"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Стандарти правничої допомоги військовослужбовцям: учасники Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху провели чергову нараду

На засіданні, що відбулося 10 червня, Голова Центру Марія Островська звітувала про напрацювання за тиждень, серед яких значилося завершення підготовки аналітичних матеріалів:
- щодо системи національного спротиву, до яких належить ТРО та рух опору.
Як повідомила очільниця Центру, саме ці питання викликають найбільшу зацікавленість серед адвокатів і військовослужбовців, що потребують правничої допомоги;
- щодо юридичних механізмів захисту прав і законних інтересів українських військовополонених.
Марія Островська наголосила на тому, що серед основних державницьких структур, які опікуються долею військовополонених, відсутні представники адвокатури України. Водночас за III Женевською конвенцією 1949 р. та національним законодавством до їх посадового та персонального складу можуть належати навіть громадські організації. За словами керівника Центру, залучення професійних правників, що мають досвід і фахово розуміються на проблемних питаннях жертв збройного конфлікту, до діяльності Координаційного штабу КМУ та Об’єднаного центру СБУ сприятиме налагодженню юридичних механізмів їх вирішення.
З інших питань порядку денного Голова ВКДКА Сергій Вилков висловив позицію щодо неприпустимості:
- контролювати хід правничої допомоги адвокатів через нав’язування наперед визначеної позиції, що не заснована на нормах закону;
- контролювати якість роботи адвокатів як про боно, так і БПД, окрім як через дисциплінарні палати КДКА та комісії з оцінки якості регіональних рад адвокатів;
- іншим чином порушувати імперативні вимоги Законів України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про безоплатну правову допомогу» та підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють професійну діяльність адвокатів.
Засідання Центру проводяться щотижня по п’ятницях задля оперативного обговорення та вирішення нагальних питань, які виникають під час надання правничої допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.