"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
10 травня відбудеться круглий стіл щодо вирішення сімейних спорів між громадянами України, які тимчасово проживають у Чеській Республіці

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права, Комітету з міжнародного права, спільно із Центром «Адвокат дитини» та Центром сімейного права ВША НААУ організовує круглий стіл “Вирішення сімейних спорів між громадянами України, які тимчасово проживають у Чеській Республіці”.
Дата і час проведення: 10 травня 2023 року, 14:00-17:00.
Формат заходу: (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША НААУ).
Актуальність круглого столу: Після 24 лютого 2022 року через військову агресію рф багато сімей вимушено переїхали для проживання у країни Європи, у тому числі у Чеську Республіку. За даними, які наведені Тимчасовим повіреним у справах України в Чеській Республіці, понад 470 тисяч громадян України отримали у Чехії тимчасовий захист.
Велика кількість шлюбів були розірвані в Україні без визначеного місця проживання, умов опіки та піклування над дітьми. Наразі на території Чеської Республіки існують випадки, коли один з батьків просто відбирає дитину, користуючись рівними правами та надалі перешкоджає у спілкуванні.
Як вирішувати ці спори: за законодавством ЧР чи України, питання неоднозначне.
Мета проведення:
- обговорення та окреслення можливих інструментів для вирішення проблем;
- розроблення пропозицій щодо комунікації з українськими адвокатами та отримання правильного алгоритму дій.
Учасники дискусії, запрошені:
- адвокати з сімейного права Чеської Республіки: Павла Вацкова, Маркета Худачкова, представники адвокатського хабу Forum Iuris;
- адвокати, члени комітетів НААУ, центрів ВША НААУ (Ганна Гаро, Лариса Гретченко, Анатолій Волков, Ольга Михальчук, Олена Максименко, Світлана Савицька, Олег Простибоженко).
Модератор: Ольга Поєдинок - адвокат, к. ю. н., заступниця голів комітетів з міжнародного права та з питань гендерної політики НААУ.
Заплановані до обговорення питання
1. Встановлення судами порядку опіки над українськими дітьми, що перебувають у ЧР на підставах захисту.
2. Врахування судами висновків місцевих соціальних служб (Ospod).
3. Порядок і правила врахування думки дитини, отриманої через соціальні служби, стосовно місця проживання надалі з одним із батьків, зустрічей, відвідування школи тощо.
4. Право дитини на законного представника - адвоката.
5. Майнові інтереси дитини: продаж нерухомості в Україні та дозвіл на це органів опіки та піклування при тривалому проживанні дитини з батьками/одним із батьків за кордоном.
6. Стягнення аліментів за чеським законодавством.
7. Майнові штрафи та кримінальне покарання за порушення порядку відвідування школи тому з батьків, який опікується дитиною.
Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3LyEPmU.
Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.