Лідія Ізовітова закликала європейських колег сприяти українським адвокатам у доступі до практики за кордоном
З початком агресії російських військ проти України адвокатська професія переживає одну з найскладніших криз в новітній історії.
Так Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова охарактеризувала ситуацію в адвокатурі для учасників вебінару, який організувала Європейська федерація адвокатур.
Темою заходу стала підтримка міжнародного юридичного співтовариства для українських біженців, переміщених осіб, адвокатів та власне НААУ як самоврядної організації.
Голова НААУ, РАУ звернула увагу на те, що наразі українські адвокати залишились майже без заробітку, адже судове представництво – один з основних видів адвокатської діяльності в Україні. Та через евакуацію судів, неможливість прибуття у судові засідання, відсутність доступу до Єдиного реєстру судових рішень адвокатська діяльність надзвичайно ускладнена.
Залишились на сьогодні без роботи і ті адвокати, які були вимушені виїхати за кордон, підкреслила Лідія Ізовітова. Вона відзначила надзвичайну роль низки іноземних адвокатур, які розробили онлайн платформи, де пропонують працевлаштування адвокатам або безоплатне користування офісними приміщеннями. Проте, через особливості європейського законодавства та знання мови лише одиниці зможуть здійснювати адвокатську практику у тих країнах, де наразі перебувають. Тому Лідія Ізовітова закликала європейських колег надати українським адвокатам можливість безкоштовного навчання.
«Ми розуміємо, що роботою можна забезпечити лише десятки адвокатів, які знають мову і особливості законодавства європейських країн. Але, аби була така можливість, наприклад, через гранти або іншим коштом, відкрити курси для наших адвокатів, можливості навчання в магістратурі для молодих адвокатів, щоб вони навчилися праву європейських країн. І коли ми станемо повноправними членами ЄС, то наші адвокати мали б можливість практикувати. Поки такої можливості у нас немає. Поїхали за кордон дуже професійні адвокати, але свою професію вони реалізувати не можуть», - зазначила Лідія Ізовітова.
Голова НААУ, РАУ ще раз подякувала всім, хто підтримав українських адвокатів у цей складний час як благодійними пожертвуваннями, так і іншими видами допомоги.
Однією з найбільших потреб, зазначила Лідія Ізовітова, залишається гуманітарна та фінансова підтримка для адвокатів та їхніх родин, які лишились без житла та майна внаслідок бомбардувань міст і залишаються в Україні в статусі внутрішньо переміщених осіб.
«Ви можете собі уявити, як почувається зараз, наприклад, наша колега з донькою, місто якої розбомбили. Вони сховалась у ванній кімнаті, а коли вийшли – квартири вже не було. Вони залишилась без нічного: без речей, без документів, без грошей. Їх прихистили, надали одяг і їжу. Але наразі настає літо, у них немає чого вдягти, немає коштів на існування. І таких адвокатів у нас багато», - розповіла Лідія Ізовітова.
Розподілом благодійної допомоги від іноземних партнерів займається Опікунська рада НААУ, яка вже передала понад 6 млн. гривень адвокатам з найбільш постраждалих від військової агресії регіонів.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.