Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - CCBE разом з НААУ працюють над Рекомендаціями щодо українських адвокатів

CCBE разом з НААУ працюють над Рекомендаціями щодо українських адвокатів

Адвокатура
8:00 Чт 02.06.22 1862 Переглядів
Версія для друку

31 травня 2022 року Національна асоціація адвокатів України опрацювала і надала пропозиції до проекту Рекомендацій Ради адвокатських та правничих товариств Європи (CCBE) щодо українських адвокатів. Необхідність розробки даного документа була обговорена під час Пленарної сесії CCBE, яка відбулася 12 травня 2022 року у Дубліні, Ірландія. Роботу над документом проводить Комітет з надання міжнародних юридичних послуг CCBE. Від Національної асоціації адвокатів України, яка є членом Ради адвокатських та правничих товариств Європи з 2016 року, участь у роботі Пленарної сесії взяв Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Як відомо, 4 березня 2022 року Європейський Союз (ЄС) надав громадянам України, які рятуються від війни, тимчасовий захист, що передбачає, серед іншого, доступ до ринку праці в ЄС. 5 квітня 2022 року Європейська комісія опублікувала Рекомендацію (ЄС) 2022/554, пропонуючи державам-членам вжити конкретних заходів щодо визнання кваліфікацій для осіб, які рятуються від вторгнення Росії до України. CCBE привітала цю ініціативу і прийняла рішення надати деякі роз'яснення щодо визнання кваліфікації адвокатів.

CCBE відзначила, що професія адвоката є надважливою для належного функціонування судової системи, захисту верховенства права, прав та інтересів громадян. Проте на сьогодні складність полягає у тому, що законодавство ЄС, яке б регулювало визнання кваліфікації адвоката з країни-не члена ЄС (третьої країни), відсутнє, і держави-члени мають повну компетенцію регулювати доступ до юридичної професії для громадян третіх країн на національному рівні.

«Основна мета даних Рекомендацій CCBE полягає у тому, щоб держави-члени розробили якомога схожий підхід до вирішення питання визнання кваліфікації українських адвокатів. CCBE заявляє про свою готовність до будь-якої координаційної діяльності, яка може бути корисною, особливо у зв'язку із поточною ситуацією в нашій країні. НААУ, у свою чергу, докладе усіх зусиль, щоб українські адвокати отримали в результаті максимально спрощену процедуру доступу до ринку надання юридичних послуг у ЄС», - заявив Валентин Гвоздій.

Фінальну версію документа буде обговорено і затверджено 23 червня 2022 року на зустрічі Постійного Комітету CCBE у Софії, Болгарія.

 

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл