Стандарти правничої допомоги військовослужбовцям: учасники Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху провели чергову нараду
На засіданні, що відбулося 10 червня, Голова Центру Марія Островська звітувала про напрацювання за тиждень, серед яких значилося завершення підготовки аналітичних матеріалів:
- щодо системи національного спротиву, до яких належить ТРО та рух опору.
Як повідомила очільниця Центру, саме ці питання викликають найбільшу зацікавленість серед адвокатів і військовослужбовців, що потребують правничої допомоги;
- щодо юридичних механізмів захисту прав і законних інтересів українських військовополонених.
Марія Островська наголосила на тому, що серед основних державницьких структур, які опікуються долею військовополонених, відсутні представники адвокатури України. Водночас за III Женевською конвенцією 1949 р. та національним законодавством до їх посадового та персонального складу можуть належати навіть громадські організації. За словами керівника Центру, залучення професійних правників, що мають досвід і фахово розуміються на проблемних питаннях жертв збройного конфлікту, до діяльності Координаційного штабу КМУ та Об’єднаного центру СБУ сприятиме налагодженню юридичних механізмів їх вирішення.
З інших питань порядку денного Голова ВКДКА Сергій Вилков висловив позицію щодо неприпустимості:
- контролювати хід правничої допомоги адвокатів через нав’язування наперед визначеної позиції, що не заснована на нормах закону;
- контролювати якість роботи адвокатів як про боно, так і БПД, окрім як через дисциплінарні палати КДКА та комісії з оцінки якості регіональних рад адвокатів;
- іншим чином порушувати імперативні вимоги Законів України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про безоплатну правову допомогу» та підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють професійну діяльність адвокатів.
Засідання Центру проводяться щотижня по п’ятницях задля оперативного обговорення та вирішення нагальних питань, які виникають під час надання правничої допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.
Популярні новини
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.