Держава має посилити законодавство у процесі захисту прав дітей у воєнний час – Катерина Рашевська | НААУ

Держава має посилити законодавство у процесі захисту прав дітей у воєнний час – Катерина Рашевська

Адвокатура
11:00 Вт 21.03.23 1019 Переглядів
Версія для друку

На сьогодні не існує єдиного юридичного або політичного механізму повернення депортованих та примусово переміщених в рф українських дітей. Натомість, за підтримки громадянського суспільства, функціонує кілька ad hoc схем, спрямованих на вирішення конкретних проблем, пов’язаних з репатріацією дітей.

На цьому наголосила юрист Регіонального центру прав людини (RCHR), член Квебекської спільноти міжнародного права, Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні та Експертної ради при Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим Катерина Рашевська під час круглого столу «Захист прав дітей у воєнний час: сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання», організований Юридичним центром Вищої школи адвокатури НААУ – «Адвокат дитини» 20 березня 2023 року.

Вона зазначила, що такими ad hoc схемами є: ідентифікація місця перебування неповнолітнього; встановлення контакту з адміністрацією закладу утримання неповнолітнього; організація та фінансування подорожі до закладу утримання; правова та психологічна допомога; виготовлення документів, необхідних для повернення дитини.

Реалізація ad hoc схем можлива, переважно, у випадку, коли неповнолітнього розшукує один або обидва з батьків, які готові їхати забирати дитину на територію, підконтрольну рф. Крім того, суттєвим недоліком таких схем є їхній спорадичний характер. У процесі повернення російськими агентами навмисно створюються перешкоди у формі додаткових перевірок на кордоні, «профілактичних бесід» з представниками силових структур, відмови передавати дитину законному представнику з посиланням на збройний конфлікт або «недоліки» в документах, залякування притягненням до кримінальної відповідальності з боку України за колабораціонізм тощо. Весь тягар щодо організації та фінансування повернення лягає на батьків та неурядові ініціативи.

«Описаний комплекс проблем, пов’язаних з функціонуванням ad hoc схем, актуалізує посилення ролі України в процесі повернення неповнолітніх згідно з її міжнародними зобов’язаннями, слідуючи існуючим стандартам на універсальному рівні», - підсумувала Катерина Рашевська.

У заході взяла участь делегація Національної ради адвокатів Франції, яка на запрошення Національної асоціації адвокатів України з робочим візитом перебуває в Україні з моніторинговою місією стану захисту прав дітей з фокусом у воєнному часі.

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1042

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 294

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 580

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 885

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 947

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 634

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 595

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1618

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл