НААУ направила до ВРУ науково-практичний висновок до проєкту закону України
НААУ направила до Верховної ради України науково-практичний висновок до Закону України «Про внесення змін та доповнень до деяких законів України з метою забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство» (реєстр. номер 8011 від 08.09.2022).
Відповідний правовий аналіз документа здійснив Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ.
Метою законопроекту є створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства/материнства для захисників та захисниць України, у випадку отримання ними поранень, які впливають на репродуктивні функції.
Доцільність ухвалення цього законопроєкту прокоментувала Голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Ірина Сенюта: «Воєнний стан актуалізував питання реалізації права учасників війни на біологічне батьківство/материнство. Законопроєкт №8011, незважаючи на окремі недоліки, доречно підтримати, адже так держава забезпечить конституційну гарантію щодо охорони материнства та батьківства (ст. 51 Основного Закону України), як і свій обов’язок створити людині умови для материнства та батьківства (ст. 5 Сімейного кодексу України)».
Серед іншого у науково-практичному висновку до законопроєкту зазначається, що застосування методів ДРТ, зокрема для забору, консервації та зберігання репродуктивного матеріалу здійснюється закладами охорони здоров’я усіх форм власності, але на практиці абсолютна більшість з них мають приватну форму власності. Тому буде доцільним надати можливість вибору закладів охорони здоров’я, як це передбачено Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».
Окрім того, пропонується забезпечити право на біологічне батьківство (материнство) не лише на випадок втрати (суттєвого зниження) репродуктивних функцій унаслідок поранення, травми або контузії, а й на випадок смерті військовослужбовців (постмортальну репродукцію).
З науково-практичним висновком можна ознайомитися за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.