НААУ здійснила правовий аналіз проєкту постанови КМУ «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки»
НААУ направила до Верховної Ради України зауваження та пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки».
Відповідний правовий аналіз здійснено Комітетом з питань антикорупційної політики та комплаєнсу, що діє у складі НААУ, у відповідь на запит Комітету ВРУ з питань правової політики.
Метою відповідної постанови є усунення корупційних ризиків у судочинстві, утвердження авторитету судової влади та виконання міжнародних зобов'язань України.
Однак, здійснивши правовий аналіз проєкту постанови та безпосередньо Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки та додатків до неї, Комітет НААУ дійшов висновку, що попри загальнопозитивний характер нововведень Програми простежуються певні тенденції й підходи, які не можна сприймати корисними для побудови сучасної національної правової системи та удосконалення боротьби з корупцією.
Цією програмою нав’язується можливість так званого «надійного механізму захисту» особи, зокрема викривачів корупції, із залученням виключно адвокатів із центрів безоплатної правової допомоги. Передбачається втілення в кримінально-процесуальне законодавство припису, що судовий розгляд кримінальних проваджень з корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальними правопорушеннями має здійснюватися хоча б за участі одного адвоката. Пропонується розглянути доцільність спрощення процедур здійснення окремих слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, а також розглядається можливість розширення повноважень Національного антикорупційного бюро України щодо укладення угод про визнання винуватості.
Більш детально із зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.