Стандарти правничої допомоги військовослужбовцям: учасники Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху провели чергову нараду | НААУ

Стандарти правничої допомоги військовослужбовцям: учасники Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху провели чергову нараду

Різне
13:19 Вт 14.06.22 851 Переглядів
Версія для друку

На засіданні, що відбулося 10 червня, Голова Центру Марія Островська звітувала про напрацювання за тиждень, серед яких значилося завершення підготовки аналітичних матеріалів:

  • щодо системи національного спротиву, до яких належить ТРО та рух опору.

Як повідомила очільниця Центру, саме ці питання викликають найбільшу зацікавленість серед адвокатів і військовослужбовців, що потребують правничої допомоги;

  • щодо юридичних механізмів захисту прав і законних інтересів українських військовополонених.

Марія Островська наголосила на тому, що серед основних державницьких структур, які опікуються долею військовополонених, відсутні представники адвокатури України. Водночас за III Женевською конвенцією 1949 р. та національним законодавством до їх посадового та персонального складу можуть належати навіть громадські організації. За словами керівника Центру, залучення професійних правників, що мають досвід і фахово розуміються на проблемних питаннях жертв збройного конфлікту, до діяльності Координаційного штабу КМУ та Об’єднаного центру СБУ сприятиме налагодженню юридичних механізмів їх вирішення.

З інших питань порядку денного Голова ВКДКА Сергій Вилков висловив позицію щодо неприпустимості:

  • контролювати хід правничої допомоги адвокатів через нав’язування наперед визначеної позиції, що не заснована на нормах закону;
  • контролювати якість роботи адвокатів як про боно, так і БПД, окрім як через дисциплінарні палати КДКА та комісії з оцінки якості регіональних рад адвокатів;
  • іншим чином порушувати імперативні вимоги Законів України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про безоплатну правову допомогу» та підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють професійну діяльність адвокатів.

Засідання Центру проводяться щотижня по п’ятницях задля оперативного обговорення та вирішення нагальних питань, які виникають під час надання правничої допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2809

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4230

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3239

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4402

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5405

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4443

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4918

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4234

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл