Україна має прискорити ратифікацію міжнародних угод щодо забезпечення соціальних гарантій – Лідія Ізовітова | НААУ

Україна має прискорити ратифікацію міжнародних угод щодо забезпечення соціальних гарантій – Лідія Ізовітова

Різне
14:08 Ср 15.06.22 1595 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ Лідія Ізовітова взяла участь у парламентських слуханнях «Захист прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи, внаслідок збройної агресії Російської Федерації».  

Захід спільно проводять Комітети Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів; інтеграції України до ЄС,  з питань гуманітарної та інформаційної політики; з прав людини та з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. В обговоренні всього спектру питань захисту прав українців за кордоном взяли участь керівники парламентських комітетів, народні депутати, представники міністерств і відомств, наукових установ і аналітичних центрів, громадського сектору та міжнародних організацій.

Як відомо, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з початку російського вторгнення понад 6,5 млн українців були змушені покинути територію України. За прогнозами аналітиків, вже до кінця року ця кількість може сягнути 8,3 млн осіб.

Під час парламентських слухань Лідія Ізовітова наголосила, що «захист прав і свобод наших громадян, які вимушено зараз перебувають на території держав Євросоюзу, - це один із пріоритетів роботи для всіх українських адвокатів та наших іноземних колег».

«Разом ми намагаємося максимально спростити доступ для українських громадян до базової правової професійної допомоги, яку насамперед надають наші адвокати. Національна асоціація адвокатів України, до якої входять понад 65 тисяч адвокатів, як єдина професійна організація має чинний Меморандум про співпрацю з Міністерством закордонних справ України. Через мережу наших представництв у 40-ка країнах світу НААУ координує взаємодію з місцевими адвокатурами. Спільними зусиллями ми забезпечуємо правову допомогу ProBono для тих майже 6,5 мільйонів громадян України, які виїхали за кордон у пошуках безпеки», - повідомила Голова НААУ, РАУ.

        Водночас, зауважила Лідія Ізовітова, далеко не всі питання тимчасово переміщених українців можуть бути вирішені лише через надання їм правничої допомоги за кордоном. У багатьох випадках потрібна підтримка держави України. «Стратегічно, Україні необхідно зосередитися на напрацюванні довгострокової транскордонної політики захисту прав українців, які перемістились до інших країн, рятуючись від війни.  Для захисту трудових та соціальних прав такої категорії громадян необхідно закріпити такі соціальні гарантії у відповідних двосторонніх угодах, які Держава Україна має ратифікувати швидко», - закликала Голова НААУ, РАУ.

Лідія Ізовітова пояснила цю проблематику тим, що відсутність чинних двосторонніх договорів унеможливлює «конвертування та зарахування трудового стажу в інших державах для громадян України», які офіційно працюють за кордоном.

«Частина громадян, які виїхали, наразі знайшли роботу та офіційно працюють відповідно до законодавства приймаючих країн. Тому сьогодні необхідно поновити та прискорити процедури ратифікації укладених міжнародних угод, що забезпечують такі соціальні гарантії, як право на працю та право на пенсію», - констатувала Лідія Ізовітова.

При цьому не з усіма приймаючими державами укладено та ратифіковано угоди про соціальне та пенсійне забезпечення. Взагалі відсутні відповідні угоди з такими країнами, як Франція, Іспанія, Австрія, Італія.

Угода між Україною та Федеративною Республікою Німеччина про соціальне забезпечення від 07.11.2018 не ратифікована Україною і відповідно не набрала чинності, хоча Німеччина дану угоду ратифікувала.

«Український парламент має обов’язково зробити симетричний крок і виконати процедуру ратифікації якомога скоріше. Тоді нарешті понад 400 тисяч громадян України, які прибули до Німеччини, же сьогодні можуть отримати необхідні гарантії соціального захисту»,- закликала Голова НААУ, РАУ.  Вона зазначила, що ратифікація та укладання міжнародних угод щодо забезпечення соціальних гарантій буде одним із чинників для повернення наших громадян після завершення війни.

«Тому діяти потрібно разом, закликаю Парламент ратифікувати існуючі угоди про соціальне забезпечення а уряд провести прискорену роботу по укладенню відсутніх угод з тими країнами, де вони відсутні», - наголосила Лідія Ізовітова.

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова підтримала цю позицію і вказала, що вона має бути відображена в рекомендаціях за підсумками парламентських слухань. При цьому вона запропонувала, щоб Комітет ВР з питань зовнішньої політики проаналізував наявність двосторонніх угод про соціальний захист з ключовими міжнародними партнерами та стан їхньої ратифікації.

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 962

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 2113

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 2386

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 3252

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 3116

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2153

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3148

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3478

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл