: продаж нерухомості в Україні та дозвіл на це органів опіки та піклування при тривалому проживанні дитини з батьками/одним із батьків за кордоном.
6. Стягнення аліментів за чеським законодавством.
7. Майнові штрафи та кримінальне покарання за порушення порядку відвідування школи тому з батьків, який опікується дитиною.
Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3LyEPmU.
Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Взаємодія
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

Підтримка
Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів
Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

Анонс
Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі
Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

Законодавство
Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…
Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

Анонс
Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…
У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

Гарантії діяльності
Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують
Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

Дискусія
В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ
Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?