За обставин воєнного стану важливо зберегти місію адвокатської професії – Голова НААУ, РАУ | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

За обставин воєнного стану важливо зберегти місію адвокатської професії – Голова НААУ, РАУ

Різне
14:40 Ср 20.04.22 3257 Переглядів
Версія для друку

За обставин воєнного стану професійна реалізація залишається важливою для українських адвокатів, де б вони не перебували, підкреслила Лідія Ізовітова під час виступу на вебінарі Європейської федерації адвокатур, присвяченому міжнародній допомозі для України.

В цьому контексті деякі адвокатури світу запропонували можливості для працевлаштування адвокатам або безоплатне користування офісними приміщеннями. Більше того, на прохання НААУ американський юридичний ІТ гігант, корпорація LexisNexis приступає до створення спеціального вебпорталу Match Portal, де адвокати з будь-яких юрисдикцій зможуть запропонувати свою допомогу українським колегам щодо працевлаштування, стажування, грантів, проживання тощо.

Реальним кроком назустріч українським адвокатам було б максимальне сприяння допуску до практики в іноземних юрисдикціях, симетрично до того механізму, який передбачений в Україні законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

«Наразі майже всі країни Європи мають відповідні норми, які дозволяють це робити, однак інформації в українських колег обмаль, її важко знайти, відсутні узагальнення, існує невизначеність та надмірна бюрократія  в цих процесах. Ми вдячні Федеральній палаті адвокатів Німеччини та Адвокатурі Польщі за їх максимальне сприяння в цих процесах і закликаємо керівників інших адвокатур максимально піти на зустріч в цьому питанні нашим адвокатам», - зазначила Голова НААУ, РАУ.

За її словами, великим викликом для адвокатів і для всіх юридичних професій в Україні стало також те, що початок військово агресії співпав з однією з найбільших інституційних криз у судовій системі. Заблокована робота Вищої ради правосуддя призвела до того, що повноваження цього конституційного органу були розподілені між кількома інституціями в судовій владі. Наслідками нескоординованих дій органів правосуддя в цих складних умовах стало, наприклад, обмеження доступу адвокатів до Єдиного реєстру судових рішень. І до цього часу він не поновлений для сторони захисту.

Також окремі законодавчі ініціативи, які перебувають на розгляді у Верховній Раді, мають багато зауважень з приводу їхньої конституційності, заявила Голова НААУ, РАУ. Наприклад, ідея подовжувати термін затримання до 216 годин замість 72 годин, хоча Конституція України дає чітке формулювання. Депутати запропонували, щоб під час воєнного стану не лише продовжити термін перебування під вартою, але і спростити порядок затримання і уповноважити правоохоронців здійснювати затримання без ухвали слідчого судді, суду або постанови керівника органу прокуратури затримати таку особу, тобто без судового контролю, який діяв до цього часу. Таким чином, конституційне право на судовий захист та на професійну правничу допомогу можна назвати такими, що певним чином призупинені.

Крім того, Лідія Ізовітова наголосила, що наразі судові засідання відкладаються, за винятком тих, що стосуються запобіжних заходів у кримінальних провадженнях. Адвокати також стикнулися з тим, що компенсація роботи у системі безоплатної допомоги віднесено державою до незахищених статей видатків бюджету.

Все це має вплив не лише на повноту конституційних гарантій захисту прав, свобод і законних інтересів громадян України, але й такий аспект, як затребуваність послуг адвокатів.

«Як наслідок, при такому стані справ, багато адвокатів фактично стали безробітними, клієнтів у них майже немає, а тому усім присутнім на цій платформі є зрозумілим матеріальний стан, у якому адвокати наразі перебувають. Наша професія переживає одну з найскладніших криз, адже судове представництво – один з основних видів адвокатської діяльності. Більше того, Конституція покладає на адвокатів виключне право на представництво в судах», - зауважила Голова НААУ, РАУ.

Лідія Ізовітова запевнила колег, що НААУ докладає максимальні зусилля для того, аби діяльність органів адвокатського самоврядування, як і адвокатська діяльність, продовжувалися в таких складних умовах. Головне завдання – зберегти професію, її місію, і забезпечити право на адвокатську професію для тих, хто тільки розпочав цей шлях до лав адвокатури.

«Ми надзвичайно вдячні всім, хто підтримав українських адвокатів у цей складний час. Разом ми маємо вистояти до перемоги і далі докладати зусилля для розбудови ефективної системи правосуддя, незалежної адвокатури і правової держави в Україні», - підсумувала Лідія Ізовітова.

В ході спеціального вебінару, організованого Федерацією європейських адвокатур, представники європейських асоціацій адвокатів презентували детальні практичні поради щодо перебування у їхніх країнах. Відео буде викладено на ресурсах НААУ ближчим часом.

Популярні новини

Як ідентифікувати пряму рекламу?

Законодавство

Як ідентифікувати пряму рекламу?

Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

11:23 Чт 03.04.25 150
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою звернення, - ВС

Cудова практика

Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…

Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

10:57 Ср 02.04.25 651
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про Францію та Британію

За кордоном

Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…

Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

17:21 Вт 01.04.25 648
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для студентів-юристів

Регіони

У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…

У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

16:36 Вт 01.04.25 289
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

12:24 Вт 01.04.25 247
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати

Навчання

Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати

Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

10:14 Вт 01.04.25 1395
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах – панельна дискусія

Дискусія

Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…

Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

11:18 Пн 31.03.25 1022
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Видання

Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

17:33 Пт 28.03.25 208

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл