Держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат | НААУ

Держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат

Адвокатура
13:26 Вт 22.11.22 1113 Переглядів
Версія для друку

Про це заявила Голова Комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник під час круглого столу “Проблеми виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року”. За її словами, держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат: “Сьогодні, як ніколи раніше, важливо, щоб наші захисники і їхні родини почувалися захищеними і могли розраховувати на підтримку держави”.

Захід відбувся за ініціативи ГО «По захисту прав людини» у співпраці з Ірпінською міською радою, Комітетом з військового права НААУ і Комітетом з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ.

Під час заходу було обговорено шляхи вирішення проблемних питань, з якими можуть зіткнутися військовослужбовці та їхні сім'ї під час оформлення гарантійних державних виплат. Особливу увагу було приділено роз’ясненню порядку звернення до відповідних установ, а саме: визначенню кола осіб, що мають право на виплати, конкретизації списку документів для подання звернення, правилам їх оформлення, а також строкам розгляду звернень громадян. Також було зазначено й про особливості оскарження відмови у призначенні грошової виплати пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року.

За словами начальника відділу оформлення військових пенсій Київського обласного військового комісаріату Михайла Янишпільського, на сьогодні існують методичні рекомендації та спеціальні курси, де можна обширно вивчити питання щодо отримання виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців. Крім того, полковник Віталій Голота розповів про створення call-центрів для надання консультацій населенню з приводу цих виплат.

Голова Комітету з військового права НААУ Марія Островська зауважила про важливість  співпраці НААУ, Міноборони України, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та інших установ, які залучені до гарантійних виплат військовослужбовцям та їхнім сім’ям, з метою створення законопроєкту, який би уніфікував і більш конкретизував порядок виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців.

Також участь в обговоренні взяли: Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю Олександр Вознюк, його заступник Богдан Чиж, начальник відділу соціального захисту населення Гостомельської селищної військової адміністрації Лариса Кушніренко, начальник відділу з обслуговування ветеранів війни та інших категорій населення Світлана Ретьман, юристка ГО «Юридична Сотня» Вікторія Олійник, провідний бухгалтер Бучанського РТЦК та СП Лариса Пасєка, полковник Вадим Сорокотяга, начальник Управління соціальної підтримки – полковник Олександр Клим.

За результатами обговорення, учасники круглого столу дійшли висновку, що, незважаючи на деякі проблеми, пов’язані із виплатами пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року, держава намагається здійснювати виплати вчасно та у встановленому законодавчому порядку.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 460

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 727

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 852

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 579

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 514

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1523

Адвокатура

Європейські юристи вивчатимуть досвід українського електронного…

Україна сьогодні має унікальні технологічні рішення у сфері судочинства. Тож інформаційне та наукове співробітництво в процесі її інтеграції до європейської спільноти може стати корисним для юристів усіх країн.

12:53 Ср 31.05.23 516

Анонси

Адвокатам пояснять алгоритм захисту прав дітей у спорах щодо…

8 червня 2023 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему: «Спори про стягнення додаткових витрат на дитину: на що звертати увагу для досягнення позитивного результату?».

16:46 Вт 30.05.23 776

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл