НААУ здійснила правовий аналіз проєкту постанови КМУ «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки»
НААУ направила до Верховної Ради України зауваження та пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки».
Відповідний правовий аналіз здійснено Комітетом з питань антикорупційної політики та комплаєнсу, що діє у складі НААУ, у відповідь на запит Комітету ВРУ з питань правової політики.
Метою відповідної постанови є усунення корупційних ризиків у судочинстві, утвердження авторитету судової влади та виконання міжнародних зобов'язань України.
Однак, здійснивши правовий аналіз проєкту постанови та безпосередньо Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки та додатків до неї, Комітет НААУ дійшов висновку, що попри загальнопозитивний характер нововведень Програми простежуються певні тенденції й підходи, які не можна сприймати корисними для побудови сучасної національної правової системи та удосконалення боротьби з корупцією.
Цією програмою нав’язується можливість так званого «надійного механізму захисту» особи, зокрема викривачів корупції, із залученням виключно адвокатів із центрів безоплатної правової допомоги. Передбачається втілення в кримінально-процесуальне законодавство припису, що судовий розгляд кримінальних проваджень з корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальними правопорушеннями має здійснюватися хоча б за участі одного адвоката. Пропонується розглянути доцільність спрощення процедур здійснення окремих слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, а також розглядається можливість розширення повноважень Національного антикорупційного бюро України щодо укладення угод про визнання винуватості.
Більш детально із зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.
БПД
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС
Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.
Cудова практика
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики
У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.
Анонс
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу
Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?