ЄС має виконати обіцянку щодо долучення України до європейської спільноти, - міністр Конституції Австрії
Європейський Союз вже пообіцяв Україні європейську перспективу і тепер має виконати свою обіцянку під час розгляду заявки на надання країні статусу кандидата до ЄС.
Про це сказала Міністерка ЄС та Конституції Австрії Кароліна Едтштадлер, виступаючи на 50-ій конференції президентів адвокатських асоціацій Європи.
Вона зазначила, що верховенство права, демократія та права людини є наріжними каменями європейської співпраці, а також основою співпраці у безпеці. Адвокати боронять ці цінності постійно, але «особливо за часів кризи потрібні юристи, які гарантують верховенство закону та безпеку».
Звертаючись до голови Національної асоціації адвокатів України (НААУ) Лідії Ізовітової, яка на конференції представляла українську адвокатуру, Кароліна Едтштадлер виказала солідарність та підтримку Україні. Вона також відзначила роль української адвокатури і її керівництва у прогресі, якого країна досягла на шляху євроінтеграції і досягнення стандартів ЄС.
Вона зазначила, що статус кандидата на вступ до ЄС є вкрай важливим для України. І представники Євросоюзу раніше неодноразово заявляли, що країна може отримати цей статус і про жодні додаткові умови не йшлося.
«Ми просто повинні виконати свої обіцянки», - наголосила міністерка.
Лідія Ізовітова подякувала учасникам конференції за підтримку і допомогу, яку вони надають Україні в ці важкі для країни часи, підкресливши справедливість тези, яку нещодавно озвучив Президент Володимир Зеленський: архітектура світової і європейської безпеки крихка і потребує оновлення.
НААУ активно співпрацює, як з національними асоціаціями адвокатів країн Європи, так і з міждержавними структурами, зокрема Радою адвокатських та правничих товариств Європи (CCBE), для надання правничої допомоги українцям, які виїхали з Батьківщини через вторгнення Росії.
Також представники української адвокатури вже не перший рік ведуть активний діалог зі своїми колегами з інших країн та європейськими структурами щодо усіх питань, пов’язаних з гармонізацією національного законодавства з законодавством ЄС і іншими напрямками інтеграції.
Зусилля української адвокатури також отримали визнання і від інших учасників конференції, яка пройшла у Відні 9-11 червня. У заході взяли участь, зокрема, міністр юстиції Австрії Альма Задіч, голова CCBE Джеймс Макгілл, голови національних асоціацій адвокатів. Також із відеозверненнями виступили федеральний президент Австрії Александер ван дер Беллен та Європейський комісар з питань юстиції Дід'є Рейндерс.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.