НААУ звернулась до суду через бездіяльність Мін’юсту в обранні членів Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги | НААУ

НААУ звернулась до суду через бездіяльність Мін’юсту в обранні членів Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги

Адвокатура
11:15 Пт 17.02.23 745 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України направила позов до Київського окружного адміністративного суду з метою визнання бездіяльності Міністра юстиції України Дениса Малюськи та Міністерства юстиції України протиправною у не прийнятті рішення про оголошення конкурсу щодо обрання членів Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги.

НААУ наголошує у позовній заяві на тому, що за наказом Міністра юстиції України у грудні 2019 року було оголошено про конкурс з обрання 9 членів Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги. У березні 2020 року за результатами проведеного конкурсу затверджено склад Наглядової ради.

Проте, в жовтні 2022 року 6 з 9 членів Наглядової ради склали свої повноваження на підставі заяв за власним бажанням, в тому числі Голова ради.

Відповідно до Положення про Наглядову раду її засідання є правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж 2/3 її членів, тобто 6 її членів.

Таким чином, з жовтня 2022 року Наглядова рада, фактично, не може належним чином функціонувати та виконувати покладені на неї завдання через недостатню кількість її членів.

Однак Мін’юст та Міністр юстиції України не вчиняють жодних дій, спрямованих на проведення конкурсу, обрання, оновлення та затвердження складу Наглядової ради.

НААУ зазначає, що Наглядова рада утворюється, в тому числі, з метою забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги, незалежності та прозорості управління системою надання БПД. При цьому, ні Положенням про Координаційний центр з надання правової допомоги, ні Положенням про Наглядову раду, ні Порядком не передбачено можливості функціонування системи БПД за відсутності Наглядової ради.

НААУ вимагає зобов’язати Міністра юстиції України прийняти рішення про оголошення конкурсного відбору щодо обрання членів Наглядової ради та затвердити її склад за результатами конкурсу.

Нагадаємо, НААУ підготувала Звіт з актуальних питань функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні. Цей звіт викрив низку проблем в системі БПД, які ведуть до порушення прав людини, втручання у незалежність адвокатури, наявність значної кількості корупційних ризиків в системі БПД, впровадження системи державницького управління адвокатами тощо. В результаті чого керівництво НААУ отримало погрози від заступниці Міністра юстиції України Валерії Коломієць. У відповідь РАУ закликала до відставки чиновниці. Реакції Мін’юсту не послідувало.

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1130

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 308

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 586

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 894

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 954

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 640

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 604

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1624

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл