"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
10 травня відбудеться круглий стіл щодо вирішення сімейних спорів між громадянами України, які тимчасово проживають у Чеській Республіці

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права, Комітету з міжнародного права, спільно із Центром «Адвокат дитини» та Центром сімейного права ВША НААУ організовує круглий стіл “Вирішення сімейних спорів між громадянами України, які тимчасово проживають у Чеській Республіці”.
Дата і час проведення: 10 травня 2023 року, 14:00-17:00.
Формат заходу: (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША НААУ).
Актуальність круглого столу: Після 24 лютого 2022 року через військову агресію рф багато сімей вимушено переїхали для проживання у країни Європи, у тому числі у Чеську Республіку. За даними, які наведені Тимчасовим повіреним у справах України в Чеській Республіці, понад 470 тисяч громадян України отримали у Чехії тимчасовий захист.
Велика кількість шлюбів були розірвані в Україні без визначеного місця проживання, умов опіки та піклування над дітьми. Наразі на території Чеської Республіки існують випадки, коли один з батьків просто відбирає дитину, користуючись рівними правами та надалі перешкоджає у спілкуванні.
Як вирішувати ці спори: за законодавством ЧР чи України, питання неоднозначне.
Мета проведення:
- обговорення та окреслення можливих інструментів для вирішення проблем;
- розроблення пропозицій щодо комунікації з українськими адвокатами та отримання правильного алгоритму дій.
Учасники дискусії, запрошені:
- адвокати з сімейного права Чеської Республіки: Павла Вацкова, Маркета Худачкова, представники адвокатського хабу Forum Iuris;
- адвокати, члени комітетів НААУ, центрів ВША НААУ (Ганна Гаро, Лариса Гретченко, Анатолій Волков, Ольга Михальчук, Олена Максименко, Світлана Савицька, Олег Простибоженко).
Модератор: Ольга Поєдинок - адвокат, к. ю. н., заступниця голів комітетів з міжнародного права та з питань гендерної політики НААУ.
Заплановані до обговорення питання
1. Встановлення судами порядку опіки над українськими дітьми, що перебувають у ЧР на підставах захисту.
2. Врахування судами висновків місцевих соціальних служб (Ospod).
3. Порядок і правила врахування думки дитини, отриманої через соціальні служби, стосовно місця проживання надалі з одним із батьків, зустрічей, відвідування школи тощо.
4. Право дитини на законного представника - адвоката.
5. Майнові інтереси дитини: продаж нерухомості в Україні та дозвіл на це органів опіки та піклування при тривалому проживанні дитини з батьками/одним із батьків за кордоном.
6. Стягнення аліментів за чеським законодавством.
7. Майнові штрафи та кримінальне покарання за порушення порядку відвідування школи тому з батьків, який опікується дитиною.
Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3LyEPmU.
Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).