2023 рік має стати роком завершення реалізації Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей – Лариса Гретченко | НААУ

2023 рік має стати роком завершення реалізації Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей – Лариса Гретченко

Адвокатура
20:00 Пн 20.03.23 903 Переглядів
Версія для друку

З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну національне законодавство у сфері охорони дитинства зазнає динамічних змін, розширюючи категорії дітей – постраждалих внаслідок воєнних дій. Проте цих змін недостатньо, враховуючи масштаб проблеми у сфері захисту прав дітей в Україні. Фактично кожна дитина зазнає порушення її прав в умовах війни. Ці порушення вимагають правового регулювання та захисту з боку як національних, так і міжнародних інституцій.

На цьому наголосила керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ Лариса Гретченко під час круглого столу «Захист прав дітей у воєнний час: сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання», який відбувся 20 березня 2023 року.

У заході взяла участь делегація Національної ради адвокатів Франції, яка на запрошення Національної асоціації адвокатів України з робочим візитом перебуває в Україні з моніторинговою місією стану захисту прав дітей з фокусом у воєнному часі. Дискусію відкрила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

Під час свого виступу Лариса Гретченко детально окреслила аспекти законодавства у сфері захисту прав дітей, а також торкнулась проблеми недосконалості системи надання безоплатної правової допомоги дітям.

Зокрема, вона зазначила, що держава гарантує всім дітям рівний доступ до безоплатної правової допомоги, необхідної для забезпечення захисту їхніх прав, на підставах та в порядку, встановлених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги. Проте звернення про надання БПД подаються особами, які досягли повноліття або подаються їх законними представниками. Такі обмеження на практиці часто ведуть до неможливості отримання дитиною необидної правової допомоги.

Лариса Гретченко вважає, що 2023 рік має стати роком завершення реалізації Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей, яке стартувало у 2019 році. Стратегія обумовлює забезпечення професійного підходу осіб, уповноважених на роботу із дітьми, та співпрацю між державними органами і громадськими організаціями, впровадження найкращих практик та методів захисту прав і свобод дітей.

Пріоритетом стратегії є саме спеціалізація адвокатів, прокурорів, поліцейських, тобто ювенальна спеціалізація. Реформа передбачає навчання всіх спеціалістів системи захисту прав дітей по єдиних запроваджених стандартах, в тому числі, міжнародних.

Центр «Адвокат дитини» ВША НААУ активно реалізовує освітні проєкти на основі міжнародних стандартів у сфері захисту прав дітей, в тому числі, і в період дії воєнного стану, додала Лариса Гретченко.

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1130

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 308

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 586

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 894

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 954

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 640

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 604

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1623

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл