"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Українські адвокати відвідали захід у Лондоні, організований Юридичним товариством Англії та Уельсу спільно з НААУ

Українські адвокати, які наразі перебувають у Великобританії внаслідок російської збройної агресії проти України, 26 вересня 2022 року мали змогу відвідати захід, організований Юридичним товариством Англії та Уельсу (Law Society of England and Wales) спільно з Національною асоціацією адвокатів України у Лондоні.
Зустріч відбулася у формі ярмарку вакансій, де українські адвокати змогли зустрітися з представниками юридичних фірм, юридичних департаментів, навчальних закладів та шкіл англійської мови та дізналися більше про доступні для них вакансії та ініціативи, що стало чудовою можливістю налагодити корисні зв'язки з широким колом організацій у юридичній галузі.
Захід також допоміг українським адвокатам зрозуміти регуляторний режим для юристів в Англії та Уельсі та отримати більш чітке уявлення про те, як вони можуть розвинути необхідні навички та отримати подальшу кваліфікацію для покращення своїх кар’єрних перспектив.
Роботодавці, навчальні заклади та школи англійської мови з Великобританії мали можливість представити свої ініціативи з підтримки українських адвокатів, почути їхні думки та отримати краще розуміння того, яка підтримка необхідна їм для працевлаштування у Великій Британії, включаючи будь-які конкретні перешкоди, для подолання яких їм може знадобитися допомога.
Національна асоціація адвокатів України, розуміючи, що Великобританія є однією з юрисдикцій, стосовно якої є особливо великий інтерес в здобутті локальної кваліфікації для українських адвокатів, звернулася до місцевого регулятора юридичної професії SRA (Solicitors Regulation Authority) для досягнення домовленостей щодо спрощення доступу українських адвокатів до професії у Великобританії.
Як відомо, у Великобританії для отримання статусу соліситора вимагається здати два іспити: SQE 1 (теоретичні знання з різних сфер права) та SQE 2 (практичні навички). У деяких випадках можливе звільнення адвокатів певної юрисдикції від іспиту чи його частини. НААУ вже отримала анкету, яка знаходиться у процесі заповнення та незабаром буде подана до SRA. Після її розгляду SRA може запровадити таке звільнення від іспиту чи його частини, яке буде поширюватись на всіх адвокатів України.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.