Стандарти правничої допомоги військовослужбовцям: учасники Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху провели чергову нараду
На засіданні, що відбулося 10 червня, Голова Центру Марія Островська звітувала про напрацювання за тиждень, серед яких значилося завершення підготовки аналітичних матеріалів:
- щодо системи національного спротиву, до яких належить ТРО та рух опору.
Як повідомила очільниця Центру, саме ці питання викликають найбільшу зацікавленість серед адвокатів і військовослужбовців, що потребують правничої допомоги;
- щодо юридичних механізмів захисту прав і законних інтересів українських військовополонених.
Марія Островська наголосила на тому, що серед основних державницьких структур, які опікуються долею військовополонених, відсутні представники адвокатури України. Водночас за III Женевською конвенцією 1949 р. та національним законодавством до їх посадового та персонального складу можуть належати навіть громадські організації. За словами керівника Центру, залучення професійних правників, що мають досвід і фахово розуміються на проблемних питаннях жертв збройного конфлікту, до діяльності Координаційного штабу КМУ та Об’єднаного центру СБУ сприятиме налагодженню юридичних механізмів їх вирішення.
З інших питань порядку денного Голова ВКДКА Сергій Вилков висловив позицію щодо неприпустимості:
- контролювати хід правничої допомоги адвокатів через нав’язування наперед визначеної позиції, що не заснована на нормах закону;
- контролювати якість роботи адвокатів як про боно, так і БПД, окрім як через дисциплінарні палати КДКА та комісії з оцінки якості регіональних рад адвокатів;
- іншим чином порушувати імперативні вимоги Законів України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про безоплатну правову допомогу» та підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють професійну діяльність адвокатів.
Засідання Центру проводяться щотижня по п’ятницях задля оперативного обговорення та вирішення нагальних питань, які виникають під час надання правничої допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.
Популярні новини
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.
Захист військових
Адміністративна відповідальність військовослужбовців за КУпАП
Військовослужбовці – особлива категорія осіб, професійна діяльність яких передбачає специфічне правове регулювання. Це пов’язане і з виконанням складних, небезпечних та важливих завдань оборони країни, суворою дисципліною, єдиноначальністю, посиленими соціальними гарантіями. Серед різноманіття аспектів правового статусу військовослужбовців наявні і особливості притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.