"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітетом з питань БПД прийнято рішення про підготовку другого Звіту проблем з реалізації безоплатної правової допомоги в Україні


10 лютого у НААУ за участі заступника Голови РАУ Валентина Гвоздія відбулося засідання Комітету з питань безоплатної правової допомоги.
Зокрема, під час засідання були обговорені нагальні питання функціонування системи БПД, проблеми законодавчого регулювання, надання БПД дітям та їх законним представникам, які перебувають за межами України, а також питання щодо організації заходів з підвищення кваліфікації для адвокатів системи БПД.
Членами Ради Комітету було представлено попередньо здійснений аналіз законодавства у сфері надання БПД та висновки щодо невідповідності підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють відповідні правовідносини Конституції України та законам України «Про безоплатну правову допомогу» і «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
За результатами обговорення було прийнято рішення про необхідність підготовлення другого звіту з проблемних питань функціонування системи БПД для опрацювання його на РАУ.
Присутні члени Ради Комітету обговорили питання щодо необхідності проведення опитування серед адвокатів, які співпрацюють із системою БПД, з метою одержання інформації щодо практичних проблем адвокатів під час надання ними безоплатної правової допомоги. Так було сформовано орієнтовний перелік питань та прийнято рішення про формування спеціального опитувальника.
Голова Комітету Оксана Каденко звернула увагу колег на необхідність розроблення не лише вебінарів з підвищення кваліфікації, а й спеціальних курсів на платформі ВША, які адвокати системи БПД зможуть проходити у будь-який зручний для них час. Такі курси перш за все мають бути цікавими, актуальними і доступними для усіх адвокатів.
Також було затверджено план роботи Комітету на 2023 рік: здійснення моніторингу та аналізу законодавства, формування пропозицій щодо удосконалення системи БПД, аналіз дисциплінарної практики ВКДКА щодо адвокатів, дисциплінарні провадження відносно яких пов’язані з наданням БПД тощо.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?