Комітет НААУ з незалежності правосуддя очолив Олексій Маловацький
При НААУ створено новий дорадчий колегіальний орган – Комітет з питань незалежності правосуддя та судової влади.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова призначила очільником нового комітету екс-заступника голови Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького. Його заступником на новій посаді став екс-член ВРП Павло Гречківський.
На комітет, відповідно до розпорядження, покладено завдання здійснювати аналітику поточного стану судочинства та судоустрою; узагальнення правозастосовчої практики у сфері судочинства, судоустрою та незалежності судової влади. Комітет може проводити тематичні публічні заходи, розробляти навчальні програми для підвищення кваліфікації адвокатів щодо практичних аспектів роботи органів судового врядування та самоврядування. Комітет уповноважений представляти свої напрацювання у комунікації з органами влади та суб’єктами законодавчої ініціативи.
Пріоритети роботи під час зустрічі обговорили Лідія Ізовітова та Олексій Маловацький, зосередившись на поточній проблематиці судової реформи, реалізації прав громадян на судовий захист тощо.
“Кожному має бути забезпечена можливість здійснення правосуддя як одного з основних принципів демократичної та правової держави. Правосуддя можливе лише у разі існування ефективних і спроможних судів, у яких судді відчувають себе незалежними та захищеними. Ефективна реалізація права на судовий захист залежить від багатьох чинників системи судоустрою та судочинства. Фактор судової незалежності створює передумови для впевненості у можливості отримати справедливе та рівноправне ставлення з боку закону”, – прокоментував Олексій Маловацький.
Детальна інформація про Комітет розміщена у підрозділі сайту НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…
Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.
Підтримка
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу
Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.