У разі зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, платнику податку першочергово необхідно з’ясувати причину зупинки
Про це зазначила член Ради Комітету з питань митного та податкового права адвокат Ірина Нараєвська під час вебінару на тему «Причини зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Особливості процедури розблокування».
За її словами, основними причинами зупинення реєстрації податкових накладних, по-перше, є відсутність товару чи послуги, зазначених у податковій накладній у таблиці даних платника податку як товару чи послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару чи послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування яку/який подано для реєстрації в ЄРПН, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання (крім обсягу придбання товарів чи послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою), збільшеним у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару чи послуги, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) ризикових груп товарів чи продукції, визначених ДПС. По-друге, перебування суб’єкта господарювання в переліку платників податку, що відповідають критеріям ризиковості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11 грудня 2019 року № 1165.
Крім того, адвокатка розповіла про алгоритми дій платника податку у разі зупинення ПН/РК з причин ризиковості платника та ризиковості операцій, ознайомила слухачів з інформацією щодо необхідного та достатнього пакета документів, який потрібно подати при підготовці пояснення для розблокування.
Ірина Нараєвська також висвітлила правила адміністративного та судового оскарження зупинки реєстрації і поділилася практичними нюансами та типовими помилками, які допускаються в процесі розблокування ПН/РК в ЄРПН.
Відеозапис вебінару за посиланням
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Привітання
Оголошено переможців Турніру із судових дебатів
Завершився суперфінал III Турніру із судових дебатів серед студентів-юристів 3-4-х курсів ступеня «Бакалавр» та «Магістр», організований Національною асоціацією адвокатів України.
Дискусія
Підвищення податків: як вижити бізнесу?
1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?
Законодавство
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…
Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.
Навчання
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики
Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.
Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року
Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року
Дискусія
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…
Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?
Дискусія
«Національний кешбек»: про юридичні ризики застеріг голова…
Програма «Національний кешбек, яка стартувала 11 жовтня 2024 року, набула значної популярності в Україні. З одного боку – що може бути кращим за повернення частини коштів при покупці українських товарів, а з іншого – чи захищені фінансові дані українців?