"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ посилює співпрацю з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини



31 січня заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь в установчому засіданні Експертної ради при Представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в системі судоустрою з права на справедливе правосуддя та представництва в Конституційному Суді України.
Даний орган створено відповідно до наказу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини № 93.15/22, яким також затверджено Положення про діяльність Експертної ради. Мета діяльності – посилення контролю у сфері процесуальних прав, додержання права на справедливий суд та підготовка проєктів конституційних подань Омбудсмана до Конституційного Суду України.
Під час свого виступу Валентин Гвоздій зазначив, що Офіс Уповноваженого з прав людини та адвокатура як інститут мають досить схожі завдання. Це пов’язано з тим, що Омбудсман здійснює контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист їхніх прав, а адвокати, фактично, знаходяться в першій лінії такого захисту.
І оскільки НААУ має величезний та дуже цінний інтелектуальний ресурс, який безпосередньо задіяний в різних галузях права через діяльність своїх комітетів, це дозволить досить ефективно співпрацювати інституту адвокатури та інституту Омбудсмена в Україні.
Під час свого засідання Експертна рада обрала співголову та секретаря, а також окреслила основні напрямки своєї діяльності. До таких напрямків можна віднести, зокрема:
- Розробку проєкту нового Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»;
- Опрацювання проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та змін до процесуальних кодексів.
- Питання звернень Омбудсмана до Конституційного Суду України через процедуру конституційного подання;
- Створення єдиної бази систематичних порушників прав людини – це інноваційна ідея, яка наразі активно обговорюється в офісі Уповноваженого з прав людини;
- Опрацювання питань щодо необхідності розширення контрольних повноважень Омбудсмана у сфері порушень прав людини;
- Розробка та впровадження порядку моніторингу проведення судових засідань представниками Офісу Уповноваженого з прав людини.
Окремо, за пропозицією Валентина Гвоздія, до плану роботи Експертної рали було внесено пропозицію щодо вивчення міжнародної діяльності, оскільки в умовах сьогодення міжнародна підтримка України є колосальною і ми маємо змогу отримувати неоціненний досвід інших країн, який може допомогти нам у питанні розбудови верховенства права в Україні.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.