"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет НААУ з незалежності правосуддя очолив Олексій Маловацький

При НААУ створено новий дорадчий колегіальний орган – Комітет з питань незалежності правосуддя та судової влади.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова призначила очільником нового комітету екс-заступника голови Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького. Його заступником на новій посаді став екс-член ВРП Павло Гречківський.
На комітет, відповідно до розпорядження, покладено завдання здійснювати аналітику поточного стану судочинства та судоустрою; узагальнення правозастосовчої практики у сфері судочинства, судоустрою та незалежності судової влади. Комітет може проводити тематичні публічні заходи, розробляти навчальні програми для підвищення кваліфікації адвокатів щодо практичних аспектів роботи органів судового врядування та самоврядування. Комітет уповноважений представляти свої напрацювання у комунікації з органами влади та суб’єктами законодавчої ініціативи.
Пріоритети роботи під час зустрічі обговорили Лідія Ізовітова та Олексій Маловацький, зосередившись на поточній проблематиці судової реформи, реалізації прав громадян на судовий захист тощо.
“Кожному має бути забезпечена можливість здійснення правосуддя як одного з основних принципів демократичної та правової держави. Правосуддя можливе лише у разі існування ефективних і спроможних судів, у яких судді відчувають себе незалежними та захищеними. Ефективна реалізація права на судовий захист залежить від багатьох чинників системи судоустрою та судочинства. Фактор судової незалежності створює передумови для впевненості у можливості отримати справедливе та рівноправне ставлення з боку закону”, – прокоментував Олексій Маловацький.
Детальна інформація про Комітет розміщена у підрозділі сайту НААУ
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.