5 квітня відбудеться круглий стіл з проблематики кримінальних проваджень, які виникають з сімейних правовідносин
НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права спільно з Центром «Адвокат дитини» і Центром з сімейного права ВША НААУ організовує круглий стіл “Сімейні спори: коли сімейні правовідносини та конфлікти щодо участі у вихованні дітей призводять до початку кримінальних проваджень”.
Дата і час проведення: 5 квітня 2023 року, 10:00 -13:00.
Формат заходу: онлайн (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША НААУ).
Мета проведення круглого столу:
- обговорити питання, коли сімейні правовідносини та спори за участь у вихованні дітей призводять до початку кримінальних проваджень;
- проаналізувати проблематику доведення обставин у таких кримінальних провадженнях, пасивну участь органів досудового розслідування у провадженнях, обговорити шляхи вирішення та методів активізації слідства, навести позитивну практику притягнення до відповідальності батьків за умисне невиконання рішення судів у сімейних справах, взаємодію органів досудового слідства та державних виконавців в рамках кримінальних проваджень;
- узагальнити висновки круглого столу та напрацювати рекомендації сімейним адвокатам та адвокатам - захисникам (представникам) батьків у кримінальних провадженнях.
Доповідачі: адвокати, члени Комітетів НААУ, Центрів ВША НААУ - Анатолій Волков, Олег Простибоженко, Світлана Савицька, Кирило Легких, Ірина Гловюк, Олександр Кудрявцев, Людмила Гриценко, Ганна Круглякова, Марина Сухая.
До участі у заході запрошено представників Верховного Суду, Національної поліції України та Офісу Генерального прокурора.
Модератор: Ганна Гаро - адвокат, сімейний медіатор, к. ю. н., Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ.
Питання для обговорення
1. Межа, за якою закінчуються сімейні правовідносини та настає кримінальна відповідальність. Найпоширеніші випадки початку кримінальних проваджень.
2. Пасивна робота органів досудового розслідування щодо внесення відомостей до ЄРДР і проведення слідчих дій у провадженнях, які витікають із сімейних правовідносин. Правові методи подолання.
3. Домашнє насильство: стаття 126-1 КК України. Аналіз практики застосування та притягнення до відповідальності.
4. Доказування у кримінальних провадженнях, які виникли із сімейних правовідносин. Здійснення представництва потерпілого - одного з батьків дитини. Наповнення доказової бази.
5. Виконавче та кримінальне провадження, що виникли із сімейних правовідносин. Чи виключає одне провадження інше, чи можуть здійснюватися альтернативно?
6. Зміна та доповнення необхідних норм до КК та КПК України з метою досконалості законодавства про притягнення відповідальності одного з батьків дитини за вчинення проступку або злочину за вчинення домашнього насильства, самочинної зміни місця проживання дитини, злісного невиконання батьківських обов'язків, невиконання рішення суду.
7. Притягнення до відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів: невідворотна реальність чи формальна декларативність?
8. Кримінальні правопорушення, що вчиняються у сфері сімейних відносин, пов’язаних зі спорами батьків щодо спілкування з дітьми.
Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3Kf1ZOs.
Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.