Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ посилює співпрацю з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

НААУ посилює співпрацю з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Адвокатура
11:03 Ср 01.02.23 995 Переглядів
Версія для друку

31 січня заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь в установчому засіданні Експертної ради при Представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в системі судоустрою з права на справедливе правосуддя та представництва в Конституційному Суді України.

Даний орган створено відповідно до наказу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини № 93.15/22, яким також затверджено Положення про діяльність Експертної ради. Мета діяльності – посилення контролю у сфері процесуальних прав, додержання права на справедливий суд та підготовка проєктів конституційних подань Омбудсмана до Конституційного Суду України.

Під час свого виступу Валентин Гвоздій зазначив, що Офіс Уповноваженого з прав людини та адвокатура як інститут мають досить схожі завдання. Це пов’язано з тим, що Омбудсман здійснює контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист їхніх прав, а адвокати, фактично, знаходяться в першій лінії такого захисту.

І оскільки НААУ має величезний та дуже цінний інтелектуальний ресурс, який безпосередньо задіяний в різних галузях права через діяльність своїх комітетів, це дозволить досить ефективно співпрацювати інституту адвокатури та інституту Омбудсмена в Україні.

Під час свого засідання Експертна рада обрала співголову та секретаря, а також окреслила основні напрямки своєї діяльності. До таких напрямків можна віднести, зокрема:

  • Розробку проєкту нового Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»;
  • Опрацювання проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та змін до процесуальних кодексів.
  • Питання звернень Омбудсмана до Конституційного Суду України через процедуру конституційного подання;
  • Створення єдиної бази систематичних порушників прав людини – це інноваційна ідея, яка наразі активно обговорюється в офісі Уповноваженого з прав людини;
  • Опрацювання питань щодо необхідності розширення контрольних повноважень Омбудсмана у сфері порушень прав людини;
  • Розробка та впровадження порядку моніторингу проведення судових засідань представниками Офісу Уповноваженого з прав людини.

Окремо, за пропозицією Валентина Гвоздія, до плану роботи Експертної рали було внесено пропозицію щодо вивчення міжнародної діяльності, оскільки в умовах сьогодення  міжнародна підтримка України є колосальною і ми маємо змогу отримувати неоціненний досвід інших країн, який може допомогти нам у питанні розбудови верховенства права в Україні.

Популярні новини

Вестник:№1-2 січень-лютий 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл