На сьогодні немає механізму виїзду з небезпечних територій, якщо батьки категорично відмовляються від евакуації з дітьми – Анастасія Шепеленко | НААУ

На сьогодні немає механізму виїзду з небезпечних територій, якщо батьки категорично відмовляються від евакуації з дітьми – Анастасія Шепеленко

Адвокатура
10:00 Вт 21.03.23 1248 Переглядів
Версія для друку

20 березня 2023 року під час круглого столу «Захист прав дітей у воєнний час: сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання» член Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ Анастасія Шепеленко виступила з доповіддю щодо тимчасового переміщення (евакуації) сімей з дітьми та форм інституційного догляду за дітьми в умовах воєнного стану.

У заході взяла участь делегація Національної ради адвокатів Франції, яка на запрошення Національної асоціації адвокатів України з робочим візитом перебуває в Україні з моніторинговою місією стану захисту прав дітей з фокусом у воєнному часі. Дискусію відкрила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

Анастасія Шепеленко зробила огляд законодавства, яке регулює питання евакуації дітей з небезпечних територій, а також окреслила механізми забезпечення умов їх перебування на території України, де не ведуться бойові дії, або за межами держави.

Окремо Анастасія Шепеленко зупинилась на питанні, коли батьки категорично відмовляються від виїзду з дітьми з небезпечних територій. Вона наголосила, що на сьогодні існує пряма загроза їх життю та здоров'ю, порушуються фактично всі можливі права дитини. Дитина жодним чином не може себе захистити в такій ситуації. Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Проте, в органах державної влади фактично немає механізму дій при відмові батьків від евакуації дитини – без згоди батьків дитину забрати не можуть.

07 березня 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив механізм так званої примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Згідно даної Постанови КМУ, особу фактично інформують про неможливість відмови від обов’язкової евакуації у примусовий спосіб з одним з батьків, особою, яка їх замінює, або іншим законним представником та попереджають про відповідальність, передбачену законодавством України. Мова про примусове роз’єднання дитини з родиною не йде. Як будуть діяти поліцейські та військові, якщо батьки категорично будуть відмовлятися від виїзду з дітьми – на сьогодні не визначено, підсумувала Анастасія Шепеленко.

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1080

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 299

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 583

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 889

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 951

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 637

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 599

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1620

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл