Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Лідія Ізовітова закликала європейських колег сприяти українським адвокатам у доступі до практики за кордоном

Лідія Ізовітова закликала європейських колег сприяти українським адвокатам у доступі до практики за кордоном

Адвокатура 16:58 Чт 21.04.22 2278 Переглядів Версія для друку

З початком агресії російських військ проти України адвокатська професія переживає одну з найскладніших криз в новітній історії.

Так Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова охарактеризувала ситуацію в адвокатурі для учасників вебінару, який організувала Європейська федерація адвокатур.

Темою заходу стала підтримка міжнародного юридичного співтовариства для українських біженців, переміщених осіб, адвокатів та власне НААУ як самоврядної організації.

Голова НААУ, РАУ звернула увагу на те, що наразі українські адвокати залишились майже без заробітку, адже судове представництво – один з основних видів адвокатської діяльності в Україні. Та через евакуацію судів, неможливість прибуття у судові засідання, відсутність доступу до Єдиного реєстру судових рішень адвокатська діяльність надзвичайно ускладнена.

Залишились на сьогодні без роботи і ті адвокати, які були вимушені виїхати за кордон, підкреслила Лідія Ізовітова. Вона відзначила надзвичайну роль низки іноземних адвокатур, які розробили онлайн платформи, де пропонують працевлаштування адвокатам або безоплатне користування офісними приміщеннями. Проте, через особливості європейського законодавства та знання мови лише одиниці зможуть здійснювати адвокатську практику у тих країнах, де наразі перебувають. Тому Лідія Ізовітова закликала європейських колег надати українським адвокатам можливість безкоштовного навчання.

«Ми розуміємо, що роботою можна забезпечити лише десятки адвокатів, які знають мову і особливості законодавства європейських країн. Але, аби була така можливість, наприклад, через гранти або іншим коштом, відкрити курси для наших адвокатів, можливості навчання в магістратурі для молодих адвокатів, щоб вони навчилися праву європейських країн. І коли ми станемо повноправними членами ЄС, то наші адвокати мали б можливість практикувати. Поки такої можливості у нас немає. Поїхали за кордон дуже професійні адвокати, але свою професію вони реалізувати не можуть», - зазначила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ ще раз подякувала всім, хто підтримав українських адвокатів у цей складний час як благодійними пожертвуваннями, так і іншими видами допомоги.  

Однією з найбільших потреб, зазначила Лідія Ізовітова, залишається гуманітарна та фінансова підтримка для адвокатів та їхніх родин, які лишились без житла та майна внаслідок бомбардувань міст і залишаються в Україні в статусі внутрішньо переміщених осіб.

«Ви можете собі уявити, як почувається зараз, наприклад, наша колега з донькою, місто якої розбомбили. Вони сховалась у ванній кімнаті, а коли вийшли – квартири вже не було. Вони залишилась без нічного: без речей, без документів, без грошей. Їх прихистили, надали одяг і їжу. Але наразі настає літо, у них немає чого вдягти, немає коштів на існування. І таких адвокатів у нас багато», - розповіла Лідія Ізовітова.

Розподілом благодійної допомоги від іноземних партнерів займається Опікунська рада НААУ, яка вже передала понад 6 млн. гривень адвокатам з найбільш постраждалих від військової агресії регіонів.

Популярні новини

Вестник:№7-8 липень-серпень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування