На сьогодні немає механізму виїзду з небезпечних територій, якщо батьки категорично відмовляються від евакуації з дітьми – Анастасія Шепеленко | НААУ

На сьогодні немає механізму виїзду з небезпечних територій, якщо батьки категорично відмовляються від евакуації з дітьми – Анастасія Шепеленко

Дискусія
10:00 Вт 21.03.23 1471 Переглядів
Версія для друку

20 березня 2023 року під час круглого столу «Захист прав дітей у воєнний час: сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання» член Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ Анастасія Шепеленко виступила з доповіддю щодо тимчасового переміщення (евакуації) сімей з дітьми та форм інституційного догляду за дітьми в умовах воєнного стану.

У заході взяла участь делегація Національної ради адвокатів Франції, яка на запрошення Національної асоціації адвокатів України з робочим візитом перебуває в Україні з моніторинговою місією стану захисту прав дітей з фокусом у воєнному часі. Дискусію відкрила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

Анастасія Шепеленко зробила огляд законодавства, яке регулює питання евакуації дітей з небезпечних територій, а також окреслила механізми забезпечення умов їх перебування на території України, де не ведуться бойові дії, або за межами держави.

Окремо Анастасія Шепеленко зупинилась на питанні, коли батьки категорично відмовляються від виїзду з дітьми з небезпечних територій. Вона наголосила, що на сьогодні існує пряма загроза їх життю та здоров'ю, порушуються фактично всі можливі права дитини. Дитина жодним чином не може себе захистити в такій ситуації. Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Проте, в органах державної влади фактично немає механізму дій при відмові батьків від евакуації дитини – без згоди батьків дитину забрати не можуть.

07 березня 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив механізм так званої примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Згідно даної Постанови КМУ, особу фактично інформують про неможливість відмови від обов’язкової евакуації у примусовий спосіб з одним з батьків, особою, яка їх замінює, або іншим законним представником та попереджають про відповідальність, передбачену законодавством України. Мова про примусове роз’єднання дитини з родиною не йде. Як будуть діяти поліцейські та військові, якщо батьки категорично будуть відмовлятися від виїзду з дітьми – на сьогодні не визначено, підсумувала Анастасія Шепеленко.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1474

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 2765

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4181

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4435

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 5879

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13680

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11028

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11071

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл