НААУ запрошує адвокатів долучитися до роботи Комітету з питань БПД
19 вересня відбулася робоча зустріч членів Комітету з питань безоплатної правової допомоги НААУ. Під час обговорення концепції взаємодії НААУ з органами державної влади та іншими суб’єктами з питань функціонування системи БПД члени Ради Комітету висловили пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у цій сфері, узагальнення актів НААУ та налагодження зворотного зв’язку з адвокатами, які працюють у сфері надання безоплатної правової допомоги тощо.
Голова Комітету Оксана Каденко наголосила, що саме інститут адвокатури забезпечує надання професійної правничої допомоги, а тому НААУ, яка його представляє, має бути основним учасником процесу прийняття органами влади всіх рішень у цій сфері.
Заступник Голови Комітету Ганна Зосименко нагадала учасникам зібрання, що у 2019 році між НААУ та Координаційним центром з надання правової допомоги було укладено Меморандум про співпрацю. Спільними зусиллями сторони розробили та ухвалили стандарти надання БПД. Втім, наразі співпраця зупинилася і є потреба її реанімувати.
Член Ради Комітету Іван Ангелін зауважив щодо наявності значного обсягу змістовних напрацювань НААУ з розширення кількості суб’єктів отримання безоплатної правової допомоги, а також необхідності розробки типового положення з автоматичного розподілу справ між адвокатами в системі БПД, яке дозволить уникнути багатьох корупційних ризиків.
Так, за результатами обговорення було визначено першочергові завдання Комітету, серед яких:
- розроблення пропозицій щодо внесення доповнень до актів НААУ;
- посилення співробітництва з різноманітними організаціями та установами у сфері діяльності Комітету;
- активізація законотворчої, наукової, публіцистичної та іншої роботи у сфері БПД.
Для здійснення окресленої діяльності Комітет з питань БПД НААУ запрошує адвокатів, готових до активної роботи, надсилати свої заявки щодо участі у роботі Комітету на електронну адресу НААУ: info@unba.org.ua .
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.
БПД
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС
Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.
Cудова практика
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики
У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.
Анонс
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу
Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?