Відбулося засідання Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців | НААУ

Відбулося засідання Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців

Різне
13:08 Пн 06.06.22 1167 Переглядів
Версія для друку

Під час засідання Голова Центру Марія Островська окреслила пріоритетні напрями взаємодії з державними установами та волонтерськими проектами, пов’язаними з наданням правової допомоги захисникам країни та членам їх сімей. Очільниця Центру розповіла про результати залучення правників до захисту прав та законних інтересів військовослужбовців, а також звернула увагу на важливості дотримання принципів адвокатської діяльності в рамках консультацій pro bono.

Присутній на засіданні Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков наголосив на забезпеченні дотримання правил адвокатської етики та високих стандартів надання правової допомоги військовослужбовцям.

Від Вадима Красника та Олексія Маловацького надійшла пропозиція щодо підписання меморандуму про співпрацю між Збройними Силами України та НААУ, де окреслити основні засади співпраці у взаємозв’язку з неухильним дотриманням правил професійної діяльності адвоката.

Визначені напрями роботи центру на найближчий період, зокрема узагальнення практики, підготовка методичних рекомендацій і роз’яснень для адвокатів, налагодження конструктивної взаємодії з ЗСУ, правоохоронними органами та міжнародними установами.

Заступник Голови Центру Олександр Черних та член Центру Євген Солодко відзначили необхідність долучення наукових установ для аналізу колізій і проведення консультацій з народними депутатами України щодо врегулювання суперечностей законодавства.

Засідання Центру проводяться на щотижневій основі задля оперативного вирішення всіх питань, які виникають у процесі надання юридичної допомоги військовослужбовцям та членам їхніх родин.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2748

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4158

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3178

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4327

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5313

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4377

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4857

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4223

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл