Комітетом з питань БПД прийнято рішення про підготовку другого Звіту проблем з реалізації безоплатної правової допомоги в Україні
10 лютого у НААУ за участі заступника Голови РАУ Валентина Гвоздія відбулося засідання Комітету з питань безоплатної правової допомоги.
Зокрема, під час засідання були обговорені нагальні питання функціонування системи БПД, проблеми законодавчого регулювання, надання БПД дітям та їх законним представникам, які перебувають за межами України, а також питання щодо організації заходів з підвищення кваліфікації для адвокатів системи БПД.
Членами Ради Комітету було представлено попередньо здійснений аналіз законодавства у сфері надання БПД та висновки щодо невідповідності підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють відповідні правовідносини Конституції України та законам України «Про безоплатну правову допомогу» і «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
За результатами обговорення було прийнято рішення про необхідність підготовлення другого звіту з проблемних питань функціонування системи БПД для опрацювання його на РАУ.
Присутні члени Ради Комітету обговорили питання щодо необхідності проведення опитування серед адвокатів, які співпрацюють із системою БПД, з метою одержання інформації щодо практичних проблем адвокатів під час надання ними безоплатної правової допомоги. Так було сформовано орієнтовний перелік питань та прийнято рішення про формування спеціального опитувальника.
Голова Комітету Оксана Каденко звернула увагу колег на необхідність розроблення не лише вебінарів з підвищення кваліфікації, а й спеціальних курсів на платформі ВША, які адвокати системи БПД зможуть проходити у будь-який зручний для них час. Такі курси перш за все мають бути цікавими, актуальними і доступними для усіх адвокатів.
Також було затверджено план роботи Комітету на 2023 рік: здійснення моніторингу та аналізу законодавства, формування пропозицій щодо удосконалення системи БПД, аналіз дисциплінарної практики ВКДКА щодо адвокатів, дисциплінарні провадження відносно яких пов’язані з наданням БПД тощо.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.