27 березня відбудеться круглий стіл щодо впливу повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві | НААУ

27 березня відбудеться круглий стіл щодо впливу повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві

Анонс
17:01 Ср 15.03.23 986 Переглядів
Версія для друку

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права спільно з Центром «Адвокат дитини» ВША НААУ організовує круглий стіл «Вплив повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві: фактичні та процесуальні аспекти».

Дата і час проведення: 27 березня 2023 року, 14:00 -17:00.

Формат заходу: онлайн (Zoom).

Доповідачі, запрошені особи: адвокати, члени Комітету з сімейного права НААУ, Центру сімейного права ВША НААУ (Ганна Гаро, Людмила Гриценко, Анна Осадча, Ольга Філатова, Ірина Попіка, Юрій Бабенко, Олена Кухаренко, Анатолій Волков); голова Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко, науковці, представники органів опіки та піклування, служб у справах дітей та сім’ї, судді, експерти у сфері захисту прав дітей громадських правозахисних організацій.

Модератори:

Світлана Савицька - заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, адвокат, к. ю. н., доцент кафедри правосуддя Державного університету інфраструктури та технологій, член правління ГО «Центр сімейно-правових досліджень»;

Лариса Гретченко - заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ.

Питання для обговорення

1. Доступ дитини до правосуддя в сучасних реаліях (в умовах воєнного стану): виклики сьогодення, бар'єри та можливості. Погляд адвоката.

2. Доступ дитини до правосуддя в реаліях повномасштабного вторгнення: погляд/можливості суду.

3. Як визначити належний орган опіки та піклування під час розгляду в суді справи стосовно дитини, яка є внутрішньо переміщеною особою або виїхала за межі України та отримала тимчасовий прихисток.

4. Думка дитини в реаліях повномасштабного вторгнення – як почути її органу опіки та піклування й суду у разі перебування дитини за межами України?

5. Висновок органу опіки та піклування в справах щодо спору стосовно дітей в умовах війни – інструмент захисту та дотримання прав дитини, а не спосіб їх порушити.

6. Участь органу опіки та піклування в судових справах та подання суду висновку – що дійсно є обов’язковим за вимогами процесуального законодавства?

7. Зміст висновку органу опіки та піклування – на що звертає увагу суд? Чи дотримується при підготовленні висновку дитиноцентрований підхід?

8. Закриття/зупинення справ судом стосовно дітей, які евакуювалися за межі України та отримали тимчасовий прихисток – чи відповідає це принципу доступу до справедливого суду?

Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3ZKfYkp.

Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Анонс

Оголошено дату II Турніру із судових дебатів для студентів-юристів

Для участі у II Турнірі із судових дебатів серед студентів-юристів, який у 2024 році організовує Національна асоціація адвокатів України, відібрано 48 учасників з різних регіонів України. Це на третину більше, ніж торік.

17:19 Пт 23.02.24 1168

Гарантії діяльності

Адвокатське декларування: про що свідчить мінливість позиції НАЗК?

Коли Конституційний Суд почав розглядати справу щодо подання декларацій представниками дисциплінарних органів адвокатури, у Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили про конституційну кризу та загрози усій системі декларування. Але раніше у цьому питанні чиновники мали зовсім іншу думку.

16:52 Пт 23.02.24 1268

Дискусія

Чому реєстраційні процедури не гарантують визнання державою права…

Аби не обмежувати себе строками позовної давності, органи прокуратури у земельних спорах почали підміняти віндикаційні позови негаторними. Це дало їм можливість переглядати підстави набуття права на землю будь-яким суб’єктом за будь-який період часу.

12:32 Пт 23.02.24 1519

Призначення

До протидії злочинам проти довкілля МРЕ долучилася представниця…

Міжнародній раді експертів з питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (МРЕ), розширено сферу діяльності. До напряму протидії злочинам проти довкілля залучено заступницю голови Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Софію Шутяк.

11:31 Пт 23.02.24 1480

Видання

Судова практика у сімейних спорах: огляд рішень ВС

Висновки, викладені в постановах Верховного Суду, завжди викликають професійний інтерес у адвокатів, оскільки відображають критерії правильного застосування законодавства, беруться до уваги іншими судами та є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.

16:46 Чт 22.02.24 2768

Дискусія

Ініціативи економічного бронювання оцінив голова комітету НААУ

Під час воєнного стану одним із найбільш актуальних питань залишається мобілізація та бронювання військовозобов’язаних працівників. Останнім часом почали говорити про економічне бронювання, яке покликане утворити стале джерело надходження коштів до держбюджету на утримання армії.

15:51 Чт 22.02.24 2836

Видання

Адвокатам дали рекомендації по роботі з трудовими договорами

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Найбільш поширеною формою реалізації цього права є трудовий договір - угода між працівником і роботодавцем.

14:37 Чт 22.02.24 3379

Анонс

Адвокатів запрошують дослідити права людини в епоху цифрових…

28 лютого 2024 року в рамках Тижня КіберШотландії у НААУ відбудеться конференція на тему «Соціальна справедливість і цифрова економіка: кібербезпека, крипторегуляція, ШІ, права людини в епоху цифрових технологій».

13:49 Чт 22.02.24 2557

Вестник:№12 грудень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл