CCBE разом з НААУ працюють над Рекомендаціями щодо українських адвокатів
31 травня 2022 року Національна асоціація адвокатів України опрацювала і надала пропозиції до проекту Рекомендацій Ради адвокатських та правничих товариств Європи (CCBE) щодо українських адвокатів. Необхідність розробки даного документа була обговорена під час Пленарної сесії CCBE, яка відбулася 12 травня 2022 року у Дубліні, Ірландія. Роботу над документом проводить Комітет з надання міжнародних юридичних послуг CCBE. Від Національної асоціації адвокатів України, яка є членом Ради адвокатських та правничих товариств Європи з 2016 року, участь у роботі Пленарної сесії взяв Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
Як відомо, 4 березня 2022 року Європейський Союз (ЄС) надав громадянам України, які рятуються від війни, тимчасовий захист, що передбачає, серед іншого, доступ до ринку праці в ЄС. 5 квітня 2022 року Європейська комісія опублікувала Рекомендацію (ЄС) 2022/554, пропонуючи державам-членам вжити конкретних заходів щодо визнання кваліфікацій для осіб, які рятуються від вторгнення Росії до України. CCBE привітала цю ініціативу і прийняла рішення надати деякі роз'яснення щодо визнання кваліфікації адвокатів.
CCBE відзначила, що професія адвоката є надважливою для належного функціонування судової системи, захисту верховенства права, прав та інтересів громадян. Проте на сьогодні складність полягає у тому, що законодавство ЄС, яке б регулювало визнання кваліфікації адвоката з країни-не члена ЄС (третьої країни), відсутнє, і держави-члени мають повну компетенцію регулювати доступ до юридичної професії для громадян третіх країн на національному рівні.
«Основна мета даних Рекомендацій CCBE полягає у тому, щоб держави-члени розробили якомога схожий підхід до вирішення питання визнання кваліфікації українських адвокатів. CCBE заявляє про свою готовність до будь-якої координаційної діяльності, яка може бути корисною, особливо у зв'язку із поточною ситуацією в нашій країні. НААУ, у свою чергу, докладе усіх зусиль, щоб українські адвокати отримали в результаті максимально спрощену процедуру доступу до ринку надання юридичних послуг у ЄС», - заявив Валентин Гвоздій.
Фінальну версію документа буде обговорено і затверджено 23 червня 2022 року на зустрічі Постійного Комітету CCBE у Софії, Болгарія.
Популярні новини
Підтримка
Стартує проект з підтримки ментального здоровʼя адвокатів
Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) започатковує новий проект «Підтримка ментального здоровʼя українських адвокатів під час війни».
За кордоном
У Римі працюватиме представник НААУ
Представником Національної асоціації адвокатів України у Італійській Республіці призначено Граціано Бенедетто. Він працюватиме у Римі.
Видання
Київська адвокатура на зламі епох: презентовано монографію
Вийшов друком третій том серії «Регіональна історія адвокатури», присвячений столичним адвокатам, який висвітлює процес розвитку інституту у період з другої половини XIX ст. до її «розгрому» у 1930-х роках XX століття в умовах панування «революційної правосвідомості» під час Великого терору.
Регіони
Змінилися адреси чотирьох регіональних органів адвокатського…
Ради адвокатів Запорізької, Одеської, Рівненської області, а також Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Рівненської області змінили своє офіційне місцезнаходження.
Самоврядування
Голова ВКДКА С. Вилков склав повноваження
Рада адвокатів України задовольнила заяву Сергія Вилкова про складення повноважень голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Самоврядування
Ми знаємо ціну нашої самоврядності: Л.Ізовітова привітала із…
17 листопада 2024 року Національній асоціації адвокатів України як професійній організації, що обʼєднала всіх адвокатів України, виповнюється 12 років.
Законодавство
Необхідно прописати підстави віднесення ГО до ветеранського, -…
Будь-яке громадське об’єднання, визначивши у своїх статутних документах відповідну мету діяльності, стане ГО ветеранів війни та відповідно отримує право на визначені законом пільгові умови діяльності.
Cудова практика
Чи можна отримати відстрочку від призову через адвокатський запит, -…
Одним із видів адвокатської діяльності є представництво, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов’язків клієнта, в тому числі у державних органах. Чи може адвокатський запит до ТЦК замінити особисте звернення військовозобовʼязаного?