НААУ вийшла з Меморандуму про співпрацю з Координаційним центром з надання правової допомоги
Таке рішення на позачерговому засідання 27 грудня 2022 року прийняла Рада адвокатів України.
Нагадаємо, що 07 березня 2019 року між Національною асоціацією адвокатів України та Координаційним центром з надання правової допомоги було укладено Меморандум про співпрацю.
Вказаний Меморандум було укладено з метою налагодження взаємодії між НААУ і КЦ з питань досягнення високого рівня якості правової допомоги, яка надається адвокатами.
Така взаємодія мала відбуватись за двома основними напрямами: інформаційної взаємодії та підвищення кваліфікації адвокатів.
НААУ протягом всього часу дії Меморандуму виконувала взяті на себе зобов’язання: Координаційний центр з надання правової допомоги, регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги були наділені статусом оператора з підвищення кваліфікації адвокатів; для них створено ексклюзивні сприятливі умови для здійснення цієї діяльності.
На противагу, Координаційний центр з надання правової допомоги у питаннях інформаційної взаємодії та підвищення кваліфікації погодженої Меморандумом позиції не зайняв: ні інформаційної, ні іншої співпраці наразі немає. НААУ фактично відсторонена від усіх процесів, що пов’язані із забезпеченням якості безоплатної вторинної правової допомоги і забезпечуються КЦ: починаючи від проведення конкурсів з відбору адвокатів, закінчуючи розробкою стандартів надання ними безоплатної правової допомоги.
Аналогічна ситуація і з навчанням адвокатів.
«Координаційній центр не просто не бачить НААУ партнером у питаннях навчання адвокатів, як це передбачено Меморандумом та випливає із зобов’язань держави. Адвокатуру системно усувають від цього процесу в системі БПД, натомість залучають замість НААУ державні органи. Наприклад, в межах Меморандуму між КЦ і департаментом Міністерства оборони України, навчальні програми та навіть алгоритми захисту для адвокатів будуть розробляти ці два державні суб’єкти», - зазначила на засіданні РАУ Голова Комітету з питань БПД, що діє в складі НААУ Оксана Каденко.
Член Ради адвокатів України від Донецької області Сергій Осика зауважив, що оскільки Координаційний центр з надання правової допомоги не виконує домовленості, а лише використовує укладений Меморандум для підтримки фікції про нормальну взаємодію з НААУ, а також через відверто ворожу позицію посадових осіб системи БПД до адвокатури, то у РАУ немає іншого варіанту, ніж вийти з Меморандуму.
Рішення про вихід з Меморандуму про співпрацю з Координаційним центром з надання правової допомоги прийнято членами Ради адвокатів України одноголосно.
Популярні новини
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.