"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
За час воєнного стану до лав адвокатської спільноти долучились майже 2 тисячі нових адвокатів – Валентин Гвоздій

Станом на 1 серпня 2022 року в Єдиному реєстрі адвокатів України зареєстровано майже 65 тисяч адвокатів, з них 46,5 тисяч – здійснюють діяльність, а 36,2 тисячі адвокатів – зареєстровані та активно користуються послугами в онлайн-кабінеті.
Про це повідомив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України на Закарпатті.
Він зазначив, що за період воєнного стану лави адвокатської спільноти поповнили 1800 нових адвокатів.
«Це свідчить про те, що органи адвокатського самоврядування виконують свої функції, якісно і належаним чином здійснюють свої повноваження», - наголосив Валентин Гвоздій.
На кінець липня 2022 року щорічні внески сплатили понад 31 тисяча адвокатів. При цьому, існує різниця в кількості адвокатів, які внесли кошти, і інформації щодо них в ЄРАУ та РАР. Валентин Гвоздій закликав керівників регіональних рад, по можливості, привести у відповідність ці дані.
«Можливо, не вносяться дані зі сплати внесків в регіональних радах через війну. Тому, користуючись можливістю, прошу звернути увагу на це і протягом найближчого місяця привести у відповідність всі дані. Зробіть у себе ревізію з фіксації сплат і внесіть інформацію. ЄРАУ працює в звичному режимі. Давайте не чекати кінця року, а приведемо все це у відповідність зараз», - звернувся до керівників РАР заступник Голови НААУ, РАУ.
Він також запевнив, що ЄРАУ надійно працює і захищений від кібератак, які під час воєнної агресії мали місце, проте, не змогли нашкодити реєстру.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Комітет НААУ розглянув нові випадки насильства щодо адвокатів у ТЦК
Нові факти фізичного насильства, перешкоджання доступу до клієнтів, а також саботажу розслідувань у справах щодо адвокатів розглянув Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ під час останнього засідання.

Регіони
Адвокати долучилися до презентації міжархівного порталу ARCHIUM
У Львові представили електронний ресурс ARCHIUM — міжархівний пошуковий портал, який забезпечує онлайн-доступ до історичних документів і архівних справ.

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».