ССВЕ рекомендує спростити визнання кваліфікації українських адвокатів у Європі

Постійний Комітет Ради правничих та адвокатських товариств Європи (CCBE) затвердив Рекомендації CCBE щодо українських адвокатів. Цей документ є засвідченням високої підтримки української адвокатури та відзначення її вагомості в дотриманні верховенства права в світі. Рекомендації розробили спільно Комітет з питань міжнародної практики CCBE та НААУ.
CCBE пропонує правничим та адвокатським товариствам держав-членів ЄС вжити таких заходів при визнанні кваліфікації українських адвокатів:
- намагатися зменшити формалізм процесу визнання професійної кваліфікації українських адвокатів (наприклад, зменшити/відмінити суми щорічних внесків);
- враховувати, що в Україні діє Національна асоціація адвокатів України - єдина професійна організація адвокатури;
- опублікувати чітку, прозору та легкодоступну інформацію (доступну також онлайн), за можливості українською мовою, щодо процедури визнання дипломів та професійної кваліфікації у відповідній країні, чи роз’яснення про процедури доступу до професії, або дозволити провадження діяльність у сфері юридичних послуг відповідно до національного законодавства цієї країни;
- розглянути питання про можливість визнання функціональної кваліфікації для українських адвокатів, яка може бути отримана на основі існуючої української кваліфікації або за допомогою спрощених навчальних курсів доступною для зацікавлених особи мовою;
- посилити співпрацю між адвокатськими та правничими товариствами ЄС, а також між останніми та НААУ, включно з її представництвами за кордоном, у тому числі шляхом регулярного обміну інформацією та найкращими практиками.
Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який був присутній сьогодні на засіданні Постійного Комітету Ради, відзначив, що затвердження Рекомендацій CCBE щодо українських адвокатів саме сьогодні, 24 червня, одразу на наступний день після отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС, має величезне значення для розвитку української адвокатури і відкриває безліч нових можливостей для наших висококваліфікованих професіоналів за кордоном.
Популярні новини

Навчання
Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів
Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

Анонс
11 грудня стартує тиждень довкілевого права
Адвокати, які практикують у сфері довкілевого права, матимуть змогу поповнити свої знання – 11 грудня 2023 року у Національній асоціації адвокатів України розпочинається тиждень довкілевого права.

Анонс
Представники НААУ у Кіпрі, Ізраїлі та США розкажуть про доступ до…
Триває серія вебінарів, під час яких представники НААУ за кордоном висвітлюють специфіку визнання правничої кваліфікації в країні перебування та надають практичні поради щодо доступу до професії на територіях інших країн. Наступний вебінар присвячений юридичній практиці у Кіпрі, Ізраїлі та США.

Анонс
Адвокати розкажуть, як діяти у спорах щодо земель КСП, коли немає…
8 грудня 2023 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Колективна власність на землю: шляхи трансформації».

Навчання
Іноземний адвокат у Чехії: як отримати статус розповіла представник…
Законом Чеської Республіки про адвокатуру від 13.03.96 № 85/1996 передбачена процедура набуття статусу іноземного адвоката у цій країні. Цей статус дає можливість практикувати там міжнародне право та право рідної країни адвоката.

Анонс
У НААУ проведуть круглий стіл до 75-річчя з Дня прийняття Загальної…
8 грудня 2023 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Праволюдинність як ціннісний вектор провадження медичної практики», приурочений 75-річчю з Дня прийняття Загальної декларації прав людини (10.12.1948).

Підтримка
Ще 10 адвокатів отримали допомогу від Опікунської ради НААУ
Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 10 адвокатів, які опинились у складних життєвих обставинах через воєнні дії в Україні.

Видання
Адвокати дали практичні поради українцям за кордоном з юридичних…
Як громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за межами України, стати на консульський облік, оформити документи та виплати при народженні дитини, зареєструвати шлюб тощо – у НААУ дали практичні поради.