13 березня відбудеться фахова дискусія «Тимчасове переміщення та евакуація: правові механізми забезпечення безпеки дітей»
НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права спільно з Вищою школою адвокатури за ініціативою Центру «Адвокат дитини» організовують фахову дискусію на тему: «Тимчасове переміщення та евакуація: правові механізми забезпечення безпеки дітей».
Дата і час проведення: 13 березня 2023 року, 14:00 — 17:00.
Формат заходу: онлайн (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША).
Актуальність: Непоодинокі повідомлення про випадки виявлення дітей, які залишилися без уваги та піклування в умовах воєнного стану, перебувають в умовах, що негативно впливають на їх життя, стан здоров’я та розвиток, щоразу сколихують суспільство. Залишаючись на тимчасово окупованих територіях і в зоні активних бойових дій, діти піддаються небезпеці стати жертвами воєнних злочинів, ризикам сексуального, фізичного та психологічного насильства, бути викраденими або незаконно вивезеними за межі України, залучатися до участі у військових формуваннях або незаконно утримуватися, у тому числі в полоні, зазнають обмежень права на освіту, охорону здоров’я та інших.
Консолідація зусиль щодо евакуації дітей на безпечні території, у тому числі за кордон, моніторинг дотримання прав переміщених дітей, аналіз ситуації у сфері захисту прав дитини – основний фокус, до якого має бути прикута увага правничої спільноти та широкої громадськості.
Чимало питань виникає у процесі евакуації населення, що пов’язані з безпековими ризиками, забезпеченням найкращих інтересів дитини, підставами відібрання дитини від батьків, можливістю відмови від евакуації та її наслідками, тягарем відповідальності за збереження життя і здоров’я дитини.
Перед адвокатською спільнотою є назрілий запит на юридичний супровід питань тимчасового переміщення (евакуації) та контролю за подальшим місцем розміщення кожної дитини, обмін досвідом, обговорення нових викликів та пошук шляхів їх вирішення.
Питання для обговорення:
- Міжнародні стандарти та світовий досвід евакуації дітей у збройному конфлікті.
- Національне законодавство і досвід територіальних громад з евакуації в умовах війни.
- Елементи і фактори в складі найкращих інтересів дитини в питаннях евакуації.
- Безпекові ризики за місцем проживання та новим місцем переміщення дитини.
- Різність підходів до евакуації сімей з дітьми та закладів інституційного догляду і виховання дітей.
- Практика ЄСПЛ і вітчизняних судів щодо підстав відібрання дитини.
- Захист інтересів дитини через відібрання vs втручання в право на приватне і сімейне життя.
Доповідачі: адвокати, члени Комітету з сімейного права НААУ, Центру “Адвокат дитини” ВША НААУ – Ганна Круглякова, Людмила Гриценко, Анастасія Шепеленко, Маргарита Жданова, Людмила Язан, та Катерина Рашевська - юрист Регіонального центру прав людини, член Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні.
Запрошені: представники Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану, профільних Міністерств і відомств, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Освітній омбудсмен України, міжнародні та українські правозахисні організації.
Модератор: Лариса Гретченко, адвокат, медіатор, керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ.
Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3SFlORv.
Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.