Втілення Рекомендацій CCBE щодо кваліфікації українських адвокатів утвердить принцип взаємності у профільному законодавстві країн ЄС – Лідія Ізовітова | НААУ

Втілення Рекомендацій CCBE щодо кваліфікації українських адвокатів утвердить принцип взаємності у профільному законодавстві країн ЄС – Лідія Ізовітова

Різне
15:23 Пт 24.06.22 3297 Переглядів
Версія для друку

«24 червня Постійний комітет ССВЕ ухвалив Рекомендації щодо кваліфікації українських адвокатів. Цей документ дає старт відкриттю кордонів між Україною та країнами-членами Євросоюзу в аспекті доступу до ринку адвокатських послуг», - роз’яснює рішення ССВЕ Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

За словами Голови НААУ, РАУ щойно ухвалений документ став результатом багаторічної міжнародної діяльності НААУ, яка від моменту створення наполягала на запровадженні принципу взаємності у профільному законодавстві про адвокатуру країн ЄС і СОТ.

Так, Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», прийнятий 2012 року у відповідності до резолюції ПАРЄ та висновку Венеційської комісії, містить розділ про статус іноземних адвокатів. Тобто, вже 10 років ринок адвокатських послуг в Україні є не просто декларативно відкритим, але і практично доступним і врегульованим для іноземних колег.

Відповідно, профільний національний закон відображає принцип взаємності, який є європейським стандартом. Окрім того, такий принцип закріплений і в умовах членства України у Світовій торгівельній організації (СОТ), і має бути втілений в законодавстві про адвокатуру інших країн-членів СОТ.

Втім, до цього часу відповідні Рекомендації не були ухвалені, а доступ до європейської практики для українських адвокатів залишався ускладненим.

Питання визнання кваліфікації українських адвокатів в європейських країнах особливо загострилося в останні місяці, коли потреба в такому рішенні європейських регуляторів стала очевидною.

Лідія Ізовітова під час усіх міжнародних заходів останнім часом закликала не тільки до найскорішого ухвалення рекомендацій ССВЕ, але і до втілення принципу взаємності у практичних рішеннях європейських асоціацій адвокатів. Зокрема, Голова НААУ неодноразово зауважувала, що додатковими кроками, які могли би спрощувати адаптацію українських адвокатів до вимог європейських ринків, могли би стати гранти або можливості безкоштовного навчання мов і правничих дисциплін, курси з підвищення кваліфікації у праві саме європейських країн.

«CCBE зазначає, що визнання професійної кваліфікації може здійснюватися тільки відповідно до правил і винятків, передбачених в ГАТС, і регулюється на національному рівні. Підхід до українських адвокатів різниться від держави до держави. CCBE заявляє, що готова до будь-якої координаційної діяльності в цьому питанні, і посилається на низку рекомендацій для правничих та адвокатських товариств держав-членів ЄС, щоб заохотити кроки, які допоможуть українським адвокатам», - ідеться у Рекомендаціях ССВЕ.

Нормативною основою для цього документу стала і Рекомендація 2022/554 від 5 квітня 2022 року, в якій Єврокомісія закликала держави-члени вжити конкретних заходів щодо визнання кваліфікації людей, що рятуються від вторгнення Росії в Україну.

«CCBE може лише підтвердити свою прихильність  наближенню основ національних правил, що підпадають під дію міжнародних договорів, і заявляє про готовність до будь-якої координаційної діяльності, яка може бути необхідною, особливо зважаючи на поточні непередбачені обставини», - зазначено у Рекомендаціях.

Зокрема, в документі ідеться про потребу мінімізації формальних вимог: приймати інші форми підтвердження фактів, ніж оригінали документів, відмовитися від певних вимог або завірених перекладів, зменшити або усунути витрати, такі як щорічні внески тощо. Також вказується, що інформація про адвокатів України міститься в ЄРАУ, з якого іноземні адвокатури можуть отримувати інформацію про своїх українських колег для підтвердження їхньої кваліфікації.

Рекомендації ССВЕ щодо кваліфікації українських адвокатів (неофіційний переклад)

Довідково: Рада правничих та адвокатських товариств Європи (CCBE) представляє адвокатські та правничі товариства сорока шести країн, а через них - понад один мільйон європейських адвокатів.

Правничі та адвокатські товариства-члени CCBE призначили контактних осіб для первинної правової допомоги у більшості країн.

На фото - Лідія Ізовітова під час заходів на честь підписання Декларації європейських юристів на підтримку верховенства права у Відні

Популярні новини

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 1480
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1202
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 2720
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 7763
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 8880
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7738
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Дискусія

Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.

11:18 Чт 30.01.25 7596
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Законодавство

Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.

11:42 Ср 29.01.25 3777

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл