Україна має прискорити ратифікацію міжнародних угод щодо забезпечення соціальних гарантій – Лідія Ізовітова | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Україна має прискорити ратифікацію міжнародних угод щодо забезпечення соціальних гарантій – Лідія Ізовітова

Різне
14:08 Ср 15.06.22 1834 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ Лідія Ізовітова взяла участь у парламентських слуханнях «Захист прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи, внаслідок збройної агресії Російської Федерації».  

Захід спільно проводять Комітети Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів; інтеграції України до ЄС,  з питань гуманітарної та інформаційної політики; з прав людини та з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. В обговоренні всього спектру питань захисту прав українців за кордоном взяли участь керівники парламентських комітетів, народні депутати, представники міністерств і відомств, наукових установ і аналітичних центрів, громадського сектору та міжнародних організацій.

Як відомо, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з початку російського вторгнення понад 6,5 млн українців були змушені покинути територію України. За прогнозами аналітиків, вже до кінця року ця кількість може сягнути 8,3 млн осіб.

Під час парламентських слухань Лідія Ізовітова наголосила, що «захист прав і свобод наших громадян, які вимушено зараз перебувають на території держав Євросоюзу, - це один із пріоритетів роботи для всіх українських адвокатів та наших іноземних колег».

«Разом ми намагаємося максимально спростити доступ для українських громадян до базової правової професійної допомоги, яку насамперед надають наші адвокати. Національна асоціація адвокатів України, до якої входять понад 65 тисяч адвокатів, як єдина професійна організація має чинний Меморандум про співпрацю з Міністерством закордонних справ України. Через мережу наших представництв у 40-ка країнах світу НААУ координує взаємодію з місцевими адвокатурами. Спільними зусиллями ми забезпечуємо правову допомогу ProBono для тих майже 6,5 мільйонів громадян України, які виїхали за кордон у пошуках безпеки», - повідомила Голова НААУ, РАУ.

        Водночас, зауважила Лідія Ізовітова, далеко не всі питання тимчасово переміщених українців можуть бути вирішені лише через надання їм правничої допомоги за кордоном. У багатьох випадках потрібна підтримка держави України. «Стратегічно, Україні необхідно зосередитися на напрацюванні довгострокової транскордонної політики захисту прав українців, які перемістились до інших країн, рятуючись від війни.  Для захисту трудових та соціальних прав такої категорії громадян необхідно закріпити такі соціальні гарантії у відповідних двосторонніх угодах, які Держава Україна має ратифікувати швидко», - закликала Голова НААУ, РАУ.

Лідія Ізовітова пояснила цю проблематику тим, що відсутність чинних двосторонніх договорів унеможливлює «конвертування та зарахування трудового стажу в інших державах для громадян України», які офіційно працюють за кордоном.

«Частина громадян, які виїхали, наразі знайшли роботу та офіційно працюють відповідно до законодавства приймаючих країн. Тому сьогодні необхідно поновити та прискорити процедури ратифікації укладених міжнародних угод, що забезпечують такі соціальні гарантії, як право на працю та право на пенсію», - констатувала Лідія Ізовітова.

При цьому не з усіма приймаючими державами укладено та ратифіковано угоди про соціальне та пенсійне забезпечення. Взагалі відсутні відповідні угоди з такими країнами, як Франція, Іспанія, Австрія, Італія.

Угода між Україною та Федеративною Республікою Німеччина про соціальне забезпечення від 07.11.2018 не ратифікована Україною і відповідно не набрала чинності, хоча Німеччина дану угоду ратифікувала.

«Український парламент має обов’язково зробити симетричний крок і виконати процедуру ратифікації якомога скоріше. Тоді нарешті понад 400 тисяч громадян України, які прибули до Німеччини, же сьогодні можуть отримати необхідні гарантії соціального захисту»,- закликала Голова НААУ, РАУ.  Вона зазначила, що ратифікація та укладання міжнародних угод щодо забезпечення соціальних гарантій буде одним із чинників для повернення наших громадян після завершення війни.

«Тому діяти потрібно разом, закликаю Парламент ратифікувати існуючі угоди про соціальне забезпечення а уряд провести прискорену роботу по укладенню відсутніх угод з тими країнами, де вони відсутні», - наголосила Лідія Ізовітова.

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова підтримала цю позицію і вказала, що вона має бути відображена в рекомендаціях за підсумками парламентських слухань. При цьому вона запропонувала, щоб Комітет ВР з питань зовнішньої політики проаналізував наявність двосторонніх угод про соціальний захист з ключовими міжнародними партнерами та стан їхньої ратифікації.

Популярні новини

Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової спадщини

Взаємодія

Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…

Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

11:41 Вт 15.07.25 161
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ

Анонс

Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ

До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

16:38 Пн 14.07.25 319
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за ігнорування запитів

Законодавство

У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…

Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

12:48 Пн 14.07.25 400
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 644
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 650
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 609
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 487
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 893

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл