Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - В І кварталі найбільше несанкціонованих обшуків адвокатів відбулося на Київщині

В І кварталі найбільше несанкціонованих обшуків адвокатів відбулося на Київщині

Адвокатура 15:08 Ср 04.05.22 2440 Переглядів Версія для друку

У січні-березні 2022 року найбільше порушень прав адвокатів зафіксовані у Київській області.

Як свідчать дані статистики про діяльність рад адвокатів регіонів, РАР Київської області отримала 7 повідомлень про обшуки і затримання адвокатів. У Харкові рада отримала 5 повідомлень, в Одесі – 4.

При цьому на Київщині РАР здійснила 14 виїздів на процесуальні дії стосовно адвокатів регіону, оскільки у 7 випадках про обшуки і затримання адвокатів не надходило завчасних повідомлень правоохоронців, що суперечить вимогам закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». За перший квартал в Україні, відповідно до статистики, стався лише один аналогічний випадок несанкціонованого обшуку адвокатів поза столичним регіоном – у Дніпропетровській області.

За перші три місяці поточного року адвокати направили 14 звернень про порушення професійних прав і гарантій. Найбільше їх отримала рада адвокатів Київської області. Аналогічно за цей час Рада адвокатів України отримала 14 звернень адвокатів щодо захисту прав. РАУ направила 8 звернень з цього приводу до правоохоронних органів. Всі звернення знаходяться на опрацюванні Комітету захисту прав адвокатів НААУ.

Адвокати також направляли звернення щодо ненадання відповідей на адвокатський запит. За перший квартал, зокрема, ради адвокатів регіонів отримали 149 звернень, з них 63 – у раді адвокатів Київщині, 29 – Одещини, 10 – Львівщини. У відповідь РАР склали 35 протоколів про адмінпорушення, зокрема, 14 – у столичному регіоні, 7 – у Дніпропетровській області.

Всього за перший квартал ради адвокатів регіонів провели 111 засідань. Прийнято 1625 рішень.

Статистичні дані про діяльність органів адвокатського самоврядування публікуються на сайті НААУ за підсумками кожного кварталу.

Як відомо, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає, що під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, за окремими винятками. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи у відносинах з адвокатами зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України та законів України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, практики Європейського суду з прав людини.

 

 

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування