"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
5 жовтня відбудеться круглий стіл «Додаткова охорона винаходів, об’єктом яких є лікарський засіб»
Після того, як 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформи патентного законодавства», в Україні змінився підхід до продовження дії майнових прав інтелектуальної власності на винаходи, об’єктом яких є лікарський засіб.
Незважаючи на це, процедура продовження відповідних прав, вимоги до клопотання та порядок його розгляду залишаються неврегульованими. Водночас гарантоване Конституцією України право інтелектуальної власності не може бути обмежене в його реалізації виключно через відсутність формальних процедур чи інші адміністративні перепони.
З огляду на те, що останнім часом спори щодо продовження правової охорони винаходів, об’єктом яких є лікарський засіб, дедалі частіше стають предметом розгляду судів України, Комітет з інтелектуальної власності, що діє у складі НААУ, кафедра інтелектуальної власності та інформаційного права і Науково-освітній центр з інтелектуальної власності навчально-наукового інституту права КНУ імені Тараса Шевченка, патентно-юридична агенція «Дубинський і Ошарова» ініціюють дискусію щодо аспектів додаткової правової охорони винаходів, об’єктом яких є лікарський засіб, зміни підходу до продовження чинності патенту на видання сертифіката додаткової охорони.
Дата і час проведення: 5 жовтня 2022 року, 15:00.
Місце проведення: Навчально-науковий інститут права КНУ імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська 60, ауд. 253.
У дискусії візьмуть участь:
Анатолій Кодинець – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права;
Олександр Дорошенко – кандидат юридичних наук, директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, судовий експерт;
Вікторія Сопільняк - партнерка «Дубинський і Ошарова», адвокатка, патентна повірена;
Олександр Мамуня - партнер АБ «Mamynya ІР», адвокат, патентний повірений;
Юлія Прохода - членкиня правління Національної асоціації патентних повірених України, адвокатка, патентна повірена.
Модератором дискусії виступить Микола Потоцький – доктор юридичних наук, голова Комітету з інтелектуальної власності, що діє у складі НААУ, радник «Дубинський і Ошарова», адвокат, патентний повірений.
Реєстрація для участі за посиланням.
Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.
Посилання на трансляцію заходу буде направлено на електронну адресу учасника, вказану в реєстраційній формі.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Навчання
Психологічну готовність молодого адвоката до практики вивчали на…
Фахівці на старті професійного шляху часто стикаються з проблемами, у яких почуваються самотніми. Але такі труднощі проходять багато людей: перший рік є періодом адаптації знань до практичного досвіду і формування розуміння себе як спеціаліста.
Навчання
Доступ до реєстрів: адвокатам дали алгоритми
Для адвоката державні реєстри є інструментом доказування у судовому та позасудовому захисті клієнта. Як отримувати доступ до реєстрів, користуватися захищеним електронним підписом і діяти, коли швидкість отримання інформації має значення для захисту майна – вивчали у НААУ.
Дискусія
ВЛК та ЕКОПФО за кордоном: адвокати вказали на бар’єри дистанційних…
Для окремих категорій українців, які перебувають за кордоном, законодавство передбачає можливість проходження медико-соціальних процедур дистанційно. Але на практиці бар’єри виникають ще до розгляду справи: через направлення, переклади, підтвердження іноземних медичних документів і відсутність супроводу.
Дискусія
Практику судово-медичних експертиз обговорили в НААУ
Зміни в організації судово-медичної експертизи, використання ДНК-досліджень, визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень і роботу з медичною документацією дослідили учасники круглого столу «Судово-медична експертиза: від оцінки ступеня тілесних ушкоджень до ідентифікації невстановлених осіб».
Навчання
Молодим адвокатам пояснили формулу персонального бренду
Персональний бренд — це те, що про адвоката кажуть і думають, коли його немає поруч. Він існує навіть тоді, коли адвокат нічого спеціально для цього не робить. Але в такому разі адвокат не керує тим, як його сприймають інші.
Регіони
Історію адвокатури Дрогобиччини вивчатимуть з НААУ
Представники адвокатури відвідали Дрогобиччину, де обговорили дослідження і популяризацію історії адвокатури регіону. У межах заходу було укладено меморандум між НААУ, Радою адвокатів Львівської області та Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. Івана Франка.
Дискусія
Усиновлення під час війни: мотиви і ризики дослідили фахівці
Під час вирішення справ про усиновлення, яке є найпріоритетнішою формою влаштування дитини у сім’ю, суди звертають увагу на мотиви заявників, реальний зв’язок із дитиною, її стан здоров’я та готовність сім’ї до довгострокової відповідальності.
Навчання
Власна адвокатська практика після найму: як змінюється професійна…
Перехід до самостійної адвокатської практики потребує зміни ролі: від працівника системи або виконавця завдань — до фахівця, який сам ухвалює рішення і відповідає за результат.