Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ вважає недоцільним запровадження додаткової кримінальної відповідальності за порушення термінів повернення до України в умовах воєнного стану

НААУ вважає недоцільним запровадження додаткової кримінальної відповідальності за порушення термінів повернення до України в умовах воєнного стану

Законодавство 13:46 Чт 16.06.22 687 Переглядів Версія для друку

20 квітня 2022 року у Верховній Раді України було зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо окремих питань оптимізації функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану (реєстр. № 7303).

Метою прийняття законопроєкту є запровадження кримінальної відповідальності для осіб, уповноважених на виконання функцій держави та/або місцевого самоврядування, за порушення термінів повернення або відмову повернення до України в період воєнного стану.

Здійснивши правовий аналіз законопроєкту № 7303, профільний Комітет з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування НААУ дійшов висновку, що відсутність більшої частини з перелічених у законопроєкті осіб на території України не має впливу на здійснення функцій місцевого самоврядування та не перешкоджає організації діяльності відповідних органів, установ, у тому числі у дистанційному режимі. Крім того, масове повернення посадовців місцевого самоврядування та усіх юридичних осіб комунальної форми власності, що сьогодні знайшли прихисток за межами України, під загрозою притягнення до кримінальної відповідальності за тяжкий злочин поставить перед державою нові гуманітарні виклики та потребуватиме значних витрат з державного бюджету.

На думку НААУ, запровадження додаткової, крім дисциплінарної, відповідальності для посадових осіб місцевого самоврядування та комунальних юридичних осіб, а особливо кримінальної відповідальності за вчинення тяжкого злочину є надмірним і не сприятиме досягненню поставлених цілей.

У зв’язку із цим НААУ рекомендує допрацювати проєкт Закону № 7303 з урахуванням поданих Комітету з питань правоохоронної діяльності ВРУ зауважень і пропозицій.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

 

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування