Комітет НААУ з незалежності правосуддя очолив Олексій Маловацький | НААУ

Комітет НААУ з незалежності правосуддя очолив Олексій Маловацький

Різне
15:06 Чт 10.02.22 3386 Переглядів
Версія для друку

При НААУ створено новий дорадчий колегіальний орган – Комітет з питань незалежності правосуддя та судової влади.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова призначила очільником нового комітету екс-заступника голови Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького. Його заступником на новій посаді став екс-член ВРП Павло Гречківський.

На комітет, відповідно до розпорядження, покладено завдання здійснювати аналітику поточного стану судочинства та судоустрою; узагальнення правозастосовчої практики у сфері судочинства, судоустрою та незалежності судової влади. Комітет може проводити тематичні публічні заходи, розробляти навчальні програми для підвищення кваліфікації адвокатів щодо практичних аспектів роботи органів судового врядування та самоврядування. Комітет уповноважений представляти свої напрацювання у комунікації з органами влади та суб’єктами законодавчої ініціативи.

Пріоритети роботи під час зустрічі обговорили Лідія Ізовітова та Олексій Маловацький, зосередившись на поточній проблематиці судової реформи, реалізації прав громадян на судовий захист тощо.

“Кожному має бути забезпечена можливість здійснення правосуддя як одного з основних принципів демократичної та правової держави. Правосуддя можливе лише у разі існування ефективних і спроможних судів, у яких судді  відчувають себе незалежними та захищеними. Ефективна реалізація права на судовий захист залежить від багатьох чинників системи судоустрою та судочинства. Фактор судової незалежності створює передумови для впевненості у можливості отримати справедливе та рівноправне ставлення з боку закону”,  – прокоментував Олексій Маловацький.

Детальна інформація про Комітет розміщена у підрозділі сайту НААУ

 

Популярні новини

Анонс

Оголошено дату II Турніру із судових дебатів для студентів-юристів

Для участі у II Турнірі із судових дебатів серед студентів-юристів, який у 2024 році організовує Національна асоціація адвокатів України, відібрано 48 учасників з різних регіонів України. Це на третину більше, ніж торік.

17:19 Пт 23.02.24 1296

Гарантії діяльності

Адвокатське декларування: про що свідчить мінливість позиції НАЗК?

Коли Конституційний Суд почав розглядати справу щодо подання декларацій представниками дисциплінарних органів адвокатури, у Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили про конституційну кризу та загрози усій системі декларування. Але раніше у цьому питанні чиновники мали зовсім іншу думку.

16:52 Пт 23.02.24 1421

Дискусія

Чому реєстраційні процедури не гарантують визнання державою права…

Аби не обмежувати себе строками позовної давності, органи прокуратури у земельних спорах почали підміняти віндикаційні позови негаторними. Це дало їм можливість переглядати підстави набуття права на землю будь-яким суб’єктом за будь-який період часу.

12:32 Пт 23.02.24 1648

Призначення

До протидії злочинам проти довкілля МРЕ долучилася представниця…

Міжнародній раді експертів з питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (МРЕ), розширено сферу діяльності. До напряму протидії злочинам проти довкілля залучено заступницю голови Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Софію Шутяк.

11:31 Пт 23.02.24 1604

Видання

Судова практика у сімейних спорах: огляд рішень ВС

Висновки, викладені в постановах Верховного Суду, завжди викликають професійний інтерес у адвокатів, оскільки відображають критерії правильного застосування законодавства, беруться до уваги іншими судами та є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.

16:46 Чт 22.02.24 2891

Дискусія

Ініціативи економічного бронювання оцінив голова комітету НААУ

Під час воєнного стану одним із найбільш актуальних питань залишається мобілізація та бронювання військовозобов’язаних працівників. Останнім часом почали говорити про економічне бронювання, яке покликане утворити стале джерело надходження коштів до держбюджету на утримання армії.

15:51 Чт 22.02.24 2964

Видання

Адвокатам дали рекомендації по роботі з трудовими договорами

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Найбільш поширеною формою реалізації цього права є трудовий договір - угода між працівником і роботодавцем.

14:37 Чт 22.02.24 3538

Анонс

Адвокатів запрошують дослідити права людини в епоху цифрових…

28 лютого 2024 року в рамках Тижня КіберШотландії у НААУ відбудеться конференція на тему «Соціальна справедливість і цифрова економіка: кібербезпека, крипторегуляція, ШІ, права людини в епоху цифрових технологій».

13:49 Чт 22.02.24 2574

Вестник:№12 грудень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл