Стандарти правничої допомоги військовослужбовцям: учасники Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху провели чергову нараду | НААУ

Стандарти правничої допомоги військовослужбовцям: учасники Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху провели чергову нараду

Різне
13:19 Вт 14.06.22 911 Переглядів
Версія для друку

На засіданні, що відбулося 10 червня, Голова Центру Марія Островська звітувала про напрацювання за тиждень, серед яких значилося завершення підготовки аналітичних матеріалів:

  • щодо системи національного спротиву, до яких належить ТРО та рух опору.

Як повідомила очільниця Центру, саме ці питання викликають найбільшу зацікавленість серед адвокатів і військовослужбовців, що потребують правничої допомоги;

  • щодо юридичних механізмів захисту прав і законних інтересів українських військовополонених.

Марія Островська наголосила на тому, що серед основних державницьких структур, які опікуються долею військовополонених, відсутні представники адвокатури України. Водночас за III Женевською конвенцією 1949 р. та національним законодавством до їх посадового та персонального складу можуть належати навіть громадські організації. За словами керівника Центру, залучення професійних правників, що мають досвід і фахово розуміються на проблемних питаннях жертв збройного конфлікту, до діяльності Координаційного штабу КМУ та Об’єднаного центру СБУ сприятиме налагодженню юридичних механізмів їх вирішення.

З інших питань порядку денного Голова ВКДКА Сергій Вилков висловив позицію щодо неприпустимості:

  • контролювати хід правничої допомоги адвокатів через нав’язування наперед визначеної позиції, що не заснована на нормах закону;
  • контролювати якість роботи адвокатів як про боно, так і БПД, окрім як через дисциплінарні палати КДКА та комісії з оцінки якості регіональних рад адвокатів;
  • іншим чином порушувати імперативні вимоги Законів України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про безоплатну правову допомогу» та підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють професійну діяльність адвокатів.

Засідання Центру проводяться щотижня по п’ятницях задля оперативного обговорення та вирішення нагальних питань, які виникають під час надання правничої допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.

Популярні новини

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 5908

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 6556

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 7933

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 9280

Законодавство

Повноваження дізнавача мають враховувати форму досудового…

Кримінальний процесуальний кодекс дійсно потребує уточнення компетенції дізнавача, органу дізнання та керівника цього органу. Разом із тим їхні повноваження мають узгоджуватися із формою, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків.

9:49 Пт 12.07.24 9867

Гарантії діяльності

Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.

8:56 Пт 12.07.24 11156

Дискусія

Вибори у післявоєнний час: виклики організації обговорили в Острозі

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час».

16:46 Чт 11.07.24 8966

Законодавство

Дезертирів звільнятимуть від відповідальності за двох умов

Законодавча ініціатива з упровадження механізмів звільнення військовослужбовців Збройних Сил від кримінальної відповідальності за вчинення військового кримінального правопорушення заслуговує на підтримку. Водночас, вона містить дискусійні положення.

15:58 Чт 11.07.24 9584

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл