Україна має прискорити ратифікацію міжнародних угод щодо забезпечення соціальних гарантій – Лідія Ізовітова | НААУ

Україна має прискорити ратифікацію міжнародних угод щодо забезпечення соціальних гарантій – Лідія Ізовітова

Різне
14:08 Ср 15.06.22 1691 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ Лідія Ізовітова взяла участь у парламентських слуханнях «Захист прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи, внаслідок збройної агресії Російської Федерації».  

Захід спільно проводять Комітети Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів; інтеграції України до ЄС,  з питань гуманітарної та інформаційної політики; з прав людини та з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. В обговоренні всього спектру питань захисту прав українців за кордоном взяли участь керівники парламентських комітетів, народні депутати, представники міністерств і відомств, наукових установ і аналітичних центрів, громадського сектору та міжнародних організацій.

Як відомо, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з початку російського вторгнення понад 6,5 млн українців були змушені покинути територію України. За прогнозами аналітиків, вже до кінця року ця кількість може сягнути 8,3 млн осіб.

Під час парламентських слухань Лідія Ізовітова наголосила, що «захист прав і свобод наших громадян, які вимушено зараз перебувають на території держав Євросоюзу, - це один із пріоритетів роботи для всіх українських адвокатів та наших іноземних колег».

«Разом ми намагаємося максимально спростити доступ для українських громадян до базової правової професійної допомоги, яку насамперед надають наші адвокати. Національна асоціація адвокатів України, до якої входять понад 65 тисяч адвокатів, як єдина професійна організація має чинний Меморандум про співпрацю з Міністерством закордонних справ України. Через мережу наших представництв у 40-ка країнах світу НААУ координує взаємодію з місцевими адвокатурами. Спільними зусиллями ми забезпечуємо правову допомогу ProBono для тих майже 6,5 мільйонів громадян України, які виїхали за кордон у пошуках безпеки», - повідомила Голова НААУ, РАУ.

        Водночас, зауважила Лідія Ізовітова, далеко не всі питання тимчасово переміщених українців можуть бути вирішені лише через надання їм правничої допомоги за кордоном. У багатьох випадках потрібна підтримка держави України. «Стратегічно, Україні необхідно зосередитися на напрацюванні довгострокової транскордонної політики захисту прав українців, які перемістились до інших країн, рятуючись від війни.  Для захисту трудових та соціальних прав такої категорії громадян необхідно закріпити такі соціальні гарантії у відповідних двосторонніх угодах, які Держава Україна має ратифікувати швидко», - закликала Голова НААУ, РАУ.

Лідія Ізовітова пояснила цю проблематику тим, що відсутність чинних двосторонніх договорів унеможливлює «конвертування та зарахування трудового стажу в інших державах для громадян України», які офіційно працюють за кордоном.

«Частина громадян, які виїхали, наразі знайшли роботу та офіційно працюють відповідно до законодавства приймаючих країн. Тому сьогодні необхідно поновити та прискорити процедури ратифікації укладених міжнародних угод, що забезпечують такі соціальні гарантії, як право на працю та право на пенсію», - констатувала Лідія Ізовітова.

При цьому не з усіма приймаючими державами укладено та ратифіковано угоди про соціальне та пенсійне забезпечення. Взагалі відсутні відповідні угоди з такими країнами, як Франція, Іспанія, Австрія, Італія.

Угода між Україною та Федеративною Республікою Німеччина про соціальне забезпечення від 07.11.2018 не ратифікована Україною і відповідно не набрала чинності, хоча Німеччина дану угоду ратифікувала.

«Український парламент має обов’язково зробити симетричний крок і виконати процедуру ратифікації якомога скоріше. Тоді нарешті понад 400 тисяч громадян України, які прибули до Німеччини, же сьогодні можуть отримати необхідні гарантії соціального захисту»,- закликала Голова НААУ, РАУ.  Вона зазначила, що ратифікація та укладання міжнародних угод щодо забезпечення соціальних гарантій буде одним із чинників для повернення наших громадян після завершення війни.

«Тому діяти потрібно разом, закликаю Парламент ратифікувати існуючі угоди про соціальне забезпечення а уряд провести прискорену роботу по укладенню відсутніх угод з тими країнами, де вони відсутні», - наголосила Лідія Ізовітова.

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова підтримала цю позицію і вказала, що вона має бути відображена в рекомендаціях за підсумками парламентських слухань. При цьому вона запропонувала, щоб Комітет ВР з питань зовнішньої політики проаналізував наявність двосторонніх угод про соціальний захист з ключовими міжнародними партнерами та стан їхньої ратифікації.

Популярні новини

Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в ТУ ССО

Гарантії діяльності

Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…

Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.

11:17 Чт 26.12.24 1117
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області

Регіони

Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області

До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.

13:08 Ср 25.12.24 2361
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску строків, – ВС

Cудова практика

Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…

Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.

10:53 Ср 25.12.24 2616
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)

Законодавство

У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)

Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.

10:28 Вт 24.12.24 13484
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників прав адвокатів

Гарантії діяльності

Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…

Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.

14:23 Пт 20.12.24 10133
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, - нардеп

Гарантії діяльності

Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…

Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.

12:43 Чт 19.12.24 12704
Привітання з Днем адвокатури України!

Привітання

Привітання з Днем адвокатури України!

Дорогі колеги!

9:05 Чт 19.12.24 11426
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів

Дискусія

Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів

До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.

17:38 Ср 18.12.24 9873

Вестник:№ 11 листопад 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл