"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
CCBE разом з НААУ працюють над Рекомендаціями щодо українських адвокатів

31 травня 2022 року Національна асоціація адвокатів України опрацювала і надала пропозиції до проекту Рекомендацій Ради адвокатських та правничих товариств Європи (CCBE) щодо українських адвокатів. Необхідність розробки даного документа була обговорена під час Пленарної сесії CCBE, яка відбулася 12 травня 2022 року у Дубліні, Ірландія. Роботу над документом проводить Комітет з надання міжнародних юридичних послуг CCBE. Від Національної асоціації адвокатів України, яка є членом Ради адвокатських та правничих товариств Європи з 2016 року, участь у роботі Пленарної сесії взяв Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
Як відомо, 4 березня 2022 року Європейський Союз (ЄС) надав громадянам України, які рятуються від війни, тимчасовий захист, що передбачає, серед іншого, доступ до ринку праці в ЄС. 5 квітня 2022 року Європейська комісія опублікувала Рекомендацію (ЄС) 2022/554, пропонуючи державам-членам вжити конкретних заходів щодо визнання кваліфікацій для осіб, які рятуються від вторгнення Росії до України. CCBE привітала цю ініціативу і прийняла рішення надати деякі роз'яснення щодо визнання кваліфікації адвокатів.
CCBE відзначила, що професія адвоката є надважливою для належного функціонування судової системи, захисту верховенства права, прав та інтересів громадян. Проте на сьогодні складність полягає у тому, що законодавство ЄС, яке б регулювало визнання кваліфікації адвоката з країни-не члена ЄС (третьої країни), відсутнє, і держави-члени мають повну компетенцію регулювати доступ до юридичної професії для громадян третіх країн на національному рівні.
«Основна мета даних Рекомендацій CCBE полягає у тому, щоб держави-члени розробили якомога схожий підхід до вирішення питання визнання кваліфікації українських адвокатів. CCBE заявляє про свою готовність до будь-якої координаційної діяльності, яка може бути корисною, особливо у зв'язку із поточною ситуацією в нашій країні. НААУ, у свою чергу, докладе усіх зусиль, щоб українські адвокати отримали в результаті максимально спрощену процедуру доступу до ринку надання юридичних послуг у ЄС», - заявив Валентин Гвоздій.
Фінальну версію документа буде обговорено і затверджено 23 червня 2022 року на зустрічі Постійного Комітету CCBE у Софії, Болгарія.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.