"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітети НААУ здійснять правовий аналіз законопроєктів щодо розгляду судових справ внаслідок збройної агресії рф

22 лютого відбулося засідання членів Комітету з господарського права та процесу, Комітету з міжнародного права та Комітету з цивільного права та процесу НААУ.
Представники цих комітетів здійснять правовий аналіз законопроєктів: “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення розгляду окремих категорій судових справ у зв’язку зі збройною агресією рф” (реєстр. № 7520 від 05.07.2022), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо судового розгляду справ про відшкодування шкоди, завданої внаслідок збройної агресії проти України” (реєстр. № 7520-1 від 18.07.2022) та “Про обмеження імунітету іноземних держав та їх посадових і службових осіб від пред’явлення позовів та стягнення шкоди завданої на території України смертю або ушкодженням здоров'я, а також шкоди, завданої майну внаслідок збройної агресії, тимчасової окупації території України, інших дій чи бездіяльності” (реєстр. № 7520-2 від 19.07.2022).
Першочерговою метою законопроєктів є встановлення процесуальних правил розгляду справ проти країн-агресорів, щодо стягнення з таких держав шкоди, завданої життю, здоров’ю чи майну на території України.
Вказану мету пропонується досягнути шляхом внесення змін до різних нормативно-правових актів, як-от: Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, законів України «Про міжнародне приватне право», «Про судовий збір», «Про виконавче провадження».
За підсумками обговорення визначено категорії питань, які підлягають правовому аналізу у 3-х законопроєктах.
1. Подолання судового імунітету.
2. Юрисдикція, підсудність.
3. Позовна давність.
4. Визначення кола належних відповідачів.
5. Порядок повідомлення.
6. Процесуальні особливості. Доказування.
7. Презумпція завдання шкоди внаслідок збройної агресії (абсолютна відповідальність).
8. Питання щодо кола майна, яке розповсюджується на вказані справи.
9. Строки на апеляційне оскарження.
10. Виконавче провадження.
11. Зворотна дія закону в часі.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Гарантії діяльності
Проти активістки, що закликала перевіряти адвокатів через клієнтів,…
Шевченківське управління поліції ГУ НП у м. Києві внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про втручання в діяльність захисника (ст. 397 Кримінального кодексу) за фактами розміщення Іриною Федорів публікацій про діяльність адвоката Ростислава Кравця.

За кордоном
У США позивач згенерував собі адвоката. Але суддям це не сподобалося
Житель Нью-Йорка опинився у скрутному становищі після того, як використав аватар, згенерований штучним інтелектом, щоб представити свою справу в суді. Судді обурилися, бо швидко зрозуміли, що «адвокат» — не справжня людина.

Анонс
Мовою прози: стартував другий літературний конкурс серед адвокатів
В Україні розпочався другий всеукраїнський конкурс прози серед адвокатів, покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори у суспільстві.

Гарантії діяльності
Адвокати виконують незамінну функцію реалізації прав – президент…
Адвокати є ключовими учасниками правової системи, які сприяють утвердженню верховенства права, діючи задля справедливого та послідовного застосування законів.

Законодавство
Розʼєднання братів і сестер не має бути нормою, - НААУ про проект…
При регулюванні сімейних відносин держава керується засадою зміцнення сім’ї як соціального інституту та вживає заходів для підтримання зв’язків кровного споріднення. Як на рівні законодавства, так і на рівні суспільної свідомості рідні брати і сестри не можуть бути роз'єднані під час влаштування.

Гарантії діяльності
13 травня для України – точка відліку у захисті професії адвоката, -…
Урочисте підписання європейської Конвенції про захист професії адвоката відбудеться 13 травня у Люксембурзі. Це буде точка відліку. І Україна має вчинити всі необхідні підготовчі дії, аби стати одним із підписантів.

Cудова практика
Що каже ВС із земельних питань у 2025 році?
На початку 2025 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері земельних питань. Зокрема, щодо зняття обмеження оборотоздатності майнових прав (оренди) для користувача земельної ділянки, перевищення площі земельної ділянки над площею, займаною об'єктом нерухомості, заборони безоплатної передачі земель державної та комунальної власності у приватну власність тощо.

Навчання
7 ознак токсичного клієнта, з яким адвокату краще не працювати
Відкрита комунікація адвоката з клієнтом дає змогу останньому краще зрозуміти свої права, наслідки своїх дій і рішень. Саме тому адвокат, який слухає клієнта та пояснює юридичні терміни простою мовою, завжди знайде спільну мову з довірителем, що буде запорукою успішного захисту. Втім, не всі клієнти налаштовані на конструктивну роботу.