В І кварталі найбільше несанкціонованих обшуків адвокатів відбулося на Київщині | НААУ

В І кварталі найбільше несанкціонованих обшуків адвокатів відбулося на Київщині

Різне
15:08 Ср 04.05.22 2912 Переглядів
Версія для друку

У січні-березні 2022 року найбільше порушень прав адвокатів зафіксовані у Київській області.

Як свідчать дані статистики про діяльність рад адвокатів регіонів, РАР Київської області отримала 7 повідомлень про обшуки і затримання адвокатів. У Харкові рада отримала 5 повідомлень, в Одесі – 4.

При цьому на Київщині РАР здійснила 14 виїздів на процесуальні дії стосовно адвокатів регіону, оскільки у 7 випадках про обшуки і затримання адвокатів не надходило завчасних повідомлень правоохоронців, що суперечить вимогам закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». За перший квартал в Україні, відповідно до статистики, стався лише один аналогічний випадок несанкціонованого обшуку адвокатів поза столичним регіоном – у Дніпропетровській області.

За перші три місяці поточного року адвокати направили 14 звернень про порушення професійних прав і гарантій. Найбільше їх отримала рада адвокатів Київської області. Аналогічно за цей час Рада адвокатів України отримала 14 звернень адвокатів щодо захисту прав. РАУ направила 8 звернень з цього приводу до правоохоронних органів. Всі звернення знаходяться на опрацюванні Комітету захисту прав адвокатів НААУ.

Адвокати також направляли звернення щодо ненадання відповідей на адвокатський запит. За перший квартал, зокрема, ради адвокатів регіонів отримали 149 звернень, з них 63 – у раді адвокатів Київщині, 29 – Одещини, 10 – Львівщини. У відповідь РАР склали 35 протоколів про адмінпорушення, зокрема, 14 – у столичному регіоні, 7 – у Дніпропетровській області.

Всього за перший квартал ради адвокатів регіонів провели 111 засідань. Прийнято 1625 рішень.

Статистичні дані про діяльність органів адвокатського самоврядування публікуються на сайті НААУ за підсумками кожного кварталу.

Як відомо, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає, що під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, за окремими винятками. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи у відносинах з адвокатами зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України та законів України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, практики Європейського суду з прав людини.

 

 

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1786

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3070

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4480

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4736

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6184

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13690

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11033

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл