ССВЕ рекомендує спрощений доступ до практики для українських адвокатів в Європі
Рада адвокатських та правничих товариств Європи (CCBE) завершує розробку рекомендацій для європейських адвокатур щодо надання українським адвокатам доступу до практики у різних юрисдикціях.
Про це йшлося під час прийому у посольстві Франції в Австрії, який відбувся в рамках 50-ої конференції президентів адвокатських об’єднань Європи.
Захід, який відбувся 11 червня, був присвячений головуванню Франції у Європейському Союзі.
Під час прийому представниками європейських адвокатур було підписано надзвичайно важливий документ: декларацію на підтримку верховенства права. Українська адвокатура також стала підписантом цього документу.
Під час свого виступу посол Франції в Австрії Жиль Пеку (Gilles Pécout) відзначив високу роль української адвокатури в розбудові верховенства права в країні, зокрема важливі позиції, які відстоює адвокатура в галузі захисту прав людини, захисту своєї незалежності та інших важливих питаннях.
В свою чергу голова Національної асоціації адвокатів України (НААУ) Лідія Ізовітова подякувала лідерам європейських адвокатур за підтримку, яку вони надають українським адвокатам, які вимушено тимчасово перебувають на територіях європейських країн.
«Ми вдячні не тільки за ту надзвичайно важливу та вчасну матеріальну допомогу, яку ви надали нашим адвокатам, їхнім сім’ям, що допомогло дітям, батьки яких, наші колеги, на жаль, загинули, вижити», - наголосила вона.
Лідія Ізовітова також підкреслила важливість роботи CCBE у напрямку визнання кваліфікації українських юристів.
«Ми особливо вдячні CCBE за ту роботу, яку ми з вами протягом останніх декількох місяців проводимо з комітетом з питань міжнародної практики щодо розробки та прийняття рекомендації адвокатурам Європи щодо визнання кваліфікації українських юристів за кордоном, в європейських країнах, та надання їм доступу до практики у різних юрисдикціях», - зазначила голова НААУ.
Вона висловила сподівання, що відповідні рекомендації будуть ухвалені найближчим часом.
«Цю роботу вже можна сказати завершено і на наступному засіданні постійної комісії у Софії, в Болгарії 24 червня, сподіваємося, рекомендації буде затверджено, після чого це буде документ, який за єдиними стандартами рекомендуватиме всім єврейським барам здійснювати швидкий, прозорий та легкий доступ до практики у цих країнах», - сказала Лідія Ізовітова.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.