"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет з питань адвокатської етики очолив Олексій Маловацький

Розпорядженням Голови НААУ, РАУ №130 від 22 вересня 2022 року Головою Комітету з питань адвокатської етики НААУ призначено адвоката Олексія Маловацького.
Олексій Володимирович Маловацький отримав юридичну освіту в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка за спеціальністю «Правознавство». З 1999 року працював юрисконсультом, директором у приватних юридичних фірмах. 2003 року отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.
У 2015 році Олексія Володимировича призначили членом Вищої ради юстиції, де він працював на посаді секретаря секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. Після реорганізації ВРЮ увійшов до складу першої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя. Із січня 2020 року по січень 2022 року обіймав посаду заступника Голови Вищої ради правосуддя.
Адвокат, здійснює активну наукову діяльність у сфері права, кандидат юридичних наук. У 2015 році отримав почесне звання “Заслужений юрист України”, а 2016 року був нагороджений орденом «Видатний адвокат України».
Раніше очолював Комітет з питань незалежності правосуддя та судової влади НААУ.
«Етика - це розуміння відмінності між тим, що ви маєте право робити, і тим як вчиняти вірно», - зазначив Голова Комітету з питань адвокатської етики.
За його словами, моральними рисами адвоката має бути об'єктивність, глибока повага до закону та інтересів правосуддя. Відродження професійної моралі та культури - головний рушій для сучасної адвокатури, що є метою органів адвокатського самоврядування.
Діяльність Комітету з питань адвокатської етики НААУ має важливе значення та потребує максимальної актуалізації та активізації у напрямі впровадження, дотримання та удосконалення Правил адвокатської етики.
Нагадаємо, раніше Комітет з питань адвокатської етики очолював адвокат Андрій Циганков.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.