У Братиславі пройшов освітній семінар для українських адвокатів
29 вересня 2022 року за сприяння Словацької адвокатської палати відбувся освітній семінар для українських адвокатів у Братиславі.
Участь у заході пройшла у змішаному офлайн та онлайн-форматі. Заступник Голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій взяв участь у зустрічі онлайн.
Під час вітального слова він висловив сердечну вдячність представникам Словацької адвокатської палати за підтримку та теплий прийом наданий українським адвокатам у ці важкі для нашої країни часи.
Валентин Гвоздій відзначив негайну реакцію Словацької адвокатської палати на Рекомендацію (ЄС) 2022/554 від 5 квітня 2022 року Європейської Комісії, в якій Європейська Комісія закликала держави-члени вжити конкретних заходів щодо визнання кваліфікації людей, які рятуються від вторгнення Росії в Україну, а також на Рекомендації CCBE від 24 червня 2022 року щодо визнання кваліфікації українських адвокатів. Словацька адвокатська палата намагається полегшити доступ до професії, зокрема, відмовляючись від реєстраційного збору (600 євро) для українських адвокатів, які бажають зареєструватися як іноземні юридичні консультанти, не вимагати диплом та інші документи, які не є суворо необхідними за законом, щоб полегшити подачу документів; постійно підтримує зв'язок з міністерствами та неурядовими організаціями Словаччини, а також докладає значних зусиль у питанні організації програм стажування для українських адвокатів та помічників адвокатів.
«Високий рівень професійної підготовки українських адвокатів і безперервний контроль за виконанням вимог про постійне професійне навчання адвокатів неодмінно сприятимуть тому, шо представники юридичної сфери Словаччини позитивно оцінять високу кваліфікацію українських адвокатів. Також варто зазначити, що Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» повністю відповідає практиці країн Європи», - зазначив Валентин Гвоздій.
Під час семінару українські адвокати мали змогу дізнатися надзвичайно цінну та необхідну інформацію, яка неодмінно сприятиме їх працевлаштуванню у юридичному секторі Словаччини, зокрема щодо:
- умов для здійснення адвокатської діяльності в Словаччині;
- порівняння правових систем Словаччини та України;
- актуальних питань статусу українських адвокатів як іноземців;
- тимчасового притулку і податкових питань.
«Впевнена, що для вас важливо практикувати професію адвоката й надалі та знайти в Словаччині роботу, яка буде гідною та змістовною. Сьогоднішній семінар має на меті узагальнити основні умови здійснення адвокатської діяльності в Словаччині, включаючи актуальні питання, пов'язані зі статусом тимчасового притулку, а також деякі пов'язані з цим податкові питання. Принагідно хочу зазначити, що Словацька адвокатська палата наразі контактує з більш ніж 45 адвокатами, які приїхали до нас з України, і що стосується наших колег, то ми й надалі будемо намагатися йти вам назустріч та допомагати займатися своєю професією поза межами вашого дому - в Словаччині», - запевнила українських адвокатів представниця Фундації Словацької адвокатської палати Олександра Чижмарікова.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.