Національна асоціація адвокатів України стала підписантом Резолюції про необхідність прозорості присудження та застосування смертної кари | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Національна асоціація адвокатів України стала підписантом Резолюції про необхідність прозорості присудження та застосування смертної кари

Різне
9:00 Вт 13.12.22 1272 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України стала однією з 53 адвокатських і правничих організацій світу, які підписали Резолюцію про необхідність прозорості присудження та застосування смертної кари.

Проект Резолюції був представлений під час 8-го Всесвітнього конгресу проти смертної кари, який відбувся 15-18 листопада 2022 року в Берліні. Захід об'єднав понад 1000 учасників з 90 країн світу - правозахисників та громадських діячів, які працюють над скасуванням смертної кари. Конгрес був організований партнерами Ради Європи: паризькою неурядовою організацією «Разом проти смертної кари» та Всесвітньою коаліцією проти смертної кари.

Під час заходу учасники мали унікальну можливість для обміну думками щодо подальшого просування скасування смертної кари та протидії будь-яким спробам відновити смертну кару там, де її вже скасовано. Також значну увагу було приділено проблемам адвокатів при захисті осіб, засуджених до смертної кари.

Серед причин необхідності прийняття такої Резолюції, зокрема, наступні:

- незважаючи на зростаючу кількість аболіціоністських держав, деякі країни не надають офіційної інформації про застосування ними смертної кари, відносячи таку інформацію до державної таємниці. Розкриття державної таємниці визнається у таких країнах актом державної зради;

- у деяких країнах смертні вироки виконуються таємно, без попереднього повідомлення родичів засуджених, їхніх адвокатів, а іноді навіть самих засуджених;

- відсутність прозорості у винесенні та виконанні смертного вироку має прямі наслідки для дотримання прав людини як тих, кому загрожує смертна кара, так і інших осіб;

- без прозорості неможливо забезпечити гуманне поводження з особами, які перебувають під вартою та очікують на виконання смертного вироку, та надання їм належного процесуального та правового захисту відповідно до застосовного міжнародного права;

- відсутність прозорості при винесенні та виконанні смертного вироку обмежує можливості адвокатів у повній мірі виконувати їх професійні обов'язки в найкращих інтересах своїх клієнтів, яким загрожує смертна кара.

Підписанти Резолюції впевнені, що адвокатурам та професійним організаціям адвокатів належить ключова роль у відстоюванні ідеї необхідності скасування смертної кари та запровадження мораторію на цю міру покарання, а також суттєва роль у захисті права на справедливий судовий розгляд.

Метою даної Резолюції є закликати асоціації адвокатів та професійні організації юристів усіх країн (як аболіціоністів, так і прихильників збереження смертної кари) до:

  • відстоювання поваги до прозорості в державах, що зберігають смертну кару, щодо даних, які стосуються винесення та застосування смертної кари, зокрема щодо осіб, засуджених до смертної кари та страчених, злочинів, за які вони були засуджені, застосованого способу виконання смертного вироку та випадків, коли до них була застосована амністія або помилування;
  • виступів за право на справедливий судовий розгляд та належну правову процедуру для всіх осіб, яким загрожує смертна кара, без дискримінації, включаючи право захисника на регулярний доступ до свого клієнта та до всіх доказів проти нього;
  • участі у міжнародному відстоюванні ідеї за прозорість у винесенні та виконанні смертних вироків та їх скасування в усьому світі.

Список міжнародних правних організацій - підписантів Резолюції можна переглянути за посиланням.

Популярні новини

Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у дайджесті

Cудова практика

Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…

Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

16:47 Пт 02.05.25 289
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок ВС

Cудова практика

Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…

Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

15:32 Пт 02.05.25 426
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу

Дискусія

Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу

Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

10:39 Пт 02.05.25 271
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Cудова практика

Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

17:47 Чт 01.05.25 390
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів проаналізувала Лідія Ізовітова

Дискусія

Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…

У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

14:56 Чт 01.05.25 462
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Навчання

У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

14:23 Чт 01.05.25 279
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, - НААУ

Законодавство

Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…

Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

11:52 Чт 01.05.25 321
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?

Дискусія

Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?

Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

9:43 Чт 01.05.25 560

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл