"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
2023 рік має стати роком завершення реалізації Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей – Лариса Гретченко




З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну національне законодавство у сфері охорони дитинства зазнає динамічних змін, розширюючи категорії дітей – постраждалих внаслідок воєнних дій. Проте цих змін недостатньо, враховуючи масштаб проблеми у сфері захисту прав дітей в Україні. Фактично кожна дитина зазнає порушення її прав в умовах війни. Ці порушення вимагають правового регулювання та захисту з боку як національних, так і міжнародних інституцій.
На цьому наголосила керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ Лариса Гретченко під час круглого столу «Захист прав дітей у воєнний час: сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання», який відбувся 20 березня 2023 року.
У заході взяла участь делегація Національної ради адвокатів Франції, яка на запрошення Національної асоціації адвокатів України з робочим візитом перебуває в Україні з моніторинговою місією стану захисту прав дітей з фокусом у воєнному часі. Дискусію відкрила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.
Під час свого виступу Лариса Гретченко детально окреслила аспекти законодавства у сфері захисту прав дітей, а також торкнулась проблеми недосконалості системи надання безоплатної правової допомоги дітям.
Зокрема, вона зазначила, що держава гарантує всім дітям рівний доступ до безоплатної правової допомоги, необхідної для забезпечення захисту їхніх прав, на підставах та в порядку, встановлених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги. Проте звернення про надання БПД подаються особами, які досягли повноліття або подаються їх законними представниками. Такі обмеження на практиці часто ведуть до неможливості отримання дитиною необидної правової допомоги.
Лариса Гретченко вважає, що 2023 рік має стати роком завершення реалізації Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей, яке стартувало у 2019 році. Стратегія обумовлює забезпечення професійного підходу осіб, уповноважених на роботу із дітьми, та співпрацю між державними органами і громадськими організаціями, впровадження найкращих практик та методів захисту прав і свобод дітей.
Пріоритетом стратегії є саме спеціалізація адвокатів, прокурорів, поліцейських, тобто ювенальна спеціалізація. Реформа передбачає навчання всіх спеціалістів системи захисту прав дітей по єдиних запроваджених стандартах, в тому числі, міжнародних.
Центр «Адвокат дитини» ВША НААУ активно реалізовує освітні проєкти на основі міжнародних стандартів у сфері захисту прав дітей, в тому числі, і в період дії воєнного стану, додала Лариса Гретченко.
Популярні новини

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

За кордоном
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії
Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.