"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Відбулося засідання Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців

Під час засідання Голова Центру Марія Островська окреслила пріоритетні напрями взаємодії з державними установами та волонтерськими проектами, пов’язаними з наданням правової допомоги захисникам країни та членам їх сімей. Очільниця Центру розповіла про результати залучення правників до захисту прав та законних інтересів військовослужбовців, а також звернула увагу на важливості дотримання принципів адвокатської діяльності в рамках консультацій pro bono.
Присутній на засіданні Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков наголосив на забезпеченні дотримання правил адвокатської етики та високих стандартів надання правової допомоги військовослужбовцям.
Від Вадима Красника та Олексія Маловацького надійшла пропозиція щодо підписання меморандуму про співпрацю між Збройними Силами України та НААУ, де окреслити основні засади співпраці у взаємозв’язку з неухильним дотриманням правил професійної діяльності адвоката.
Визначені напрями роботи центру на найближчий період, зокрема узагальнення практики, підготовка методичних рекомендацій і роз’яснень для адвокатів, налагодження конструктивної взаємодії з ЗСУ, правоохоронними органами та міжнародними установами.
Заступник Голови Центру Олександр Черних та член Центру Євген Солодко відзначили необхідність долучення наукових установ для аналізу колізій і проведення консультацій з народними депутатами України щодо врегулювання суперечностей законодавства.
Засідання Центру проводяться на щотижневій основі задля оперативного вирішення всіх питань, які виникають у процесі надання юридичної допомоги військовослужбовцям та членам їхніх родин.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.