Держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат | НААУ

Держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат

Різне
13:26 Вт 22.11.22 1511 Переглядів
Версія для друку

Про це заявила Голова Комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник під час круглого столу “Проблеми виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року”. За її словами, держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат: “Сьогодні, як ніколи раніше, важливо, щоб наші захисники і їхні родини почувалися захищеними і могли розраховувати на підтримку держави”.

Захід відбувся за ініціативи ГО «По захисту прав людини» у співпраці з Ірпінською міською радою, Комітетом з військового права НААУ і Комітетом з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ.

Під час заходу було обговорено шляхи вирішення проблемних питань, з якими можуть зіткнутися військовослужбовці та їхні сім'ї під час оформлення гарантійних державних виплат. Особливу увагу було приділено роз’ясненню порядку звернення до відповідних установ, а саме: визначенню кола осіб, що мають право на виплати, конкретизації списку документів для подання звернення, правилам їх оформлення, а також строкам розгляду звернень громадян. Також було зазначено й про особливості оскарження відмови у призначенні грошової виплати пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року.

За словами начальника відділу оформлення військових пенсій Київського обласного військового комісаріату Михайла Янишпільського, на сьогодні існують методичні рекомендації та спеціальні курси, де можна обширно вивчити питання щодо отримання виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців. Крім того, полковник Віталій Голота розповів про створення call-центрів для надання консультацій населенню з приводу цих виплат.

Голова Комітету з військового права НААУ Марія Островська зауважила про важливість  співпраці НААУ, Міноборони України, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та інших установ, які залучені до гарантійних виплат військовослужбовцям та їхнім сім’ям, з метою створення законопроєкту, який би уніфікував і більш конкретизував порядок виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців.

Також участь в обговоренні взяли: Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю Олександр Вознюк, його заступник Богдан Чиж, начальник відділу соціального захисту населення Гостомельської селищної військової адміністрації Лариса Кушніренко, начальник відділу з обслуговування ветеранів війни та інших категорій населення Світлана Ретьман, юристка ГО «Юридична Сотня» Вікторія Олійник, провідний бухгалтер Бучанського РТЦК та СП Лариса Пасєка, полковник Вадим Сорокотяга, начальник Управління соціальної підтримки – полковник Олександр Клим.

За результатами обговорення, учасники круглого столу дійшли висновку, що, незважаючи на деякі проблеми, пов’язані із виплатами пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року, держава намагається здійснювати виплати вчасно та у встановленому законодавчому порядку.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1727

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1815

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3466

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3430

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3606

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8474

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8793

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 7863

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл