27 березня відбудеться круглий стіл щодо впливу повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права спільно з Центром «Адвокат дитини» ВША НААУ організовує круглий стіл «Вплив повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві: фактичні та процесуальні аспекти».
Дата і час проведення: 27 березня 2023 року, 14:00 -17:00.
Формат заходу: онлайн (Zoom).
Доповідачі, запрошені особи: адвокати, члени Комітету з сімейного права НААУ, Центру сімейного права ВША НААУ (Ганна Гаро, Людмила Гриценко, Анна Осадча, Ольга Філатова, Ірина Попіка, Юрій Бабенко, Олена Кухаренко, Анатолій Волков); голова Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко, науковці, представники органів опіки та піклування, служб у справах дітей та сім’ї, судді, експерти у сфері захисту прав дітей громадських правозахисних організацій.
Модератори:
Світлана Савицька - заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, адвокат, к. ю. н., доцент кафедри правосуддя Державного університету інфраструктури та технологій, член правління ГО «Центр сімейно-правових досліджень»;
Лариса Гретченко - заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ.
Питання для обговорення
1. Доступ дитини до правосуддя в сучасних реаліях (в умовах воєнного стану): виклики сьогодення, бар'єри та можливості. Погляд адвоката.
2. Доступ дитини до правосуддя в реаліях повномасштабного вторгнення: погляд/можливості суду.
3. Як визначити належний орган опіки та піклування під час розгляду в суді справи стосовно дитини, яка є внутрішньо переміщеною особою або виїхала за межі України та отримала тимчасовий прихисток.
4. Думка дитини в реаліях повномасштабного вторгнення – як почути її органу опіки та піклування й суду у разі перебування дитини за межами України?
5. Висновок органу опіки та піклування в справах щодо спору стосовно дітей в умовах війни – інструмент захисту та дотримання прав дитини, а не спосіб їх порушити.
6. Участь органу опіки та піклування в судових справах та подання суду висновку – що дійсно є обов’язковим за вимогами процесуального законодавства?
7. Зміст висновку органу опіки та піклування – на що звертає увагу суд? Чи дотримується при підготовленні висновку дитиноцентрований підхід?
8. Закриття/зупинення справ судом стосовно дітей, які евакуювалися за межі України та отримали тимчасовий прихисток – чи відповідає це принципу доступу до справедливого суду?
Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3ZKfYkp.
Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Адвокатура
Комітет з ІТ-права НААУ очолив Олег Дерлюк

Адвокатура
Держава має посилити законодавство у процесі захисту прав дітей у…

Адвокатура
На сьогодні немає механізму виїзду з небезпечних територій, якщо…

Адвокатура
2023 рік має стати роком завершення реалізації Національної…

Адвокатура
НААУ закликає європейських адвокатів захистити права українських…

Адвокатура
НААУ та Національна рада адвокатів Франції підписали Меморандум…
Адвокатура
На запрошення НААУ делегація Національної ради адвокатів Франції…

Анонси