"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ вийшла з Меморандуму про співпрацю з Координаційним центром з надання правової допомоги

Таке рішення на позачерговому засідання 27 грудня 2022 року прийняла Рада адвокатів України.
Нагадаємо, що 07 березня 2019 року між Національною асоціацією адвокатів України та Координаційним центром з надання правової допомоги було укладено Меморандум про співпрацю.
Вказаний Меморандум було укладено з метою налагодження взаємодії між НААУ і КЦ з питань досягнення високого рівня якості правової допомоги, яка надається адвокатами.
Така взаємодія мала відбуватись за двома основними напрямами: інформаційної взаємодії та підвищення кваліфікації адвокатів.
НААУ протягом всього часу дії Меморандуму виконувала взяті на себе зобов’язання: Координаційний центр з надання правової допомоги, регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги були наділені статусом оператора з підвищення кваліфікації адвокатів; для них створено ексклюзивні сприятливі умови для здійснення цієї діяльності.
На противагу, Координаційний центр з надання правової допомоги у питаннях інформаційної взаємодії та підвищення кваліфікації погодженої Меморандумом позиції не зайняв: ні інформаційної, ні іншої співпраці наразі немає. НААУ фактично відсторонена від усіх процесів, що пов’язані із забезпеченням якості безоплатної вторинної правової допомоги і забезпечуються КЦ: починаючи від проведення конкурсів з відбору адвокатів, закінчуючи розробкою стандартів надання ними безоплатної правової допомоги.
Аналогічна ситуація і з навчанням адвокатів.
«Координаційній центр не просто не бачить НААУ партнером у питаннях навчання адвокатів, як це передбачено Меморандумом та випливає із зобов’язань держави. Адвокатуру системно усувають від цього процесу в системі БПД, натомість залучають замість НААУ державні органи. Наприклад, в межах Меморандуму між КЦ і департаментом Міністерства оборони України, навчальні програми та навіть алгоритми захисту для адвокатів будуть розробляти ці два державні суб’єкти», - зазначила на засіданні РАУ Голова Комітету з питань БПД, що діє в складі НААУ Оксана Каденко.
Член Ради адвокатів України від Донецької області Сергій Осика зауважив, що оскільки Координаційний центр з надання правової допомоги не виконує домовленості, а лише використовує укладений Меморандум для підтримки фікції про нормальну взаємодію з НААУ, а також через відверто ворожу позицію посадових осіб системи БПД до адвокатури, то у РАУ немає іншого варіанту, ніж вийти з Меморандуму.
Рішення про вихід з Меморандуму про співпрацю з Координаційним центром з надання правової допомоги прийнято членами Ради адвокатів України одноголосно.
Популярні новини

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.